Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пуши много,много черно при рязко ускоряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

    И аз слагам добавка кастрол от време на време , че сме много щофьори из къщи и като зареждам все не я намирам там където съм я оставил последно.

    Зареждам само на Лукойл но и там май има пропуски с качеството от време на време и при тях.

    Преди малко правих малко тестове след прочитането на коментарите тука и ето какво установих.

    - при работа на място и подаване плавно на газ до максимални обороти нагнетателните тръби от турбото видимо се напрягат от налягането, но имам чуството ,че турбото сработва доста над средните обороти , и когато двигателя достигне максимални обороти регулатора на турбото явно работи защото онази щангичка която излиза от едната вакумна мембрана се вижда , че се движи.

    Този ЕГР какво му е нормалното състояние при загасен двигател ,ако го разглобя мога ли да го тествам дали работи някак.

    И какво значи да го изолирам, да му откача захранването с вакума или нещо вътре в него се доработва.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #17
      До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

      Отиди в някой сервиз и кажи да ти изолират ЕГРа. Няма да струва много пари.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #18
        До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

        Дори и ако откачиш ерг-вакума, ако самата клапа (намира се някъдете на изпускателните колектори) е останала леко отворена, няма да имаш ефект.

        Коментар


        • #19
          До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

          Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
          А какво е това EGR
          Показаното със стрелката на първата ти снимка.
          За да се изолира можеш да го свалиш, да се използва гарнитурката (вижда се на втората картинка) като шаблон и от подходяща ламарина (или примерно клингерит) се изреже една "тапа", която да се постави между клапана и гарнитурата.
          Прикачени файлове
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

            Аз имам една Е-класа 220ЦДИ и по същия начин пуши и много ме е срам, че я карам предимно за чужбина. Пуши от 150000, а сега е на 370000 и не ми се оставя. За този проблем съм я карал в Мерцедес сервизите в София, Пловдив, Бургас и много на брой пъти в Стара Загора. Посетил съм и няколко сервиза на Бош включително и в два Мерцедес сервиза в Италия. Навсякъде казват, че абсолютно нищо и няма. При смяната на смукателния колектор забелязах, че има нагар (предполагам от турбото) по вътрешната страна и то около 5-6мм, което яко намалява сечението. Същото положение и в главата, но там само леко бръкна да почистя и нещата значително се подобриха. Забелязах и още нещо: От ОМВ - алпиндизел харчи малко по-малко, но пуши, а от Шел впдизел почти не пуши.
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • #21
              До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

              Здравейте,Проблема се разреши много лесно.

              Виновника за пушенето и загубата на тяга в средните обороти се оказа комплексен.

              -- първо минималното пропускане на масло от турбото във въздуховодите и в интерколера

              -- второ микроскопичните прашинки преминаващи през въздушния филтър

              -- в резултат маслото омаслява въздуховодите и интерколера отвътре и по него полепват микроскопичните частици преминали през филтъра и постепенно стесняват сечението на интерколера и съответно намаляват неговата пропускливост.

              От там драстично намалява постъпващия в цилиндрите въздух в момента когато турбото не работи ефективно а именно на средни обороти но горивната помпа подава зададената порция гориво и ето и огромното димене дори с леко натиснат педал на газта.

              Лечението

              --демонтаж на интерколера и поетапно промиване с кореселин и на края с препарат за миене на силно замърсени двигатели и вряла вода.

              -- подсушаване и монтаж обратно.

              сега мощноста е перфектна и от пушенето няма и следа.
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #22
                До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

                Aaaa, е това е първото, дето направих като си купих джипката.

                За другия път да знаеш - разредител ХК-1 (от бриколаж или практикер например). На няколко пъти по 200-ийна грама, примерно. Запушваш дупките и клатиш интеркулера. Ще светне за 5 минути.

                Маслото може да не го пуска турбото, ами просто да са картерни газове - всеки двигател пуска по малко. Те минават и през турбото, щото ги засмуква от преди него, и омазняват всичко по пътя си - входни тръби, турбо, интеркулер и входящ колектор.

