Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Книжка за МПС автоматик???

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Книжка за МПС автоматик???

    A обратното важи ли? Щото сякаш ако можеш да караш ръчка, ще се справиш и с автоматик, обратното не е ясно. Това е малко като дискриминация, за жени шофери, да си карат само автоматици...

    Коментар


    • #17
      До: Книжка за МПС автоматик???

      Такова нещо е реално, да. Има и курсове за малка кола. Кола до 500 кубика май, и книжката се взима не на 18, а на 17 години. Търсех информация за едни категорий и попаднах на една автошкола в София, която предлага всичките видове курсове и категорий и там бяха отбелязани новите за мен Б за автоматик и за малка кола.

      Коментар


      • #18
        До: Книжка за МПС автоматик???

        Стандартна процедура в много страни. В документа с 2 или 3 цифров код са отбелязани специфични изисквания към водача. Например категория В с код 01 означава, че водача задължително трябва да ползва очила или лещи. Наред с автомата има и такива за слухов апарат, придружител, само през деня, без ремарке, специални помощни средства и т.н.

        Коментар


        • #19
          До: Книжка за МПС автоматик???

          Това за книшката е вярно.Питалсам еди прияте инструктор.Но има голями дьрвета,щото и авто пилот до им дадеш монтиран в колата.От тях нищо не става.

          Коментар


          • #20
            До: Книжка за МПС автоматик???

            Първоначално публикуван от panaira Преглед на мнение
            Има и курсове за малка кола. Кола до 500 кубика май, и книжката се взима не на 18, а на 17 години.
            Не кубици, а килограми. До 500 килограма... или май беше 550 килограма, абе нещо от този сорт.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #21
              До: Книжка за МПС автоматик???

              Още при промяната на ЗДП през 1999, мисля, беше приет текст, предвиждащ въвеждането на категории с ограничения, като най-коментирано по това време беше точно карането на курсове за автоматик.

              И един въпрос към запознатите: Един познат ми показа английска шофьорска книжка, като се смяхме, че имало категория за ролкови кънки... В изброяването на категориите в книжката, всъщност пишеше "ROLLER". Някой има ли представа за какво всъщност се отнася?

              Коментар


              • #22
                До: Книжка за МПС автоматик???

                Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
                Още при промяната на ЗДП през 1999, мисля, беше приет текст, предвиждащ въвеждането на категории с ограничения, като най-коментирано по това време беше точно карането на курсове за автоматик.

                И един въпрос към запознатите: Един познат ми показа английска шофьорска книжка, като се смяхме, че имало категория за ролкови кънки... В изброяването на категориите в книжката, всъщност пишеше "ROLLER". Някой има ли представа за какво всъщност се отнася?

                Мисля, че означава скутер.

                Коментар


                • #23
                  До: Книжка за МПС автоматик???

                  Ако може да вметна нещо. Това е истина и е много добре- има хора,които се учат на автомат, за ръчни не са и чували и да и карат с ръчка- най-малкото е опасно. В Щатите скоро имаше случай на ученици,които крадат кола с ръчка и се забиват в стълб, щото тя и дизел била и не спирала... А друго нещо: ограничение за начинаещи шофьори да карат коли до 1600куб.см. Значи ТРЯБВА да му дам Бората,която е 1600куб.см. бензин и 110к.с.,а не Партнера,който е 2000куб.см. комън реил дизел без турбо и е 90к.с. Ба*ти тъпотията.*


                  *В случая де,а не да ми се качва някъв пикльо на БМВ 5-та серия 3.0турбо.
                  Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                  Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                  Volkswagen Bora AKL

                  Коментар


                  • #24
                    До: Книжка за МПС автоматик???

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    Не знам в кой щати е така, но в Калифорния такова нещо няма. Нарочно си прегледах книжката и не видях да пише нищо. Навремето взех книжка в Илинойс, като дойдох в Калифорния ме накараха да мина само листовки. Гледах и на жената книжката- и там нищо не пише. Изпита го кара на автоматик, защото само това може. Инструктора и бях аз, учила се е на личната кола. Тия от кат няма как да знаят кой и е бил инструктора и на какво се е учила.

                    По принцип не е лоша идея да пише, ако може само автомат /на мойта госпожа случая/, защото като пия 2 ракии и редовно я увещавам тя да кара. Мойта кола е ръчка. По закона на Мърфи винаги има ракия, когато сме с мойта кола. Технически погледнато, жената има право да кара такава кола, това че не може да тръгне и на празен паркинг, никoй не го интересува тук. Лошото е, че един ден на пияна глава ще я навия да се престраши и тогава ще помоля целия форум да стиска палци на жената.

