Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2024.10/2025.10

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

    Първоначално публикуван от kesttena Преглед на мнение
    Здравей те, имам Garmin Nuvi 205 купуван преди около 10 години. Преди 2 години ми изскочи пътуване до Гърция и някой от форума ми даде линк към карта Garmin City Navigator Europe - Italy Greece, която свърши чудесна работа за което много съм му много благодарен. Сега се очертава пътуване до Турция, има ли карта която съдържа в себе си България, Гърция, Турция, защото само тези държави ми трябват. Гледам, че дадената последна версия на City Navigator Europe NT 2019.30 е около 20gb. което няма как да кача на моя Гармин, който не знам колко памет е, но предполагам 4gb. или 8gb., разгледах торента, който kitov e дал и не можах да се ориентирам дали мога да сваля само това което ми трябва. (Оплетох се, дано ме разбрахте.) Благодаря предварително на помогналите.
    Колко е спешно - ще направя компилацията и ще ви пратя линк на лично, ама не гарантирам, че ще е днес....
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

      Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
      Аз имах подобен проблем. Установих следното - ако не я инсталирам на c:\program data\garmin\maps където всъщност по подразбиране иска да записва Garmin Express, Mapsource изобщо не ще да я види....
      Рових мъчих и поради липса на време го оставих така на С-то.

      Пробвай следното: C:\ProgramData\Garmin\CoreService\Downloads\Map\Map_Map.EU.2019.30\RMU\EU\2019_30\4ecdf8cb-2ffd-4fd5-bff5-6c0e6385e329\IMG ти е msi-то за нормална инсталация.
      От там ако го инсталираш на D:\някъде си, няма ли да го види Мапсорса?
      Благодаря, с директната инсталация стана!

      Коментар


      • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

        Реших да се изхабя и да повторя, вероятно са писани тези неща, за да им стане ясно и на другите прости хора какво разбрах.

        За да си ъпдейтна софтуера на хардуера ми е необходим друг хардуер, на който софтуера бил с изтекъл срок на годност и не можел да работи повече. Пък за новата му версия ми трябва друг нов софтуер, за който е необходим нов хардуер. Т.е. нужни са няколко стотин лв. (с лицензи стават хиляди) за да ползвам почти съвременна електронна карта. Или по-конкретно: компютъра ми работи перфектно с win xp, но в гармин са решили, че не трябва да го ползвам. Работещите версии на бейскамп не разпознават навигатора и няма шанс за ъпдейт на карта или фирмуер. Така че...

        Полезната информация:
        Малко за означенията на гарминските карти..
        CN = сити навигатор, не е китай(ски)
        NT = не ме интересува още
        NTU = NT уникод - заради кирилицата, демек българската азбука от Кл. Охридски
        4 цифри за годината и още 2 без значение за нормалните хора

        Съвместимост
        На по-стари устройства, не знам колко по-, уникодираните карти няма да бъдат разпознати като валидни и изрядни карти. За тях правят и NT версии без у. Да се радваме че още ги има... В северна Америка нямало уникод защото се ползвали предимно англ, испански и френски.
        Проверете някак си дали устройството ви поддържа такива карти.
        Аз проверих като "качих" NTU на GPSMAP 64st и ми показва съобщение, че не може да автентикира и ънлокира картите. Има си кирилица слънце, но явно няма общо с формата на картата.. Останалите карти обаче работят без проблеми.
        Все още файловете са под 4GB, предполагам заради по-старите устройства. 2019.30 е разделена на 2 файла по 2 и нещо - юг и север.

        Инсталл
        Копи -> пейст му е майката.
        На най-новите джаджи с 3д и стрийт вю нямам представа дали става така, не ме е вълнувало до сега.
        Но за по-обикновени се записва .img файла и туй то. На много дъртите навигации трябва да е със специално име, примерно gmapsupp.img, конкретно зависещо дали е на SD или "вътрешна" памет. На по-съвременни е необходимо само да е в папка Garmin и да си го има разширението .имг Налични са всички отбелязани обекти, имена и т.н, рутва без ядове.
        Но който иска да се мъчи със софтуери.

        Нови карти
        Не разбирам каква е тая мания да се цензурират линковете, особено в тема за аванта, но който иска ще намери някой рутрацкер или подобно и да си свали торент с отключени карти. Аз поне не бих платил цялата цена за карта, която ще ми трябва няколко дни. Ако е смешни долари и има ограничен срок за ползване бих ги дал вместо да се ровя цяла вечер. Или нещо такова.


        Заключението МИ:
        Ползвайте гугъл мапс
        Най-вече защото ъпдейтите са истински, а не като на гармин - чакаш 2 години да ти нарисуват новата част от магистралата. А в по-развитите страни не спират да строят... И ти искат 50 - 70 долара за стара карта, доста хора виждат зор да я инсталират. (Колкото струва телефон с безплатни и ъп то дейт карти.) А на болшинството потребители им трябва навигация 1-2 пъти в годината за по 3-7 дни за Турция и Гърция. И да идат на София да напазарят. За улиците е достатъчен телефон или таблет с андроид и с добра антена на GPS-a (чиповете са едни и същи), че някои китайци ги правят зле и не са много точни със слаб сигнал. За горите гугъл ърт върши много полезна работа защото черните пътища и пътеки се ъпдейтват само от юзърите ентусиасти. Гармин + гугъл ърт + жив навигатор на дясната седалка е най-добре. +Всичко гарминско ми работи отлично и не съжалявам за удоволствието да си го купя, като не броим софтуера, но гуглето е добра и евтина алтернатива.
        Последно редактирано от оправител; 26-02-19, 18:50.

