Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за масла за LJ-70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за масла за LJ-70

    Колеги, бихте ли ми дали съвет какво двигателно масло да избера за Тойота ЛК с диз. двигател 2-LT на много километри.

  • #2
    Синтетично

    Коментар


    • #3
      Напротив! Синтетичното е за по-нови двигатели На по стар двигател му трябва по-гъстичко т.е. минерално, примерно 15W40

      Коментар


      • #4
        гори ли ти масло?
        по принцип 2Л-Т се кара с 15VV40, дори да сложиш Мобил 5VV50, няма да се отрази особено въпросът е маслото да не е МЕНТЕ... а /мое мнение/ Мобил е едно от най-фалшифицираните заедно с Кастрол...

        между другото, 15VV40 не е гъсто масло, а универсално всесезонно... гъсто е примерно 20VV50, а рядко /за по-ниски температури/ 10VV30

        скъпите синтетични по-малко се влияят от температурата, докато класическите минерални направо се желират или втечняват в зависимост от температурата например М10Д
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          Аз бих препоръчал 10W40 , даже 10W50 на реномирана марка и задължително с гарантиран произход !

          Коментар


          • #6
            Полусинтетиката е почти два пъти по-евтина от синтетиката а на практика отдавна има нейните характеристики.
            Другото ти го казаха. Мене ме втриса от всякакви Мобили, Шелове, Бошове ... Масово ментета. А как да си сигурен - не знам. Гледам да купувам непопулярни марки, тях не ги подправят. Уж.

            Коментар


            • #7
              доколкото си помня уроците, първата цифра показва гъстотата при ниска температура /не помня колко/, а втората при висока Т /горещ двигател/... дименсията на двете числа е различна... та колкото първата е по-малка, толкова по-добре за студен старт и обратното - колкото втората е по-голяма толкова по-добро смазване има при горещ двигател...
              затова и написах за М10Д /и др подобни/ че са зле и за студен старт /става на конфитюр/ и за горещ мотор /прекалено разреждане - не смазва/

              доколкото знам има синтетики 5VV60 - хем много добро на минусови Т, хем не се разрежда при висока Т
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                И 0W60 не е зле стига смазочната система да е пригодена за динамичен индекс 60. При мен по гъсто от 30 не става. За това карам с 0W20
                Общо взето като гледам какви масла препоръчвате направо не ви завиждам на двигателите. Представям си каква кал събират в картера.


                Отварял съм пробката при -30градуса на минерално 15W40 маслото не изтича

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                  зависи от печката - за новите Тойоти Д4-Д препоръчват смяна на 15000км или1 година /което дойде първо/
                  Бе аз нещо нямам впечатления тук във форума да имаме много от тези.

                  а и по принцип километрите са нещо много относително - едно е 10 000км шосе/магистрала, а съвсем друго грАдско... особено на къси разстояния... в единия случай това са 100-150 моточаса, а в другия 400-500
                  Ами именно де. За по-тежки експлоатационни условия (в т.ч. много градско, оффроуд и т.н.) се препоръчва още по-честа смяна.
                  За нашите в руския вариант на наръчника смяна на масло я дават на 5000, а не на 7500 ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от superMAX
                    А какво ще кажете за мобил 10/40 от метро. 5 литра за 35 лв . супер цена!
                    Не съм много сигурен за кинематичния индекс защото единственото масло което гарантира безпроблемен старт при ниски температури е 0W. А понякога в планината се случва и да е ненормален студ.
                    Нещо такова помня:
                    -15С = 15W
                    -20С = 10W
                    -25С = 5W
                    -30С = 0W

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от superMAX
                      И все пак на темата , истинско ли е маслото в метро или менте според вас?
                      Питах вносителите къде се прави. Те викат Франция. На етикета не пише. Под етикета обаче има друг и там пише Чехословакия.
                      Мопар и Мобил са дъщерни фирми.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от V93

                        За протокола, ние с нафтовите печки сменяме и на по-често от 10,000
                        Не е проблем да караш синтетика 10 000 след като и дават 20 000.

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от kinex
                          Не е проблем да караш синтетика 10 000 след като и дават 20 000.
                          Парен и кисело мляко духа От масло икономии не смея да правя
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            Взе ми го от устата.
                            При Оффроуд и градско пробега пада на половина
                            И още един път заради сярата в Руския нефт.
                            Последното не влияе толкова много на синтетичните масла

                            Коментар


                            • #15
                              Силно се съмнявам че в нормалните истински масла няма молибден. Молибденовия дисулфид е стандартна високотемпературна смазка сигурно от два века. Кило такова на прах струва няколко долара а е микродобавка.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X