Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Книжка за МПС автоматик???

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Книжка за МПС автоматик???

    Първоначално публикуван от TsvetanVR Преглед на мнение
    Добре де, 'що все така разсъждавате? Толкова много ли ви е яд, че някой "пикльо" може да се качи на кола, за която вие само можете да си мечтаете (примерно) или пък сте изминали "дълъг път" докато сте се качили на такава (или по-хубава/мощна) ? Който си е олигофрен, ще си се размаже с к'вато и да била кола, пък дали е на 18,28 или 38 години, разлика ник'ва...
    Иначе ограниченията за кубици са пълна простотия, ти си посочил пример вече. Пък и има маздички 1300cc 220к.с.
    Ограниченията за кубиците - вярно простотия! Трябва ограничение по к.с.! А разликата между 18,28 и 38 има! Вервай ми! Освен ако не си на 18 и си състезател от рали шампионата или си на 38 и току що си взел книжка! Но това са изключения от правилата!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #32
      До: Книжка за МПС автоматик???

      Хубаво, съгласен съм да има някакво ограничение, но книжки да се дават от 16г. Тогава, до 18г. да караш с ограничения окей, ама т'ва са глупости, които мислеха да налагат. "Млад шофьор" да кара само с придружител, под 1600 кубика, да не може да вози непълнолетни и да не може да кара нощем и т.н. И к'во, ако ако съм и млад родител, освен млад шофьор, нямам право да возя детето си ли? А за годините, имах предвид, че си е до акъл най-вече - може да си на 18 и да си разумен и отговорен човек, а може да си на 30 и да си пълно камикадзе в стил Need For Speed ^^

      п.п. И за к.с. пак не е много адекватно...'щото Вранглера например хубаво е 177к.с. ама пак си е бавен на пътя, той за извън него е правен, докато едно BMW 3-ка или нещо от сорта с тия коне лети.

      Коментар


      • #33
        До: Книжка за МПС автоматик???

        "докато едно BMW 3-ка или нещо от сорта с тия коне лети."

        Към Орландовци ?!
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #34
          До: Книжка за МПС автоматик???

          Нещо май смесваме нещата. Защо говорим за разумен човек, години, отговорност, ограничения? Не трябва да си разумен, отговорен ... Просто глобата трябва да е жестока и да има пандела за тия работи. Е тогава ти идва много бързо правилната идея как се кара.

          Тука си имаме ограничение някакво- само ако си на 16 не трябва да караш без пълнолетен придружител първите 6 месеца май беше. За какви ограничения на кубици, конски сили и други глупости говорим. Брат ми има жестока катастрофа с Тико, аз имам едно Пежо 205 дизел на таван. Глобите ги "оправяше" тътенце та за това така.

          Ела се прави на камикадзе тука да видим колко ще изкараш. Над 20 мили отгоре на лимита си в панделата ако ще и с ролкови кънки да си. Защо чакаме на самосъзнание и самовъзпитание. С бои през пръстите човек се учи доста по бързо.

          Карам 120 коня кола и това е май най малкото, което може да се намери тук. По логиката всичките пишлемета тука да са пешеходци или да са се размазали. Като одида в Мексико и си наема една костенурка 40 коня елате да видите как се кара над лимита. Защо? Ами "оправям" се с $ 20.00 като ме спрат.

          Проблема не е във възпитанието или годините. Характер и дизциплина се изграждат докато си млад. На дърт козел върви му обяснявай- то вече е късно.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #35
            До: Книжка за МПС автоматик???

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            ... Характер и дизциплина се изграждат докато си млад. На дърт козел върви му обяснявай- то вече е късно.
            Колега, с цялото Ви изказване съм съгласен, но единствено с последното изречение немога да се съглася... и за дъртите си има начини...
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #36
              До: Книжка за МПС автоматик???

              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
              ... и за дъртите си има начини...
              Да ги чуем!
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #37
                До: Книжка за МПС автоматик???

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                Колега, с цялото Ви изказване съм съгласен, но единствено с последното изречение немога да се съглася... и за дъртите си има начини...
                В никакъв случай не искам да обидя някой, който е на повечко годинки. Нали това е идеята, да остареем. Имах в предвид, че ми се струва завеяна работа да чакам някой да докара до 25 за да му дам кола с 2 литра мотор да речем. Това не е домат да го чакам да озрее. За разлика от доматите тука и да си млад и зелен пак ставаш за нещо. Ставаш, ако те бият през ръцете като хората. Изтърват ли те на младини- после и в Сорбоната да те пратят е все тая.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #38
                  До: Книжка за МПС автоматик???

                  Не ме разбрахте, колега NIKSD, най-малко иде реч за обида...
                  Не вярвам сляпо в пословиците, но в думите "човек се учи, докато е жив", има много истина... бих допълнил и възпитава.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Книжка за МПС автоматик???

