Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за сливиците - основно за третата!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за сливиците - основно за третата!

    Малката ми дъщеря е със сериозен проблем от тази прословута трета сливица ( имаме консултация с УНГ).Освен дето хърка като спи , боледува често и т.н. постоянно се задръства от секретите на носа, кашлянето го нямаме за нищо , повърви ли 10 крачки се задъхва и направо повръща от давене.Иначе е много живо дете , но не може да си играе на гоненки и др.подобни игри.До сега беше малка и нямаше варианти да се мисли за махане , но ето вече сме на 2 год. и наближава момента на премахването.Аз почти съм взела решение , но все пак да сондирам мнения за и против ( подчертавам само третата сливица ) махането.Благодаря предварително на всички включили се!
    54
    За
    70.37%
    38
    Против
    29.63%
    16
    Женя Вълчанова 0888272565

  • #2
    До: Питане за сливиците - основно за третата!

    И аз имах , като дете махнаха ми я и толкоз . Няма страшно , колкото по-малко е детето толкова по-бързо минава .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #3
      До: Питане за сливиците - основно за третата!

      Няма какво да мислиш - махайте я докато е време, като порасне ще става по-сложно.

      Коментар


      • #4
        До: Питане за сливиците - основно за третата!

        Щом е проблемна я махай. Но това си има и лоши страни. После ще настиват направо дробвете.
        Принципно съм против всякакво махане на части от тялото. Но като пречат...
        Където Бирата, Там и Аз...

        Коментар


        • #5
          До: Питане за сливиците - основно за третата!

          Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
          Щом е проблемна я махай. Но това си има и лоши страни. После ще настиват направо дробвете.
          Принципно съм против всякакво махане на части от тялото. Но като пречат...
          Не е вярно третата сливица е само израстък без никакви функции освен да пречи , нещо , като апандицит , но не всички хора я имат .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #6
            До: Питане за сливиците - основно за третата!

            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
            Не е вярно третата сливица е само израстък без никакви функции освен да пречи , нещо , като апандицит , но не всички хора я имат .
            Напоследък се прокрадват и разни други мнения за апендикса, ама нейсе. Доколко са състоятелни е друг въпрос.

            Щом пречи толкова - махайте я, разбира се. Като знам що за щурчо е нашия малчо (почти на 3 годинки), ако имаше нещо, дето да му пречи толкова много, изобщо не бих се колебал. Стреса и травмата от манипулацията ще отшумят бързо, още повече че после ще може да щурее на воля, и самичко ще разбере че е било за добро, до колкото е възможно на тая възраст.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Питане за сливиците - основно за третата!

              Малко ме съмнява целия проблем да е само от третата сливица - жена ми си е с три и до момента и не е имала кой знае какви проблеми нито като малка, нито сега - само има нещо като нервна кашлица сутрин за половин час и това е. Иначе ако лекарите са категорични че това ще реши проблема - действайте и успех!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                До: Питане за сливиците - основно за третата!

                Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                Щом е проблемна я махай. Но това си има и лоши страни. После ще настиват направо дробвете.
                Принципно съм против всякакво махане на части от тялото. Но като пречат...
                Колега прочети малко физиология де,какви дробове преди тях има доста прегради ,но това е др.тема.
                ПАВКО
                0888802068

                Коментар


                • #9
                  До: Питане за сливиците - основно за третата!

                  И при нас това е големият проблем! На 9 години сме, хъркането понякога е ужасно! Не знам виждали ли сте сополи, появили се август на морето, да продължат до края на февруари! Консултирал съм се сигурно с повече от 20 лекари, дали дали да махаме сливиците и резултатът е 10:10! Бих бил ужасно благодарен, ако споделите вашият опит!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Питане за сливиците - основно за третата!

                    Трета сливица имат всички хора,но както е естествено е различно голяма и реагира по различен начин на дразнители-бактерии,алергени и т.н.Обикновено по време на пуберитета претърпява обратно развитие и не създава повече проблеми.Но при теб детето е малко и щом му създава такива затруднения и според мен трябва да се махне.Иначе се нарушава движението на въздуха в горните дихателни предпоставки,създава се предпоставки за чести инфекции,а дори се променя и формата на носния череп.И все пак последната дума преди твоето решение трябва да има оториноларинголог,на който имаш доверие!

                    П.С.Пробвала ли си да подобриш състоянието на детето с физиотерапия.В доста случаи помага и се избягва операцията.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Питане за сливиците - основно за третата!

                      След всичките симптоми,които сте описали, личното ми мнение е, че е по - добре да се оперира, защото там е станало огнище на фокална инфекция, с всичките последствия от това. Още повече пишете, че имате и консултация с оториноларинголог. Успех!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Питане за сливиците - основно за третата!

                        На моят син му махнаха и трите едновременно когато беше на 9г.
                        Бяха се превърнали в развъдник за какви ли не гадини.
                        От тогава не боледува повече от веднъж годишно.
                        [COLOR=Blue][B][SIZE=3]Пътя към ада е постлан с добри намерения![/SIZE][/B][/COLOR]
                        JEEP GRAND CHEROKEE 2.5 TD

                        Коментар


                        • #13
                          До: Питане за сливиците - основно за третата!

                          И моя мушморок имаше много проблеми с третата сливица-пробвахме с разни нагревки и други працедури,с надеждата,че ще мине без махане,но не би...Лекаря който го лекуваше,също не е привърженик на махането на сливици. Аз самият имах проблеми със сливиците и ушите и същия този доктор ме оправи,та му имам доверие.
                          Накрая човека се предаде и премахнахме третата сливица,е сега пиша в минало време
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Питане за сливиците - основно за третата!

                            Не махайте третата сливица на детето поне докато не стане на 6-7 години. Като изключим риска при хирургична интервенция с пълна анестезия вероятността да се появи отново третата сливица е мнооого голям (до 6-тата 7-мата година на детето). Учудвам се на горните постове как с лека ръка почти всички препоръчват "махайте".
                            Дискавъри 300 тди ръчка
                            Витара тди автомат
                            XT660R

                            Коментар


                            • #15
                              До: Питане за сливиците - основно за третата!

                              С лека ръка е силно казано...При моя случай,това беше последния вариант.Мислая,че и в случея е така.Колкото до операцията,май е била с местна упойка,щтото младежа доста добре си я спомняше.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X