Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Субару Трибека срещу Митцубиши Паджеро4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Субару Трибека срещу Митцубиши Паджеро4

    Здравейте,
    Решили сме да си купуваме джиповидна кола. Не става дума за офроуд, но зимата ходим всяка седмица на ски и със сегашната ми кола няколко пъти закъсах на паркинга. През лятото ходим на море на палатка и караме доста по черни пътища, минавам ги, но после се налага да изправям джанти.
    Най-важният критерий при избора ми е комфорта, следващият е дуракоустойчивостта, защото сам и една свещ не мога да сменя.
    Така след много обикаляне, гледане и тестове, изборът се сведе до 2 автомобила - Субару Трибека 3,6 бензин автоматични скорости и Митцюбиши Паджеро 4 3,2 дизел автоматични скорости.
    Жена ми е твърдо за Субаруто. На мен то ми харесва една идейка повече, но е с 15 хил. по-скъпо, което никак не ми е безразлично.
    Тествах Паджерото и много ми хареса. Проблемът е, че ще мога да тествам Трибеката, чак другата седмица, а дотогава промоцията за Паджерото ще е изтекла и цената няма да е толкова изгодна.
    Затова първият ми въпрос е свързан с возията на Субаруто. Мога ли да очаквам тя да е толкова комфортна, колкото лека кола или поне да е толкова комфортна и мека, колкото паджерото, което след всичките тестове на джипки най-много се доближи до мойта кола.
    Вторият въпрос е свързан с нещо, което не разбирам. Трибеката била мислена за американския пазар, от което следвало, че е лоша. Дилърът в магазина очевидно знаеше за този аргумент, защото без да го питам почна да уточнява, че тази е европейската, а не американската версия. Та с този аргумент всички ми препоръчват Форестър, но вариантът отпада категорично с железния аргумент, че жена ми не го иска.
    Та в крайна сметка положението е следното. До утре трябва да реша дали вземам евтиното Паджеро в цвят, който аз и без това си бях харесал, но очевидно друг не го иска. След това пускат промоцията на друг и въпрос на късмет колко дни ще стои.
    За субаруто бързане няма, даже предполагам, че ако се почудя, още малко ще ми свалят от цената.
    Та сериозното питане е - заслужава ли си в името на 15 хиляди по-малко да взема Паджерото въпреки волята на жена ми. Или наистина субарото вози по-добре?
    Следващият ми въпрос в по-скоро подробност. Компютърчето на субаруто нямало памет и за да работи джипиеса трябвало непрекъснато да стои вътре двд с картата на България. Това проблем ли е?
    Предварително благодаря за отговорите. Не ми се смейте за пълното дилетантство, защото преди да почна да избирам, капак на кола не бях отварял, а марката субару не бях и чувал. В последните 2 седмици изчетох много във форума, някои неща разбрах, други още повече ме объркаха.
    www.offnews.bg

  • #2
    До: Субару Трибека срещу Митцюбиши Паджеро4

    С Паджерото не даваха ли и един Колт ( има в предвид кола )
    Ти искаш коа, която да има по голяма проходимост. Значи ти трябва Субарото. Защото Паджерото си е джип от всякъде. Но и тия 15 хиляди никак не са малко. Имаш ли предпочитания за бензин или дизел ?
    Където Бирата, Там и Аз...

    Коментар


    • #3
      До: Субару Трибека срещу Митцюбиши Паджеро4

      Pajero по принцип е на заден мост с включване на преден, а постоянното каране на двойно по път и сняг не е особено добро за трансмисията. За твоята цел май е по-удачно Subaro - перфектна постоянна 4х4 система и комфорт колкото си щеш. Конкретно Forester е значително по-малък от Pajero и Tribeca. Не си ли мислил за други марки? Можеш да пробваш Nissan Pathfinder, Toyota LC, че дори и Touareg около тия пари.

      Коментар


      • #4
        До: Субару Трибека срещу Митцюбиши Паджеро4

        Щом Жена ти по го харесва - взимай го Субарото.
        Направо си за Субаро !
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          До: Субару Трибека срещу Митцюбиши Паджеро4

          Паджерото е по-голямо като обем от трибека и е с по-лоша динамика заради по-лошото съотношение кг/к.с.

          Субарото е лек автомобил 4х4, а паджерото е по-пригодено за тежък офроуд.

          Въпрос на начин на ползване и приоритети е какво ще изберете.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            До: Субару Трибека срещу Митцюбиши Паджеро4

            Такам аз за Мицубиши не мога да изкажа мнение
            Но за Субару мога
            Имам такава служабна кола...
            Комфортно вози, можеше да е малко по висока...
            Само дето тази която карам е американското изпълнение...
            Не бих казала че новата Трибека е с лоша динамика понеже е с малко по голям двигател в сравнение с предишната Б9.
            А каква цена ти дават ако не е тайна?

