Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как закъсах с паркетника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как закъсах с паркетника

    Днес реших да направя малка разходка из природата и да направя лек тест на "всъдехода". Всъщност идеята ми беше да повторя експеримента от миналата неделя на колегата Carburettor, който изкачи хълма след Бистрица, където се събират делтапланеристите. Не може BMW X6 да се изкачи, а аз да не мога. Казах на жена ми, че искам само да погледна наклона и тя се съгласи да дойде с мен. На излизане от пътя имаше малко кал, през която минах без проблем и се отправих към целта. Всъщност го изкачих без никакъв проблем - и аз като колегата спирах и после тръгвах, като на шега. Само дето жена ми се уплаши - горе слезна и ми заяви, че ако искам да се върна по същия път, няма да се качи. Е - върнах се по същия път, а тя си слезна пеша.
    Ето и няколко снимки от горе





















    Както казах в началото, на излизане от пътя имаше малко кал. Вече със повишено самочувстие на печен офроудър, реших да заобиколя калта и минах от дясно на нея. Сигурно за повечето от вас това би било само загрявка, но за мен и за гумите ми пътят свърши тук:












    Срам - не срам, реших да търся помощ. На пътя никой не пожела да помогне, макар да бяха 3-4 метра от шосето. Звъннах на няколко приятели, докато един от тях не ми вдигна телефона - Голди. Той ми каза да си спадна гумите и да пробвам - резултат никакъв. Единствено трябва да се отчете положителното действие на електрониката - не позволи да се окопая повече. Тъй като Голди не можеше да дойде бързо, за да ми помогне, се обади на колегата Георги-trimata, който веднага щом дойде, без никакъв проблем ме дръпна отзад и ме върна на твърда почва. След това си напомпах гумите







    и леко поех към къщи.

    Остана ми едно приятно преживяване и едно ново запознанство със съфорумник - Георги-trimata, на когото съм много благодарен за оказаната помощ.
    Да не забравя - този автомобил с тези гуми по-добре стои на пътя, от колкото извън него...
    http://www.nakladkibg.com
    накладки, спирачни дискове, съединители

    088 8613380

  • #2
    До: Как закъсах с паркетника

    Трябваше да те дръпна напред, ама нищо така ще можеш да кажеш че не са те дърпали до пътя . Следващия път като закъсаш ще дърпаме напред.
    Георги Гатев

    Коментар


    • #3
      До: Как закъсах с паркетника

      Браво за експеримента, адаш. Мисля, че всеки всъдеход с тези гуми ще има същия или по- лош резултат.
      Зима иде

      Коментар


      • #4
        До: Как закъсах с паркетника

        Ники, а пробвал ли си баирчето с Витарата.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          До: Как закъсах с паркетника

          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
          Ники, а пробвал ли си баирчето с Витарата.
          Качва се без проблем.
          899152366

          Коментар


          • #6
            До: Как закъсах с паркетника

            Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
            Трябваше да те дръпна напред, ама нищо така ще можеш да кажеш че не са те дърпали до пътя . Следващия път като закъсаш ще дърпаме напред.
            Не се бях сетил за това... Ще гледам да няма друг път, но аз и преди това съм си мислил, че няма да ми се случи.

            Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
            Браво за експеримента, адаш. Мисля, че всеки всъдеход с тези гуми ще има същия или по- лош резултат.
            В интерес на истината нагоре се качих без никакви помощни средства - бавни, блокажи и т.н. При спускането пробвах системата за спукане "DAC" - голям кеф е... Само въртиш волана и нищо друго не правиш. В калта обаче, нищо не помогна.