                Ако вземеш да свалиш всмукателния колектор, ще се хванеш за главата какво е там. Мене ме мързи, обаче. А ако вземеш да махнеш и измиеш маслоотделителя за картерните газове, ако е възможно - там е същата гнус. Мене обаче и това ме мързи.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

                  Предвид благоприятната развръзка оставих EGR -ра както си е заводски не съм го изолирал понеже проблема както вече писах се оказа друг.

                  Благодаря на всички отзовалисе с идейна помощ.

                  Идеята за търсене на проблема в интерколера ми я даде един патил колега в работа.

                  Може и картерни газове да са не съм се замислял.А за смукателния колектор при следващо обслужване ще го сваля.
                  Последно редактирано от Николай Колев; 23-04-09, 14:39. Причина: редакция
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

                    Браво, колега, отличен опит споделяш!

                    И това е капката, която препълва чашата - още в съботонеделята ще го изкъпя и моя интеркулер - не че има симптоми, но като запушвах ЕГР-а, ми направи впечатление мръсотията...

                    Ще действам, благодаря!!!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

                      Решен , решен ама като загрее пак започва да пуши , и аз започнах наново с прегледа и заключенията и забелязах ,че точно този ЕГР прави цялата работа.

                      Когато двигателя загрее нормално този клапан започва да пропуска прекалено много изгорели газове обратно в двигателя и от там да пада количеството на кислорода на средни обороти.

                      Чак на високи когато турбокомпресора повиши налягането и явно наделява на отработилите газове спира да дими.

                      За сега само откачих тръбичката на вакума която управлява ЕГР-ра , но като имам време ще го изолирам с една гарнитурка за по сигурно.
                      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                      Място и хора към които да принадлежи ...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

                        Слагай една клингеритова, или каквато се сетиш гарнитура, и махай тая гадост. Не си струва да си играеш да я оправяш. Страшно много автомобили са с изолиран EGR.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

                          Аз имам същия проблем с паджеро 2. Изолирах егр - ра, но нещата се влошиха и върнах пак нормалното състояние. Чудя се дали това пушене не е от спортния филтър, който е сложил ингилизинът, от който купих джипа.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

                            Първоначално публикуван от nyksanbg Преглед на мнение
                            ... Чудя се дали това пушене не е от спортния филтър, който е сложил ингилизинът, от който купих джипа.
                            А този филтър чистен ли е някога?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

                              Темата е стара,но имам един въпрос. Защо като има с какво да си чистите intercooler-ите,не си изчистите и EGR-ите? Ефекта за екологията не е малък,а с тея джипове това е най-малкото,което може да се направи по "зеления" въпрос. Не ме разбирайте погрешно,не съм някой изкуфял природозащитник (нямаше да си купя такава кола,ако бях... щях да карам 107 0.9 бензин),но се дразня за такива неща,които се "лекуват" лесно. На Партнера на 110 000км горе-долу му свалихме EGR-а и въпреки,че си работеше съвсем точно, го изчистих основно. Светна, и си го сложих пак там,където трябва да е.
                              Последно редактирано от Dino; 04-05-10, 20:29.
                              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                              Volkswagen Bora AKL

                              Коментар


                              • #30
                                До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

                                Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                                Темата е стара,но имам един въпрос. Защо като има с какво да си чистите intercooler-ите,не си изчистите и EGR-ите? Ефекта за екологията не е малък,а с тея джипове това е най-малкото,което може да се направи по "зеления" въпрос. Не ме разбирайте погрешно,не съм някой изкуфял природозащитник (нямаше да си купя такава кола,ако бях... щях да карам 107 0.9 бензин),но се дразня за такива неща,които се "лекуват" лесно. На Партнера на 110 000км горе-долу му свалихме EGR-а и въпреки,че си работеше съвсем точно го изчистих основно. Светна, и си го сложих пак там,където трябва да е.
                                Сега остава и на 200000км и на джипка на 15+ години да работи пак по същия начин, и бих се съгласил с теб.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X