Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за масла за LJ-70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    В задния диф сипи 85 w 140 на Castrol примерно!Около 40 лв е литъра,но е за 100 000 км-ще ти трябват около 2 литра!По спесификация дават 2,1-2,2 ,но не си струва за 50-100 грама да даваш още 40 лв,а остатъка да няма какво да го правиш!Това масло е само за LSD!
    Благодаря!

    П.С. Малеей-каква вискозитетна разлика-85/140-впечатлен съм да си призная!
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #92
      До: пак питане-за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

      Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
      Грешка би било ,ако ползвате SAE 75W 90 API GL -4 или GL-5 и то голяма.Проблема е известен в целия свят.Четете!
      Обобщаваме че дори и тука може да се зароди ненужен спор,и че избора на масла е персонален
      А бе Белов какъв е точно проблема с GL -4 или GL-5 защото по каталог ми го дават DuraBlend GL-5 75W-90,DuraBlend GL-4 75W-90 за ск.кутия и раздатката??
      Направо се чудя какво масло да слагам на бегачката
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #93
        До: пак питане-за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

        Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
        А бе Белов какъв е точно проблема с GL -4 или GL-5 защото по каталог ми го дават DuraBlend GL-5 75W-90,DuraBlend GL-4 75W-90 за ск.кутия и раздатката??
        Направо се чудя какво масло да слагам на бегачката
        Аз мога да ти отговоря,щото го разбрах по трудния начин...
        GL-5 e добре за диференциали,и раздатка,но на скоростите не влияе добре на синхронизаторите.GL-4 e за скорости.
        В началото бях залял 75/90 GL-5,и като загрееха скоростите(а,на 70-та загряват!)превключването ставаше все едно без съединител!Та,питай тук,питай там и накрая Митко-Фулдата ми светна лампата!
        М/у другото след немалко търсене на ОМВ открих 75/90 GL-4,и след замяната му в скоростите разликата е осезателна!
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #94
          До: пак питане-за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
          Аз мога да ти отговоря,щото го разбрах по трудния начин...
          GL-5 e добре за диференциали,и раздатка,но на скоростите не влияе добре на синхронизаторите.GL-4 e за скорости.
          В началото бях залял 75/90 GL-5,и като загрееха скоростите(а,на 70-та загряват!)превключването ставаше все едно без съединител!Та,питай тук,питай там и накрая Митко-Фулдата ми светна лампата!
          М/у другото след немалко търсене на ОМВ открих 75/90 GL-4,и след замяната му в скоростите разликата е осезателна!
          Значи да слагам 75/90 GL-4-в скоросната и раздатаката???
          А GL-какво означава?
          П.С.
          Каква марка масло сложи?
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • #95
            До: пак питане-за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

            Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
            Значи да слагам 75/90 GL-4-в скоросната и раздатаката???
            А GL-какво означава?
            П.С.
            Каква марка масло сложи?
            GL-4 в скоростите,а GL-5 навсякъде другадеВ скоростите ми е ОМВ маслото(20лв./л),а другите масла с GL-5 Castrol 75/90
            В задния диф,който е LSD 75/140 Castrol(42лв./л),но да е за ЛСД-диф!
            GL e една от спецификациите на маслата,ама кВа беше що беше съм забравил,откакто си реших проблема!
            Майтапа настрана-бях тръгнал да си разглобявам скоростите-такъв зор беше,особенно,като загрееше в жегите скор. кутия!

            М/у другото подарявам 2 литра масло 75/90 GL-5 на 6000км.-това,което беше в скоростите-запазих го
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #96
              До: пак питане-за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
              GL-4 в скоростите,а GL-5 навсякъде другадеВ скоростите ми е ОМВ маслото(20лв./л),а другите масла с GL-5 Castrol 75/90
              В задния диф,който е LSD 75/140 Castrol(42лв./л),но да е за ЛСД-диф!
              GL e една от спецификациите на маслата,ама кВа беше що беше съм забравил,откакто си реших проблема!
              Майтапа настрана-бях тръгнал да си разглобявам скоростите-такъв зор беше,особенно,като загрееше в жегите скор. кутия!

