Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрически проблем ... Лампата за ръчната спирачка и за заряд на акумилатора светят

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електрически проблем ... Лампата за ръчната спирачка и за заряд на акумилатора светят

    Днес, след като заредих газ и бензин на една бензиностанция,
    червените лампи на ръчната спирачка и на зарядното на акумулатора не пожелаха да угаснат.
    Между 3500-4000 оборота изгасват бавно и едва над 4000 оборота изгасват.

    Прегледах де що бушон знам да има - здрави са.
    Стрелката на волтметъра стабилно седи в долната зона на нормалното, но преди това стоеше доста по-надясно. Сега май въобще не мърда, независимо от оборотите.

    Дали е динамото, или може да е нещо друго. ( прекъснат кабел, изпаднла букса или др.)

    Някой имал ли е подобрн проблем.
    Интересно е защо двете лампи светят едновременно.

  • #2
    До: Електрически проблем ... Лампата за ръчната спирачка и за заряд на акумилатора св

    Първоначално публикуван от Ачо Преглед на мнение
    Днес, след като заредих газ и бензин на една бензиностанция,
    червените лампи на ръчната спирачка и на зарядното на акумулатора не пожелаха да угаснат.
    Между 3500-4000 оборота изгасват бавно и едва над 4000 оборота изгасват.

    Прегледах де що бушон знам да има - здрави са.
    Стрелката на волтметъра стабилно седи в долната зона на нормалното, но преди това стоеше доста по-надясно. Сега май въобще не мърда, независимо от оборотите.

    Дали е динамото, или може да е нещо друго. ( прекъснат кабел, изпаднла букса или др.)

    Някой имал ли е подобрн проблем.
    Интересно е защо двете лампи светят едновременно.
    Генератор,четки, диоди, реле за заряда, прекъснала връзка. Бушоните нямат отношение. Бягай при жичкаджия.

    Коментар


    • #3
      До: Електрически проблем ... Лампата за ръчната спирачка и за заряд на акумилатора св

      Спирачна течност,износени предни накладки.От това също може да светят...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        До: Електрически проблем ... Лампата за ръчната спирачка и за заряд на акумилатора св

        Въпросът ми по-скоро е - някой да е срещал подобна повреда.
        Интересно е защо светятнаха и двете едновременно,
        и защо при по-високи обороти индикацията изгасва.

        Т.е. Възможно е да е някакво реле, или бушон, на който са вързани и двете неща да е заминало, и при ниски обороти да не сработва.

        Иначе е ясно, че трябва да се гледат четки, диоди и жици.

        Коментар


        • #5
          До: Електрически проблем ... Лампата за ръчната спирачка и за заряд на акумилатора св

          Като начало разгледай проблемите като независими. Няма гаранция, че ако има повреда тя е обща. Най-лесното като за начало е да провериш дали зарежда алтернатора. Също така и нивото на спирачната течност в казанчето.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #6
            До: Електрически проблем ... Лампата за ръчната спирачка и за заряд на акумилатора св

            Проблемът се оказа - четки на динамото.
            Логично е, защото при високи обороти лампите угасват, т.е. успява да се осъществи някакъв контакт в следствие на вибрациите на динамото.

            Явно индикацията за заряд на динамото и за спирачната течност в казанчето при мен са вързани на едно. Което не е добре. В събота и неделя смятам да поекспериментирам с датчиците. Да видя кой-как работи.

            Имам и проблем с това, че като е студена, не държи обороти и като пусна газта гасне.

            Това ще да е някоя клапа в инжекциона, някакъв "смукач", биметална пластина или нещо от сорта, което не работи. Или някой термо-датчик е заминал. Времето се стопли, така, че мога да се поровичкам малко из въздухопроводите, маркучите, инжекциона и т.н.

            Коментар


            • #7
              От: До: Електрически проблем ... Лампата за ръчната спирачка и за заряд на акумилатор

              Пиша в тази тема за да не отварям нова.Изкам да споделя един интересен проблем който ми се случи.
              Миналата година като стана студено времето ми светна лампата на ръчната.Проверих нивото на спирачната течнос,датчика на ръчната но всичко си беше наред.След това забелязах,че свети само сутрин до като загрее и така зимата си отиде и лампата угасна.
              Тази година започна да изстудява сутрин и отново ми светна лампата,реших че трябва открия проблема.
              При отваряне на казанчето за спирачна течност видях че,маншона стои много изтеглен и опира в поплавъка.След неговото набутване в посока към капачката проблема беше решен.