            Коментар


            • #7
              До: Субару Трибека срещу Митцюбиши Паджеро4

              Един приятел се колебаешае за Трибеката, но взел, че отишъл във Фолксваген и преди няма и месец купи Туарег V-6, дизел автоматик с всички екстри! Оказа се, че са му направили 18 000 ( осемнадесет хиляди) лева отстъпка и колата станала от 120 хиляди на 102 хиляди. В тази цена влиза и офроуд пакета, с който клиренса му с копче става поне 30 см.
              Аз специално карам Форестър и съм много доволен, но това е по-нисък клас кола.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #8
                До: Субару Трибека срещу Митцюбиши Паджеро4

                На въпроса за другите марки - вече пробвах почти всичко. Не ме връщайте 2 месеца назад в терзанията ми, не ме питайте с какви аргументи отхвърлих горните, защото много ще се смеете. При пълната си дилетантщина смятам за много голям успех, че ограничих избора до 2 коли, а не до 20, както беше в началото.

                На въпроса за промоцията - това за колта изтече на 31 март, тези явно са останали оттогава и ми пускат друга промоция.

                Колкото до свалянето и от двата модела свалих от цената повече от 18 000 - още една причина да се спра конкретно на тези модели, защото нови тежки преговори не ми се водят.

                За бензин или дизел - имах лошо мнение за дизела преди, но Паджерото ми го оправи, не усетих разлика при карането.

                Като чета мненията излиза, че жената е права. Май се налага да го призная
                Последно редактирано от Владимир Йончев; 15-04-09, 16:32. Причина: допълнение
                www.offnews.bg

                Коментар


                • #9
                  До: Субару Трибека срещу Митцюбиши Паджеро4

                  Като човек, дето работата му е да тества автомобили, без никакво колебание ти препоръчвам Трибеката.

                  Особено след фейслифта вече е по-приятна на външен вид, а и двигателя е просто разкошен. Паджерото е за мазохисти - комфорт под всякаква критика, люлее се, в завоите е нестабилно, двойното му задвижване е доста остаряло (може би има някакви нищожни предимства при много тежък офроуд, ама ти няма да участваш на Баха Саксония с него). За ежедневен автомобил Трибеката е извън всякаква конкуренция.

                  И още нещо - и двата автомобила ги карах по идентичен маршрут около 500 км (смесено градско, извънградско и лек офроуд). Това, което ужасно ме учуди, бе фактът, че разхода на гориво беше приблизително един и същ - около 13-14 л/100 при доста агресивен стил на шофиране.

                  Само дето Субаруто е бензин, а Паджерото - дизел.
                  ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                  Volvo XC90 D5 Executive '12
                  Volvo XC60 D5 Summum '11
                  Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                  Коментар


                  • #10
                    До: Субару Трибека срещу Митцубиши Паджеро4

                    И в крайна сметка Субаруто колко го договори.

                    С истински 7 места ли е.

                    Или е 5 с врътка за 7 места/регистрация/
                    only 4 x 4,sim AWD

                    Коментар


                    • #11
                      До: Субару Трибека срещу Митцубиши Паджеро4

                      Субаруто има два варианта и със 5, и със 7 места, като при поръчката си избираш.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Субару Трибека срещу Митцубиши Паджеро4

                        Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                        ... Паджерото е за мазохисти - комфорт под всякаква критика, люлее се, в завоите е нестабилно, двойното му задвижване е доста остаряло (може би има някакви нищожни предимства при много тежък офроуд, ама ти няма да участваш на Баха Саксония с него)...
                        А не говорите ли малко наизуст?
                        Какво остаряло двойно задвижване при Паджерото?
                        Кеф ти парт-тайм, кеф ти фул-тайм. Не виждам по-добра комбинация от такъв тип раздатка, още повече, че не говорим за хард-екплоатация.
                        Някой може ли да ми обясни какъв е келепира от фул-тайма лятото на сух (изпечен) асвалт?

                        Моите две стотинки - (само) ако имат значение.
                        Ако говорим за Аутбек например и Паджеро, категорично бих избрал Аутбека. Трибеката обаче е модел на Субару предимно или първоначално за Щатския пазар. Няма нищо общо като качество на изпълнение, сглобка и т.н. с останалите модели на марката. Карах такава на тест драйв и не съм впечатлен. Кола на 3.000км. с разпадащи се пластмасови и гумени елементи из целия интериор...

                        Паджерото е изключително приятно, от алтернативите при джиповете. Всякакви екстри, комфорт, доста прилична динамика, приличен респонс на автомата, икономичен.