                    Или упоменават вида на скоростите или всички сме на ръчка на изпита. Е това обаче няма как да стане на много места. Все ще има някой да мрънка.
                    Един от най-добрите ми приятели е с американско гражданство и книжката му е американска. Специално е обозначено, че е само за автоматик. Поради тази причина той си купи автоматик и го кара в България. Книжката е издадена в Чикаго (Илинойс). И е факт, че с нея може да се управлява само автоматик.
                    Последно редактирано от samurai_lqck; 24-06-09, 21:13.
                    "Nec scire fas est omnia."(Quintus Horatius Flaccus)
                    "Не можеш да знаеш всичко."(Квинт Хораций Флак)

                    Коментар


                    • #25
                      До: Книжка за МПС автоматик???

                      Вие наистина ме учудвате

                      и каква е логиката, ако приемем, че преминат курс на автоматик значи караш само автоматик след това - дори, ако си вземеш личен такъв, а получиш служебен с ръчни какво правиш - отново курс

                      и, ако преминат курс с ръчни скорости ти дава право да управляваш каквото искаш след това ЗАЩО да има курсове на коли с авт. скорости

                      Коментар


                      • #26
                        До: Книжка за МПС автоматик???

                        току-що погледнах на книжката на колежката от която произтича темата... на гърба най-отдолу пише "Ограничения: 12." 12-ката е в зелен цвят...

                        Оказа се, че не е слух, а наистина книжката важи само за автоматици...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #27
                          До: Книжка за МПС автоматик???

                          Първоначално публикуван от Софианитка Преглед на мнение
                          Вие наистина ме учудвате

                          и каква е логиката, ако приемем, че преминат курс на автоматик значи караш само автоматик след това - дори, ако си вземеш личен такъв, а получиш служебен с ръчни какво правиш - отново курс

                          и, ако преминат курс с ръчни скорости ти дава право да управляваш каквото искаш след това ЗАЩО да има курсове на коли с авт. скорости
                          Щото автоматик да се научиш да караш е лесно, а ръчката е по-сложна. Аз лично познавам не малко шОфери, дето няма да могат изобщо да карат с ръчни. Това не означава, че автоматика го карат добре, но поне се движат някак

                          Коментар


                          • #28
                            До: Книжка за МПС автоматик???

                            Първоначално публикуван от Софианитка Преглед на мнение
                            Вие наистина ме учудвате

                            и каква е логиката, ако приемем, че преминат курс на автоматик значи караш само автоматик след това - дори, ако си вземеш личен такъв, а получиш служебен с ръчни какво правиш - отново курс

                            и, ако преминат курс с ръчни скорости ти дава право да управляваш каквото искаш след това ЗАЩО да има курсове на коли с авт. скорости

                            Аз съм живият пример защо това е небходимо. Книжка от 95-та година, реален шофъорски опит ~ 4 години, около 100 000 км, до преди 1,5 година - само ръчки. Преди 1,5 година получавам служебен автоматик. 1 година по-късно отивам на задължителен опреснителен курс по defensive driving (фирмена политика), и 2-те налични учебни коли бяха ръчки. Подробностите ги пропускам, ще кажа само че голям срам брах....
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Книжка за МПС автоматик???

                              Първоначално публикуван от todor georgiev Преглед на мнение
                              Това за книшката е вярно.Питалсам еди прияте инструктор.Но има голями дьрвета,щото и авто пилот до им дадеш монтиран в колата.От тях нищо не става.
                              Приятелю,като гледам провописа ти,и ти си бая голямо дърво!!Едвам ли е удачно точно ти да коментираш,-ДЪРВАТА !
                              А относно темата,очаквайте в най-скоро време:
                              -Книжка за синя кола!
                              -Книжка за червена кола!и т.н.. относно цветовете
                              -Книжка за кола с климатик,и съответно друга без тази екстра
                              -Книжка за кола с люк,и съответно друга без люк
                              -и т.н... и т.н...
                              Всичко правят гадовете,за да могат да ни доят !

                              Коментар


                              • #30
                                До: Книжка за МПС автоматик???

                                Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение

                                *В случая де,а не да ми се качва някъв пикльо на БМВ 5-та серия 3.0турбо.
                                Добре де, 'що все така разсъждавате? Толкова много ли ви е яд, че някой "пикльо" може да се качи на кола, за която вие само можете да си мечтаете (примерно) или пък сте изминали "дълъг път" докато сте се качили на такава (или по-хубава/мощна) ? Който си е олигофрен, ще си се размаже с к'вато и да била кола, пък дали е на 18,28 или 38 години, разлика ник'ва...
                                Иначе ограниченията за кубици са пълна простотия, ти си посочил пример вече. Пък и има маздички 1300cc 220к.с.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X