              М/у другото подарявам 2 литра масло 75/90 GL-5 на 6000км.-това,което беше в скоростите-запазих го
              На първата ми тойота сложих волф 75/90 GL-5 на всякъде и съм нямал проблеми,но след като реших да проверявам маслото на ск.кутия на новият тойотник се зачудих тия ахмаци защо са сложили чисто диференциално масло
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #97
                До: пак питане-за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                На първата ми тойота сложих волф 75/90 GL-5 на всякъде и съм нямал проблеми,но след като реших да проверявам маслото на ск.кутия на новият тойотник се зачудих тия ахмаци защо са сложили чисто диференциално масло
                Предполагам,че има голямо значение доколко е запазена скор.кутия(как е карана,поддържана),за да се усети разлика,но със сигурност последствия след време за синхронизаторите ще има,ако е с неподходящото масло!
                Абе преди да сменя старото масло нямаше проблеми,после го смених,с каквото не трябва...докато беше студено времето също нямаше проблеми,но като започнаха жегите лятото,и след 1-2 часа по магистрала,или шосе със 100-105км./ч натоварена ела да видиш "чудеса"!Бях писал тогава тук,като се чудих съединител ли е затръгвал,скорости ли са за ремонт...мани-мани голям зор беше!
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #98
                  До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                  Ето това пише в книжката.Дано да се чете.
                  Прикачени файлове
                  БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
                  TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
                  Съби Радев А(-) 0895745706

                  Коментар


                  • #99
                    До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                    Колеги,до скоро се занимавах с УАЗ а там за масла специални не се говори.От 3 месеца съм горд собственик на ТЛК-70 благодарение на OFF-ROAD България Не можах да си разясня какво масло да налея в задния диф , който е LSD .Вие ми препоръчвате 75-140 а във фирмения сервиз на TOYOTA в Сливен 80W-90 LSD точно така е написано на етикета .Моля помогнете .

                    Коментар


                    • До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                      Първоначално публикуван от myty Преглед на мнение
                      Колеги,до скоро се занимавах с УАЗ а там за масла специални не се говори.От 3 месеца съм горд собственик на ТЛК-70 благодарение на OFF-ROAD България Не можах да си разясня какво масло да налея в задния диф , който е LSD .Вие ми препоръчвате 75-140 а във фирмения сервиз на TOYOTA в Сливен 80W-90 LSD точно така е написано на етикета .Моля помогнете .
                      Маслата които имат добавка за LSD са удачни,без значение от спецификацията,идеално-универсално масло няма,ако не си доволен от едно,на смяна слагаш конкурентното и резултата едвали ще е по добър,вариант е да си вземеш само добавка отделно от маслото!
                      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                      Коментар


                      • До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                        Първоначално публикуван от myty Преглед на мнение
                        Колеги,до скоро се занимавах с УАЗ а там за масла специални не се говори.От 3 месеца съм горд собственик на ТЛК-70 благодарение на OFF-ROAD България Не можах да си разясня какво масло да налея в задния диф , който е LSD .Вие ми препоръчвате 75-140 а във фирмения сервиз на TOYOTA в Сливен 80W-90 LSD точно така е написано на етикета .Моля помогнете .
                        Във фирмения сервиз са ти препоръчали такова, защото когато са произведени нашите джипки масло с такъв вискозитет още не е имало,и съответно по каталог за модела го няма.
                        БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
                        TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
                        Съби Радев А(-) 0895745706

                        Коментар


                        • До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                          Mity-сипвай Кастрол 75/140 за ЛСД-дифове и не питай повече-вервай ми!Може да прозвучи нескромно,но каквото препоръчам за маслата-тВа е!Горчив опит на собствен гръб!
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                            Искрено, Ви благодаря Колеги.

                            Коментар


                            • До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                              Първоначално публикуван от myty Преглед на мнение
                              Искрено, Ви благодаря Колеги.
                              Няма за какво!
                              И да не ти е LSD дифа пак тВа масло 75/140 е най-добро!Дори и на теория,щото е пълна синтетика и не се меша с вода(влага)!
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар


                              • До: пак питане-за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                                Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                                Грешка би било ,ако ползвате SAE 75W 90 API GL -4 или GL-5 и то голяма.Проблема е известен в целия свят.Четете!
                                Не те разбирам какво искаш да кажеш с това ?Два поста по надолу казваш,че ползваш навсякъде точно това масло.
                                Лично аз навсякаде слагам 75W90 и съм повече от доволен,и тва е май най скъпичкото решение,ама синтетиката си е синтетика
                                Последно редактирано от Yaro; 11-04-10, 11:39.
                                БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
                                TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
                                Съби Радев А(-) 0895745706

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X