                        Аз съм твърдо за Паджерото.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Субару Трибека срещу Митцубиши Паджеро4

                          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                          А не говорите ли малко наизуст?
                          Какво остаряло двойно задвижване при Паджерото?
                          Кеф ти парт-тайм, кеф ти фул-тайм. Не виждам по-добра комбинация от такъв тип раздатка, още повече, че не говорим за хард-екплоатация.
                          Някой може ли да ми обясни какъв е келепира от фул-тайма лятото на сух (изпечен) асвалт?
                          Не бива да забравяме, че т.нар. Паджеро New или IV (от 2006 г.) всъщност е един доста сериозен фейслифт на модела от 1999 г. Рамата, структурата на каросерията, окачването, трансмисията, двойното задвижване и двигателя 4M41 са запазени без промени, японците само леко са "позагладили" ламарините и са модернизирали интериора. То това всъщност е кола с концепция отпреди 10 години.Просто за тези 10 години се случиха доста неща.

                          Според мен остарялото е това, че имаш твърдо разпределение на мощността отпред отзад 33:67, като при "заключване" на централния диференциал разпределението става 50:50 - и толкоз. А фултайма е за предпочитане, даже и лятото, даже и на изпечен асфалт. Най-малкото при ускорение на излизане от завои предимствата са много сериозни. За мокра настилка изобщо да не говорим.

                          Сега ще се опитам да нахвърлям какво още не ми хареса в Паджерото от чисто практична гледна точка, каквато е и идеята на тази тема:
                          1. Много шумно, ама много (според измерванията това е един от най-шумните 4х4 при скорост 130 км/ч - 73 дБ (А), двигателя работи с 2625 об./мин) - за сравнение - Джип Командер и Ленд ровър Дискавъри - 68 дБ, Нисан Патфайндър - 70 дБ, Тойота Лендкрузер - 71 дБ. Освен това много груби и всепроникващи вибрации - все пак двигателя е само четирицилиндров. Трибека - 64 дБ при 130 км/ч. (разлика от 10 дБ (А) означава ДВА ПЪТИ по-високо ниво на шума). Двигателя практически не се чува, вибрации също няма - трябва да погледнеш оборотомера, за да разбереш дали двигателя работи или не.

                          2. Динамиката е гола вода. Не на последно място - защото е ужасно тежък - 2425 кг. Трибеката тежи 1900 кг - половин тон по-малко. А и въртящия момент не е нищо особено - 373 Нм (при модела с мощност 170 к.с.). Абе тромава кола - ускорение 0-100 за 14 секунди. Трибека - 8,9 сек. Трябва да спомена и един плюс на 3,2 дизела - турбодупка почти не се усеща - двигателя реагира спонтанно. Въпреки това на този фон Трибеката е като спортен автомобил. 350 Нм и 258 к.с. от 6-цилиндров бензинов боксер при над половин тон по-ниско тегло - всичко е ясно.

                          3. Не вози добре, люлее се, при надценяване на скоростта в завои и връщане на газта почва грубо да недозавива, а при подаване на газ - веднага се опитва да поднесе. При мокра настилка трябва да се кара много внимателно. Колата просто се съпротивлява срещу опити да се шофира по-бързичко - наклонява се, нестабилна е, абе не е приятно усещане. Все едно сте в камион. Трибеката лежи на пътя и вози комфортно като лека кола.

                          4.Задната врата се отваря надясно - това в Япония и Англия може да е много гот, но в България е ОТВРАТ. Спирате до тротоара (десния) и започвате, натоварени с багаж, да заобикаляте като лудото Ленче тъпата задна врата. Иначе в интериора е просторно, багажника е огромен.

                          5. Не спира добре. При екстремно спиране на мокра настилка Паджерото е доста нестабилно и губи посоката. Трибеката просто спира, без да помръдне. Спирачен път от 100 км/ч Паджеро - 42,1 метра, Трибека - 38,4 метра.

                          По отношение на качеството на интериора наистина при първите Трибеки (преди фейслифта) имаше проблеми, но това беше само в началото - сега вътре всичко е барнато перфектно. Недостатък на Трибека е малкия резервоар - 64 литра (срещу 88 л на Паджеро). А както писах по-горе, разходът на гориво е практически еднакъв (въпреки че сравняваме дизел 170 к.с. и бензин 258 к.с. - теглото си казва думата), максимум 1 литър в полза на Паджеро при по-спокоен стил на шофиране.
                          Последно редактирано от Carburettor; 16-04-09, 02:13.
                          ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                          Volvo XC90 D5 Executive '12
                          Volvo XC60 D5 Summum '11
                          Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                          Коментар


                          • #14
                            До: Субару Трибека срещу Митцубиши Паджеро4

                            Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                            Не бива да забравяме, че т.нар. Паджеро New или IV (от 2006 г.) всъщност е един доста сериозен фейслифт на модела от 1999 г. Рамата, структурата на каросерията, окачването, трансмисията, двойното задвижване и двигателя 4M41 са запазени без промени, японците само леко са "позагладили" ламарините и са модернизирали интериора. То това всъщност е кола с концепция отпреди 10 години.Просто за тези 10 години се случиха доста неща.

