Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2024.10/2025.10

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2014.40/2015.10

    На 3490 досега качваше картата на SD, но сега иска да я тъпче на вътрешната памет и да я окастря. Има ли как да накарам експреса да я качва на SD или трябва ръчно да си го правя?!!? 3.2.5.0 е експреса?!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2014.40/2015.10

      Картата е добре да бъде поне 8 гб, защото вече и на 4 почва да се чуди дали да не я реже. Ако имате още нещо на SD картата 4 гб го махате и няма да я отреже. Но най-вероятно проблемът е, че ръчно трябва да махнете всички стари файлове на предишната версия. Вижте пост 1148 на колегата wscientist.
      Nothing comes from nothing...

      Коментар


      • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2014.40/2015.10

        SD-то е 8гб, изтрих всички файлове, после и всички директории, но ефекта е все един и същ - иска си на вътрешната памет. Прави ми впечатление, че файла който иска да тегли експреса е 6,5гб. Не е ли твърде голям, старата карта си беше под 4гб?! Явно ще прехвърлям от зумото файла, но е тъпо да върша работата на експреса.
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2014.40/2015.10

          Тези 6.5GB не са само картата, в тях се включват и допълните неща към нея - JCV, ASR, SID, DB, 3D сгради. А за 2015.10 има и нова версия на картата на релефа.

          Коментар


          • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2014.40/2015.10

            Току що си обнових експреса с последната версия 3.2.5.0 и с нея ли също ще се налага при обновяването на Garmin City Navigator Europe NT/NTU 2014.40/2015.10 после да изтривам ръчно стари файлове, с гармин 3597 LMT съм ако има значение?

            Коментар


            • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2014.40/2015.10

              Преборих експреса доста елементарно - извадих сд картата след като засече, че има ъпдейт. Чак тогава дава варианти за орязване или качване на сд карта, вкарваш сд-то, експеса я проверява за капацитет и инсталира 2015.10. Защо не ти дава да избереш какво да прави, докато сд-то е в апарата - не ми се изясни. Бях изтрил всички файлове, не пробвах ако старите стояха дали щеше да стане.
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2014.40/2015.10

                Нямаше да стане.... Кажи му Ехрress и....
                Nothing comes from nothing...

                Коментар


                • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2014.40/2015.10

                  Не знам защо от GARMIN не решат кардинално проблема, като дадат възможност за избор къде да се инсталира картата... И след като се избере вътрешна памет или SD карта, да се прави проверка за свободно място, което би останало след изтриване на старите файлове. И в зависимост от мястото, да дава възможност за избор на орязване или не. Не смятам, че алгоритъмът е толкова сложен. Сега имам чувството, че Express-а си прави каквото му скимне... Може би има нужда да се преработи изцяло тоя Express, май са се оплели доста.

                  Коментар


                  • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2014.40/2015.10

                    Първоначално публикуван от wscientist Преглед на мнение
                    Не знам защо от GARMIN не решат кардинално проблема, като дадат възможност за избор къде да се инсталира картата... И след като се избере вътрешна памет или SD карта, да се прави проверка за свободно място, което би останало след изтриване на старите файлове. И в зависимост от мястото, да дава възможност за избор на орязване или не. Не смятам, че алгоритъмът е толкова сложен. Сега имам чувството, че Express-а си прави каквото му скимне... Може би има нужда да се преработи изцяло тоя Express, май са се оплели доста.
                    И аз това съм се питал много пъти, и без това на експреса горе в ляво има прозорче уж да избираш в коя памет да се качва картата ама нищо не става...

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ekspresa.jpg
Прегледи:1
Размер:31.5 КБ
ID:5592030

                    Чудя се какво ще стане ако престана да ъпдейтвам Гармин Европа и ъпдейтвам редовно само от БГкартите на геотрейд, какво ще стане, с доживотен абонамент съм?

                    Коментар


                    • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2014.40/2015.10

                      Ако престанеш да ъпдейтваш европейската карта - нищо няма да стане с абонамента. Той си е валиден докато ти е живо устройството.
                      Nothing comes from nothing...

                      Коментар


                      • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2014.40/2015.10

                        Първоначално публикуван от wscientist Преглед на мнение
                        Не знам защо от GARMIN не решат кардинално проблема, като дадат възможност за избор къде да се инсталира картата... И след като се избере вътрешна памет или SD карта, да се прави проверка за свободно място, което би останало след изтриване на старите файлове. И в зависимост от мястото, да дава възможност за избор на орязване или не. Не смятам, че алгоритъмът е толкова сложен. Сега имам чувството, че Express-а си прави каквото му скимне... Може би има нужда да се преработи изцяло тоя Express, май са се оплели доста.
                        С този софтуер не става - някой файлове устройството не може да ги стартира, ако са на SD картата. За Експреса си абсолютно прав, ама като се сетя, че през 2-3 дни пускаха нови версии до скоро и пак не го оправиха - да очакваме, че ще го оправят скоро - ми вероятно - не.
                        Nothing comes from nothing...

                        Коментар


                        • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2014.40/2015.10

                          Много е възможно да ти каже , че няма място за новата карта и да иска да поставиш карта памет или да избереш определен регион, не цяла Европа. Същото се получи и при мен, аз изтрих SID ASR SQLite и 3D, за да освободя място, тя така или иначе после си записва най-новите. И си започна да ъпдейтва и си свали абсолютно всичко ново, което е излязло. Наистина не трие старите файлове, остават и старите и новите, така че по-добре да се изтрият старите, поне се знае кои са и после да се тегли новото, ем има място, ем после няма да се чудиш кое да изтриеш.

                          Коментар


                          • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2014.40/2015.10

                            Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                            С този софтуер не става - някой файлове устройството не може да ги стартира, ако са на SD картата.
                            Е, тези, които не може, да остават във вътрешната памет. Това вече може да се случва "зад кулисите", останалите да се качват според направения избор от потребителя.

                            Но колкото и да си коментираме тук, GARMIN едва ли ще приеме съвети от нас.

                            Коментар


                            • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2014.40/2015.10

                              Имам Garmin Nuvi 3490LMT с американските карти и основно го ползвам в Америка, така че не бих искал да пипам нищо по картите в устройството, които са обновени до последно. Всяко лято карам из България и се надявам може би това лято да отскочим и до Гърция, така че свалих няколко карти, които намерих, но не мога все още да вдяна как да ги инсталирам на SDHC картата и GPS-a.
                              * OFRM Geotrade 2013 Q3a (хвърлих gmapsupp.img и ofrm.jcv от Q3a CITY CYR в SD/Garmin/)
                              * Garmin City Navigator Europe NTU 2015.10 (много папки и файлове, но нямам .img и .jcv и не знам как да процедирам)


                              Въпросчета:
                              1. Дали да ги хвърля на картата директно през USB (папка?) или през някоя от Гарминските програмки. Не намерих такава опция в GarminExpress, който основно ползвам за обновяване, а според сайта на Гармин, MapSource e вече извън употреба, заместена от BaseCamp.
                              2. Какви да са имената на файловете, че на SD картата да се съвместяват OFRM и европейската карта?
                              3. Как се отключват картите?
                              4. Трябва ли да избирам конкретни райони, чийто карти да кача или мога да метна всичко накуп на SD картата (16GB)? Има ли някакво отражение върху бързината на боравене с GPS-a?


                              Благодаря предварително!

                              Коментар


                              • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2014.40/2015.10

                                Здравейте, имам една молба:
                                Някой може ли да ми изреже от CNE само Англия в NT формат за едно Colorado, че нещо не се справям.

                                Благодаря предварително!
                                Иван Попов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X