Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е това?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Какво е това?

    Бездокументието се лекува с регистрация от ГАЗ 69. Реставрацията наистина е лесна - този автомобил няма никакви дефицитни декоративни елементи като други ретро-возила, като например брони, емблеми и т.н. Просто трябва да мине през песъкоструй и съотвените шлосерски операции. Мостовете обикновено само се обслужват. В двигателя не помня от какви по-нови съветски/руски автомобили пасваха частите.
    Колкото до раздатката - от 69 ще пасне 1:1 без каквото и да е преправяне, но няма да е автентично.
    Ако някой се реши да го вземе, ще помагам с каквото мога.
    Последно редактирано от м20_маниак; 14-04-09, 21:34.
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

    Коментар


    • #32
      До: Какво е това?

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Май не му и трябват
      Определено - ако му трябваха, щеше да си ги има. Писах няколко мнения по-рано за двигателя, пък и вижте какво е отношението на първа предавка. А не, че "пияния понеделнишки руснак" е пропуснал бавните...
      С "Фармахим" - непобедим
      Дизел - само дънки!

      Коментар


      • #33
        До: Какво е това?

        А реда на работа на цилиндрите 1-2-4-3
        ТЛК 80 4,2ТД-95г

        Коментар


        • #34
          До: Какво е това?

          Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
          А реда на работа на цилиндрите 1-2-4-3
          На Нисата и Жука също е такъв редът на работа
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #35
            До: Какво е това?

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            На Нисата и Жука също е такъв редът на работа
            До сега не знаех,благодаря
            ТЛК 80 4,2ТД-95г

            Коментар


            • #36
              До: Какво е това?

              Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
              А реда на работа на цилиндрите 1-2-4-3
              Е какво му е чудното? Другият вариант е 1-3-4-2. При всички подобни двигатели на ГАЗ, реда на работа е 1-2-4-3 - ГАЗ 69, УАЗ и т.н.
              С "Фармахим" - непобедим
              Дизел - само дънки!

              Коментар


              • #37
                До: Какво е това?

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                ...
                Между другото, кога ще покажеш твоят "Москвич" 407? Ще е ни е доста интересно - виж само какви сме се събрали в този подфорум.
                С "Фармахим" - непобедим
                Дизел - само дънки!

                Коментар


                • #38
                  До: Какво е това?

                  Ще стигнем и до него
                  Първата ми кола беше 407 Лама69 може да ти разкаже за него
                  Този е друг, но още не мога напълно да разполагам с него. Той НЯМА нужда от реставрация - като нов е
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #39
                    До: Какво е това?

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Ще стигнем и до него
                    Първата ми кола беше 407 Лама69 може да ти разкаже за него
                    Този е друг, но още не мога напълно да разполагам с него. Той НЯМА нужда от реставрация - като нов е
                    Чел съм аз, явно все пак си изпускал 2-3 думи за него. Помня, че няма нужда от реставрация, пък и е на безумно малко километри - 40 или 60 хиляди, ако не бъркам. Като започнеш напълно да разполагаш с него, се обади да го видя.
                    С "Фармахим" - непобедим
                    Дизел - само дънки!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Какво е това?

                      Той е консервиран Стои на трупчета наплякан с грес и покрит с брезент в един гараж Документите му също са с изнервящ статус, но поправими по принцип.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #41
                        До: Какво е това?

                        Документите са проблем при 90% от тези автомобили. Например Победата ми още не е минала в КАТ за сверка на номерата. А минаха над 2 години, от както я прехвърлихме.
                        С "Фармахим" - непобедим
                        Дизел - само дънки!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Какво е това?

                          Адаш, сериозно ли имаш 407?
                          Покажи го, не се скръндзи!
                          И май на този модел привода на чистачките беше с гъвкав вал(жило), и колко бързо работят зависи от оборотите на двигателя...
                          Когато бях ученик на нашата улица имаше един такъв, но се зключваше с катинар, и си мислех-баси колата, що не захвърли нейде, няма ли нормални коли за тоя. Нормалните бяха Москвич 408 и 412, и жигули, ладите 1500 бяха лукс, а 2105 беше връх на техноогията.. А имало и 2107, ама за да имаш такава, трябваше да си син на Еди Кого Си...
                          Отплеснах се, извинете
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Какво е това?

                            Да на 407 чистачките ги движи гъвкав вал, зацепен към разпределителния
                            Перата са закрепени с болтове, към рамената. Като дадеш газ се движат възбързичко
                            Съединителят е с механичен привод (щанга) и спирачната помпа е отдолу.
                            При следващия модел (403) чистачките са с електромотор, съединителят с хидравлика и спирачната помпа в двигателния отсек.
                            И двата модела имат неприятна склонност при дъжд върху педала за газ, респективно в обувката ти да тече вода, през люка за картечницата (въздухозаборника за парното)
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #44
                              До: Какво е това?

                              Последно-люк за картечницата, или въздухозаборник
                              А с мокренето на краката от дъжда сме свикнали. Само, че при мен водата идваше отдолу-от локвите по пътя, даже като карах виждах асфалта, толкова голяма дупка имаше на пода. Ама това не с 407 де... те са от "немски каски". Моят си беше най-обикновен 412, имал съм доста преживявания с него. Даже и офроуд , пълен с щайги домати, върви на верев със задните колела в коловоза от тракторите, през задната врата влиза калната вода, а на два метра е Камчия, доста буйна в този сезон.

                              Пак се отплеснах... ами такъв съм си.
                              А запазването, не реставрирането на машината си заслужава. Не съм против точната реставрация на която и да е била техника, но така се получава музеен експонат, и се губи удоволствието да караш такава машина.
                              А при възстановяването се цели именно възстановяването на машината като функционалност, нищо, че фаровете например се включват от ключ за ламба. Важното е да работи, и да върши работата замислена от конструктора и.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Какво е това?

                                Тук не съм много съгласен. Не при всяка качествена реставрация се получава музеен експонат. Това зависи само и единствено от собственика на конкретния автомобил.
                                Според мен е точно обратното - удоволствието да караш автомобил, във вида, в който са го есплоатирали хората, когато е бил нов, преди примерно 40 - 50 години, не може да се сравни със чувството при шофиране на някаква импровизирана машина.

                                Това да сложиш ключ за лампа на таблото, вместо истинския, туба за бензин или бутилка от фанта, вместо резервоар и т.н. не прави колата нито по-фунционална, нито по-удобна. Не ме разбирай погрешно - не става дума да се извърши скъпо струваща тотална рестарвация на някакъв самоход, който ще се ползва за компировоз. Просто може да се възстанови с цел експлоатация, като детайлите по него са оригинални или поне предназначени за вграждане в превозно средство. А не за екстериора на вилата.

                                Иначе конструктора на този ГАЗ 67 сигурно в момента прави салта в гроба си, като вижда дървената дограма и ключовете за ламБа по своята рожба, която продукт на гениалната му инженерна мисъл.
                                Последно редактирано от м20_маниак; 14-04-09, 22:59.
                                С "Фармахим" - непобедим
                                Дизел - само дънки!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X