        Коментар


        • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

          Не ми се коментира цялото нещо, но google maps в Турция (или където и да е, извън ЕС) може да доведе до тежка финансова щета.

          Коментар


          • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            Не ми се коментира цялото нещо, но google maps в Турция (или където и да е, извън ЕС) може да доведе до тежка финансова щета.
            Освен ако не си кешира избраният регион предварително.
            LZ1AIV

            Коментар


            • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

              Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
              Освен ако не си кешира избраният регион предварително.
              Последният път, когато пробвах кеширането, имаше следните дребни проблеми: можеш да кешираш само 1 ограничен регион и рутирането при кеширане не работи. Това оправено ли е?

              Коментар


              • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

                Работи. Пробвай го още в Бг, като изключиш нета и в режим Choose point on map.
                LZ1AIV

                Коментар


                • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

                  Пробвах го днес. Промяна към по-добро има, но е (крайно) недостатъчно.

                  - валидността на картите вече е 1 година, преди не помня колко беше, но е сега е повече.
                  - вече можеш да рутираш, но само към посочена точка, въвеждане на адрес е невъзможно.
                  - вече могат да се свалят няколко региона, но не можеш да рутираш през тях по никакъв начин. Т.е. примерно не може да те води от София до западна Сърбия или до Истанбул офлайн.
                  - няма маршрути през градски транспорт и пеша на офлайн картите, а последното си е доста важно в непознат град.

                  Безплатното here все още е много по-добро от google maps offline.

                  Коментар


                  • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    Не ми се коментира цялото нещо, но google maps в Турция (или където и да е, извън ЕС) може да доведе до тежка финансова щета.
                    Като не е Гугъл има и Here. Има изцяло офлайн навигация, с предварително свалена карта на страната.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

                      За тези, които имат телефон или таблет с Android, от 4.1. нагоре, има безплатна навигация OsmAnd в Play Store, с безплатни (топо) карти за която и да било страна; с пълни детайли (адрес, хотел/нощувка, кафене, магазин и т.н., всички пътища и пътеки, рутира от местоположение до където трябва, води точно и през 'диви' местности = с пъти е по-добре от който и да било Garmin; работеше перфектно в Уганда, Руанда през февруари т.г. Толкова са му благинките, че не можах да се облажа с всичките. Pro версията (няколко евро) мисля, че може да добавя и Google Earth, за слабите духом, за което май че трябва кратко включване online. (не съм я ползвал; поляците, с които пътувах, ми обясниха; на мен ми беше достатъчна простосмъртната версия, за картинките включвах сивото вещество)
                      Enjoy!

                      Коментар


                      • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.10/2019.20

                        При разархивиране иска парола.... Може ли помощ ? Please....

                        Коментар


                        • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

                          Колеги, моля за малко разяснения относните картите за гармин. Накратко... Устройството ми е нуви 1490 от 2011 година. Купих го с версия на картата CN Europe NT 2011.32 . Минаха няколко години и с ваша помощ свалих на отделна сд-карта (8 ГБ) версия NT 2017.10 . В директорията и (GARMIN) по ваши указания поставих и папка JCV с файл (вероятно актуялен тогава) 084180A.jcv . Сега отново реших да ъпдейтвам и благодарение на вашите линкове си свалих отключена версия за западна Европа NTU 2019.20 (трябваше ми само Гърция, но този вариант я включва, така че, ако проработи ще ми свърши работа). Не знам дали ще тръгне, но въпросът ми е – да махам ли стария JCV файл ? Ще работи ли коректно, или трябва да търся нова версия на изобразяването на ленти/кръстовища, която да отговаря на NTU 2019.20 ?

                          Коментар


                          • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

                            JCV файлът си върви с конкретната версия на картата, не може с друга.

                            Коментар


                            • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

                              Аха. А, къде има информация какъв jcv е правилен за конкретна версия на картата?

                              Коментар


                              • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2019.20/2019.30

                                Тези са за Южна Европа NTU:
                                D6212070A.JCV 2019.20
                                D6135080A.JCV 2019.30
                                Питате кой за коя версия е и ще ви ориентираме, защото зависи от модела на уреда.
                                Има и програмка, с която можете да си оставите изгледите на кръстовища само за отрязъка, който си правите от картата, но си е играчка и аз поне не съм се занимавал да режа jcv файл.
                                Единственото условие е да запазите името, за да работи с версията на картата, което обаче не отменя условието самият файл да е за конкретната версия.
                                Та стария си jcv файл го триете - той няма да работи с новата ви карта, дори и да го преименувате. Ако искате опитайте - не съм експериментирал тази опция и кажете работи или не.
                                Последно редактирано от ISG; 24-04-19, 09:57.
                                Nothing comes from nothing...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X