                            Според мен остарялото е това, че имаш твърдо разпределение на мощността отпред отзад 33:67, като при "заключване" на централния диференциал разпределението става 50:50 - и толкоз. А фултайма е за предпочитане, даже и лятото, даже и на изпечен асфалт. Най-малкото при ускорение на излизане от завои предимствата са много сериозни. За мокра настилка изобщо да не говорим.

                            Сега ще се опитам да нахвърлям какво още не ми хареса в Паджерото от чисто практична гледна точка, каквато е и идеята на тази тема:
                            1. Много шумно, ама много (според измерванията това е един от най-шумните 4х4 при скорост 130 км/ч - 73 дБ (А), двигателя работи с 2625 об./мин) - за сравнение - Джип Командер и Ленд ровър Дискавъри - 68 дБ, Нисан Патфайндър - 70 дБ, Тойота Лендкрузер - 71 дБ. Освен това много груби и всепроникващи вибрации - все пак двигателя е само четирицилиндров. Трибека - 64 дБ при 130 км/ч. (разлика от 10 дБ (А) означава ДВА ПЪТИ по-високо ниво на шума). Двигателя практически не се чува, вибрации също няма - трябва да погледнеш оборотомера, за да разбереш дали двигателя работи или не.

                            2. Динамиката е гола вода. Не на последно място - защото е ужасно тежък - 2425 кг. Трибеката тежи 1900 кг - половин тон по-малко. А и въртящия момент не е нищо особено - 373 Нм (при модела с мощност 170 к.с.). Абе тромава кола - ускорение 0-100 за 14 секунди. Трибека - 8,9 сек. Трябва да спомена и един плюс на 3,2 дизела - турбодупка почти не се усеща - двигателя реагира спонтанно. Въпреки това на този фон Трибеката е като спортен автомобил. 350 Нм и 258 к.с. от 6-цилиндров бензинов боксер при над половин тон по-ниско тегло - всичко е ясно.

                            3. Не вози добре, люлее се, при надценяване на скоростта в завои и връщане на газта почва грубо да недозавива, а при подаване на газ - веднага се опитва да поднесе. При мокра настилка трябва да се кара много внимателно. Колата просто се съпротивлява срещу опити да се шофира по-бързичко - наклонява се, нестабилна е, абе не е приятно усещане. Все едно сте в камион. Трибеката лежи на пътя и вози комфортно като лека кола.

                            4.Задната врата се отваря надясно - това в Япония и Англия може да е много гот, но в България е ОТВРАТ. Спирате до тротоара (десния) и започвате, натоварени с багаж, да заобикаляте като лудото Ленче тъпата задна врата. Иначе в интериора е просторно, багажника е огромен.

                            5. Не спира добре. При екстремно спиране на мокра настилка Паджерото е доста нестабилно и губи посоката. Трибеката просто спира, без да помръдне. Спирачен път от 100 км/ч Паджеро - 42,1 метра, Трибека - 38,4 метра.

                            По отношение на качеството на интериора наистина при първите Трибеки (преди фейслифта) имаше проблеми, но това беше само в началото - сега вътре всичко е барнато перфектно. Недостатък на Трибека е малкия резервоар - 64 литра (срещу 88 л на Паджеро). А както писах по-горе, разходът на гориво е практически еднакъв (въпреки че сравняваме дизел 170 к.с. и бензин 258 к.с. - теглото си казва думата), максимум 1 литър в полза на Паджеро при по-спокоен стил на шофиране.
                            Добре де, ама нали все пак говориме за високо-проходими автомобили. И ако беше концепция от преди 20г. - най добре, ама...
                            Това "остаряло двойно задвижване" е доста надеждна конструкция. Има си парт-тайм, фул-тайм, блокаж на централния диф, бавни скорости, блокаж на задния диф. И всичкото това работи механично, не разчита на електроника, която както е известно не живее дълго в калта и снега. А от къде идват тия 500 и няколко си кг. разлика, които обуславят по лошите показатели на Паджерото? Не идват ли от по здравите и надеждни възли и агрегати на Паджерото? 4 цилиндровия мотор на Паджерото може и да е шумен, но е доста надежден и елементарен за подръжка. Едва ли същото важи за тоя боксер на Субаро и въобще за сервиза и подръжка на Субаро.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Субару Трибека срещу Митцубиши Паджеро4

                              При сравняване точно на Паджеро с Трибека ... Трибеката твърдо води, почти по всички показатели. Системата от постоянно 4WD на Субару е благодат за всякакви ситуации и пътища, и естествено е по-добра от само задно задвижване. А двете и допълнителни места на Трибеката са стандартни (за 6+1) и се сгъват, и прибират в дъното на багажника, който става с равен под.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X