                    Първоначално публикуван от tuarel Преглед на мнение
                    Приятелю,като гледам провописа ти,и ти си бая голямо дърво!!Едвам ли е удачно точно ти да коментираш,-ДЪРВАТА !
                    А относно темата,очаквайте в най-скоро време:
                    -Книжка за синя кола!
                    -Книжка за червена кола!и т.н.. относно цветовете
                    -Книжка за кола с климатик,и съответно друга без тази екстра
                    -Книжка за кола с люк,и съответно друга без люк
                    -и т.н... и т.н...
                    Всичко правят гадовете,за да могат да ни доят!
                    Стига с тази параноя от държавно зло!
                    Ако искаш да караш ръчка просто караш съответния курс, същото важи и ако искаш да караш камион или пък самолет.
                    Няма лъжа, няма измама - твой избор.
                    Коментираното ограничение в шофьорската книжка има непоклатим резон.
                    Нямам кой знае какъв опит с автоматиците - карал съм десетина пъти и то предимно джипове над 2 тона.
                    Първото ми подкарване на автоматична кола беше изплнено с някаква емоция и интерес... точно за 400 метра. След това настъпи вселенска скука и досада. Извод: преминаването към автоматик е мигновенно и безпроблемно.
                    Обратното, обаче, изобщо не е така. Виждал съм хора които са много добри шофьори, да губят част от умемнията си след като са преминали на автоматик.
                    Какво пък остава някой който никога не е сядал на ръчна скорост, да си въобрази някой ден че може и да подкара по улиците.
                    Сигурен съм че ще е трагедия.
                    А, как можем да очакваме от човек, да следи пътната обстановка и да спазва правила за движение, след като той изцяло е ангажиран с неспособността си да управлява автомобила?
                    Решението е добро, нека има и такива книжки.
                    Георги Тонев

                    Коментар


                    • #40
                      До: Книжка за МПС автоматик???

                      Първоначално публикуван от TsvetanVR Преглед на мнение
                      Добре де, 'що все така разсъждавате? Толкова много ли ви е яд, че някой "пикльо" може да се качи на кола, за която вие само можете да си мечтаете (примерно) или пък сте изминали "дълъг път" докато сте се качили на такава (или по-хубава/мощна) ? Който си е олигофрен, ще си се размаже с к'вато и да била кола, пък дали е на 18,28 или 38 години, разлика ник'ва...
                      Иначе ограниченията за кубици са пълна простотия, ти си посочил пример вече. Пък и има маздички 1300cc 220к.с.

                      Aма изобщо ни мъ боли фара дали ще се качи на 150 000 лева , на 1 500 000 или на А380. Това,че е келешче и няма опит е факт.

                      Съжалявам за правописа. Ъъъъ по-скоро кривопис.
                      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                      Volkswagen Bora AKL

                      Коментар


                      • #41
                        От: Книжка за МПС автоматик???

                        Жена ми кара книжка на автоматик.Като караш на автоматик взимаш книжка за автоматик.После може да се явиш допълнително на изпит с ръчка и взимаш книжка за ръчка.
                        Последно редактирано от Ясен; 11-08-18, 07:49.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Книжка за МПС автоматик???

                          Интересна тема

                          В момента карам курс с У кола с ръчна скоростна кутия

                          Положението в България малко се подобри през последните години, но съжалявам, че не започнах шофьорският курс в Германия Учебната кола на, която кормувам е за автоморга Школата под всякаква критика и т н Темата е обширна за дискотиране, но ще допълня предвид обстоятелствата, че ще сменя автошколата Ще завършя курса с У кола с автоматична скоростна кутия

                          Въпроса е в това че автоматичната скоростна кутия е бъдещето, а останалото отживелица Производителите все още не са я махнали поради простата причина че е entry level Електрическите коли работят на подобен принцип Следователно имам 2 коли които са с автоматична скоростна кутия Работата не ми е свързана със служебни автомобили с ръчна скоростна кутия За какво изобщо да карам курс с такава кола Нормален избор е с автоматична скоростна кутия

                          Има парадокс в управлението на определен тип МПС едно към др но това не се свежда само в законите на България В Германия важи същото правило След 10 г колите които познаваме няма да са същите а електрически!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Книжка за МПС автоматик???

                            Ама може и да не си прав
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #44
                              От: Книжка за МПС автоматик???

                              Какво имаш предвид? В Германия или се кара МПС 1940 - 1960 или последен МПС модел Производителите минават от хибриди на електрически и т.н

                              Коментар


                              • #45
                                От: Книжка за МПС автоматик???

                                Не се тормози, а направо изчакай курсове за автономни автомобили и ще си решиш проблемите генерално.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X