              Коментар


              • #8
                От: До: Електрически проблем ... Лампата за ръчната спирачка и за заряд на акумилатор

                Първоначално публикуван от kiro.b Преглед на мнение
                Пиша в тази тема за да не отварям нова.Изкам да споделя един интересен проблем който ми се случи.
                Миналата година като стана студено времето ми светна лампата на ръчната.Проверих нивото на спирачната течнос,датчика на ръчната но всичко си беше наред.След това забелязах,че свети само сутрин до като загрее и така зимата си отиде и лампата угасна.
                Тази година започна да изстудява сутрин и отново ми светна лампата,реших че трябва открия проблема.
                При отваряне на казанчето за спирачна течност видях че,маншона стои много изтеглен и опира в поплавъка.След неговото набутване в посока към капачката проблема беше решен.
                Спести ми много ровене в търсене на проблема! Благодаря!
                От както започна да става студено и на мен започна да ми присветква удивителната за ръчната. Чаках свободно време за да търся къде е грижата.
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #9
                  От: До: Електрически проблем ... Лампата за ръчната спирачка и за заряд на акумилатор

                  "Цветомузика" на таблото е екстра и при моята Ферозка. Удивителната на спирачките когато й скимне светва и не гасне, докато не отвъртя капачката на казанчето и да поразместя гуменият маншон. Дали като вземе въздух или като се намести след поразръчкването, спира да свети и почти забравям за тази екстра, но... Лампата на динамото и на ръчната при подаване на контакт или въобще не светят или временно прижмикнат няколко пъти и угаснат, като прижмикването е пройзволно по време и по сила на светенето, а понякога, дори в повечето случай въобще несветкат/проблема е едновременно и за двете, мигат в синхрон/. Има ли лек за това, без да се ходи на "специалист"?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Електрически проблем ... Лампата за ръчната спирачка и за заряд на акумилатора св

                    Първоначално публикуван от Ачо Преглед на мнение
                    Днес, след като заредих газ и бензин на една бензиностанция,
                    червените лампи на ръчната спирачка и на зарядното на акумулатора не пожелаха да угаснат.
                    Между 3500-4000 оборота изгасват бавно и едва над 4000 оборота изгасват.

                    Прегледах де що бушон знам да има - здрави са.
                    Стрелката на волтметъра стабилно седи в долната зона на нормалното, но преди това стоеше доста по-надясно. Сега май въобще не мърда, независимо от оборотите.

                    Дали е динамото, или може да е нещо друго. ( прекъснат кабел, изпаднла букса или др.)

                    Някой имал ли е подобрн проблем.
                    Интересно е защо двете лампи светят едновременно.
                    Да посъживим темата.Първо -получих абсолютно същия проблем.Описал си го идеално.От два три дни ги прави тези "дискотеки" при мен и изчеэвам при генераторджия веднага.За което много ти благодаря.Иначе е много странно защо светят едновременно и двете лампи и тъй като проблема е чест при други колеги значи е някаква "детска" болест на Ферозка.По отношение на четки някакви бюджетни идеи,ако има някой да каже,намират ли се ,колко струват или трябва да правим някоя побългарена работа/която може да излезе по-читава/.
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Електрически проблем ... Лампата за ръчната спирачка и за заряд на акумилатора св

                      Оправих проблема.Естествено в нашето село въпреки навлизането на компютри и програми четкодържател с четки не се предлагат.Свалих генератора,демонтирах четкодържатела,поялних +демонтаж на старите и после с фосфорна киселина и калай сложих новите.Припасвах ги и резултата е перфектен...Освен това без искам видях,че гърловината на радиатора и отвора на горния маркуч са пукнати и тече антифриз.Последва сваляне на радиатор и калайджийски дела до 22.00,но резултата е перфектен-винаги съм харесвал повече медните радиатори.За първата дейност използвах ел поялник,но за радиатора масивен меден като го загрявах с газова горелка и пак много фосфорна киселина.
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Електрически проблем ... Лампата за ръчната спирачка и за заряд на акумилатора св

                        Голямо Благодаря на колегата Ачо за публикуваната тема. Много точно описан проблем, спести ми много главоболия и време.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Електрически проблем ... Лампата за ръчната спирачка и за заряд на акумилатора св

                          Здравейте колеги, вчера и при мен се появи същия проблем със светването на лампите за акумулатора и за спирачната течност, само че при мен лампите светват само над 3к оборота и когато оборотите паднат под 2.5 угасват. Когато светнат лампите стрелката за заряд на акумулатора трепка леко наляво, а когато угаснат отива 1-2мм на дясно. Та дали и при мен проблемът ще да е четки на динамото или?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Електрически проблем ... Лампата за ръчната спирачка и за заряд на акумилатора св

                            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                            ...винаги съм харесвал повече медните радиатори...
                            Дано си решил проблема трайно. Защото личния ми опит с 2 броя е просто текване от друго място в рамките на няколко месеца.

                            Последно точно на ферозата сменихме капачката - беше се цепнало уплътнението и. И протече водната помпа. Сменихме водната помпа, протече единия маркуч (щото за да се смени помпа се сваля радиатор, съответно водни съединения). За щастие поне с радиатор засега проблеми няма.

                            Та, наглеждай го, не само където си запоявал. Целия го наглеждай.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Електрически проблем ... Лампата за ръчната спирачка и за заряд на акумилатора св

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Дано си решил проблема трайно. Защото личния ми опит с 2 броя е просто текване от друго място в рамките на няколко месеца.

                              Последно точно на ферозата сменихме капачката - беше се цепнало уплътнението и. И протече водната помпа. Сменихме водната помпа, протече единия маркуч (щото за да се смени помпа се сваля радиатор, съответно водни съединения). За щастие поне с радиатор засега проблеми няма.

                              Та, наглеждай го, не само където си запоявал. Целия го наглеждай.
                              Спарки,някой друг го наглежда вече 2 години....аз минах на Фруктиера вече!
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X