Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно пушените продукти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Относно пушените продукти

    Първоначално публикуван от mir777 Преглед на мнение
    Днес и аз се задомих с една домашна пушилня и ще влизам в приключения и веднага реших да я пробвам с малко сланина, докато се маринова другото месо. Само не ми е ясно след като извадя месото от маринатата веднага ли да го слагам да опушва и какъв вид опушване да му приложа топло или студено.
    Дай координати за придобиване!
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


    • От: Относно пушените продукти

      Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
      Майкоу, още един луд на тема пушене, като мен!
      Честито за хубавата машинария! Какви са и параметрите?

      Относно въпросите ти:
      1. Това е пушилня за топло пушене. За да осъществиш студено ще ти трябва една джаджа. Нарича се генератор за студен пушек /cold smoke generator/.

      [ATTACH=CONFIG]716919[/ATTACH]

      Работи по тази схема. Трябва обаче да има достъп на свеж въздух, защото цялото количество дървесина тлее за 7-8 часа.

      [ATTACH=CONFIG]716920[/ATTACH]

      Има и варианти с прикачено външно тяло и помпичка за въздух, но не мисля, че ще изпадаш до там!

      2. Всички продукти, след мариноване и овкусяване, трябва да се подсушат със салфетки. Ако останат мокри, влагата по тях увлича дима и го концентрира. В резултат на това се влошава вкуса. Когато е сух продукта димът навлиза равномерно. Понеже имаш термометър, следи винаги температурата. Задължително /при топлото пушене на сурови продукти/ трябва да минеш 65 градуса, за да изтрепеш секаква гад вътре. Аз пуша на 90-100 градуса, което запазва повечето качества на месото и рибата. Студеното пушене е до 30-35 градуса и се ползват вече обработени топлинно продукти, които само се доовкусяват /сирена, кашкавали, яйца/.

      3. От къде я закупи /ако не е тайна/? Имаш ли схема за работа с нея?
      Машинката я закупих от тук http://www.sigma-ood.com/wp-content/...1/brochura.pdf дават им 12кг. не съм пробвал с толкова, но ми се струват много, ето и малко снимки от първия ми опит от, който останах доволен.


      Кажи някоя рецепта за маринатата.

      Коментар


      • От: Относно пушените продукти

        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
        Дай координати за придобиване!
        http://www.sigma-ood.com/wp-content/...1/brochura.pdf

        Коментар


        • От: Относно пушените продукти

          Кажете някоя мераклийска рецепта за мариноването, може и на лични ако не искате да се споделя из широкото пространство.

          Коментар


          • От: Относно пушените продукти

            То няма тайни!
            Минимума е сол и захар. Може да накиснеш рибата с коняк/уиски.
            За свинско - букет от сухи подправки, отупваш добре, няколко часа -> подсушаваш и пушиш.
            Друг пиниз е да смесиш дървесината със сухи подправки - дафинов лист, бахар, розмарин, риган, босилек.
            Общо взето - според вкусовете на човек!
            След опушване може да пуснеш продукта във вряла вода за 5 минути. Това стабилизира вкуса и го консервира допълнително. С пилешкото стават чудеса по този начин.
            0885600006 - Чичо Коце

            Коментар


            • От: Относно пушените продукти

              Моето го киснах така:
              на литър вода 200гр. сол и три супени лъжици оцет, подправки на вкус, червен лук, чесън и фантазията ти да работи, така 15 часа, после подсушаване на месото - то е важно и после два часа и половина в пушилнята на около 70-90 градуса и е готово.

              Коментар


              • От: Относно пушените продукти

                Аз никъде не съм виждал киснене на месо в течна марината. Не го прави. Винаги се прави със сухо мариноване.
                Защо го държиш 2 ч 30 мин? Прекалено много е! Пиле и риба - 30 мин., свинско 40-45 мин. Разфасова се до 4 см дебелина.
                0885600006 - Чичо Коце

                Коментар


                • От: Относно пушените продукти

                  Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                  Аз никъде не съм виждал киснене на месо в течна марината. Не го прави. Винаги се прави със сухо мариноване.
                  Защо го държиш 2 ч 30 мин? Прекалено много е! Пиле и риба - 30 мин., свинско 40-45 мин. Разфасова се до 4 см дебелина.
                  Ами такава ми беше рецептата, която дойде с пушилнята, а не е ли малко за свинско твоето време?

                  ПП. Ако не те затруднявам опиши едно твое опушване от А до Я заедно с подготовката на месото.

                  Коментар


                  • От: Относно пушените продукти

                    Времето е пропорционално на дебелината на парчетата месо. Но колкото повече ги пушиш, толкова повече бензопирен поема! Пробвай веднъж.
                    Моята е 33 литра обем, на които слагам 25-30 грама стружки.
                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • От: Относно пушените продукти

                      И за да не бъда голословен...


                      Тексас, майкааа!

                      Много е лошо да се гледат кулинарни предавания!

                      Още по-лошо да откриеш, че могат да ти доставят месо до офиса!

                      "Вашата месарница"...

                      Не са хора!

                      2 кила ребра:


                      Натупах ги с два микса Скара и Пиле


                      40 минути в Машина времени!


                      Готови за грилосване


                      Преди това - отвара от балсамова редукция и ббк сос




                      3,2,1...




                      Огин!


                      Огинннннн!


                      ...и леко една агнешка супа /капало нещо в дълбоката тава докато се печало агнето.../


                      0885600006 - Чичо Коце

                      Коментар


                      • От: Относно пушените продукти

                        Искаш да кажеш, че ги пушиш за малко и после ги до опичаш на грил - скара, така ли?

                        Коментар


                        • От: Относно пушените продукти

                          Имам предвид, че дълго време се опушва дебело парче месо. Слагай винаги парчета с еднаква дебелина и спрямо нея си нагласяй времето и количеството дървесина.
                          Примерно дребни рибки се пушат 20-30 минути, защото няма смисъл от повече. Ребрата също. После може да ги обработваш с варене, печене или сушене. Зависи как ти харесва.
                          Онзи ден с един приятел пушихме пилешко филе за 30 мин, след което го пуснахме във вряща вода за 5 минути. Резултатът беше уникален!
                          Просто не търси прекалено наситен вкус на пушек, защото той е резултат от висока концентрация. Аз съм се установил на минималното количество дървесина, необходимо за постигане на вкуса.
                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • От: Относно пушените продукти

                            Следващия път ще пробвам по твоя начин.

                            Коментар


                            • От: Относно пушените продукти

                              В близост до местоживеенето ми има транжорна с пушилня. Години наред се ползвам от услугите им. Винаги мариноват месото в течна марината. Цели бутове, киснат с дни и после в пушилнята и стават готови за консумация. Винаги съм си мислел, че ако не се приготвя варено-пушено, то следва продукта да е предварително готов за консумация тогава да се опуши.
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар


                              • От: Относно пушените продукти

                                Киснат те, в течен пушек...
                                Като започнеш да пушиш, ще направиш разликата!
                                Пушенето е 1. консервация 2. овкусяване 3. готвене. Като за дебелите меса е препоръчително и обваряване.
                                0885600006 - Чичо Коце

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X