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Ники, а пробвал ли си баирчето с Витарата.
            Не съм пробвал, но ако имам време през седмицата, може и да се метна. Само че ще си минавам през калта, а няма да заобикалям... Преполагам, че нагоре няма да качи, ако не включа бавните, но опита ще покаже.
            http://www.nakladkibg.com
            накладки, спирачни дискове, съединители

            088 8613380

            Коментар


            • #7
              До: Как закъсах с паркетника

              под влияние на тази и на другата теми , вчера се разходих до пистата на бистрица. исках да видя как е след онзиденшният дъжд... беше изсъхнала за моя изненада.рекох да пробвам черока до къде ще излезне само на задно предаване с подходящи за целта гуми съм М/Т, но опита не бе много сполучлив в началото на баира след калното се бяха образували вълни с интервал между тях горе доло колкото колата, та вместо да набера малко инерция се подмятах нагоре надоло.съответно после включих 4х4 но така и не наваксах липсата на инерцията.без друго съм нежен с газта. точно на най стръмното на 30тина метра от билото черока се предаде и просто спря.кончетата не му стигнаха огледах се, на най стръмното съм спрял.запалих, включих втора бавна и с абсолютна лекота тръгнах от място и излезнах горе... сигурен съм че електронното разпределение на усилията и сериозната мошност правят качването по пистата като детска играчка. виж на разкаляно и с неподходящи гуми надали помагат толкова. както и да е , приятен "тест" за възможностите на колата е разходката по баира...


              ясно се вижда по тъмната следа където тръгнах от място...

              не е лоша гледката когато София и Бистрица останат доло в ниското...
              не бързам за никъде...
              XJ 2.5TD '98

              Коментар


              • #8
                До: Как закъсах с паркетника

                Мдааа, редовно минавам от там и до сега не беше ми хрумвало, че може да е затруднение за някого. Всъщност, затруднение може да има само ако си решил да пробваш дали можеш да си го направиш на затруднение
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #9
                  До: Как закъсах с паркетника

                  В интерес на истината, пробвах и с Витарата. Първо на задно и стигнах до тук...



                  От снимката не става много ясно, но там наклона вече е доста голям. Точно на това място Витарата спря и започна да се свлича назад. Само да уточня, че съм с обикновени зимни гуми. Не успях да я спра, докато не се върна до по-равен участък. След това включих двойно и изкачих без проблем до горе. Явно съм попресилил съединителя, докато съм мъчил на задно, защото горе миришеше на изгоряло феродо.
                  Само на връщане не посмях да мина през калта, защото ми беше неудобно пак да викам за помощ
                  http://www.nakladkibg.com
                  накладки, спирачни дискове, съединители

                  088 8613380

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как закъсах с паркетника

                    Кажете къде е това прословуто място ?
                    За нас - не Софиянците ?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как закъсах с паркетника

                      Като гледам пътя за машина 4х4 не мисля, че ще е проблем, дори и малко по-висока лека кола, като някои модели на Субару, Ауди /от тия по-високите/, и така нататък. Фрилендър мисля, че също би се качил без проблем. Вярно Тракшъна ще помага на места. Или виждам много "розово" от тия снимки?
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как закъсах с паркетника

                        Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                        Като гледам пътя за машина 4х4 не мисля, че ще е проблем, дори и малко по-висока лека кола, като някои модели на Субару, Ауди /от тия по-високите/, и така нататък. Фрилендър мисля, че също би се качил без проблем. Вярно Тракшъна ще помага на места. Или виждам много "розово" от тия снимки?
                        Разбира се, че ще се качат. Просто на Витарата и дойде трудно, когато се опитах да кача само на задно. Наклона не е малък, но на сухо дори лек автомобил с по-голям клиренс и малко повече мощност (без 4х4) предполагам, че няма да има проблем.
                        Този наклон, когато е сухо може да бъде предизвикателство, само за супер софтаджии (като мен например).
                        http://www.nakladkibg.com
                        накладки, спирачни дискове, съединители

                        088 8613380

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как закъсах с паркетника

                          Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                          Разбира се, че ще се качат. Просто на Витарата и дойде трудно, когато се опитах да кача само на задно. Наклона не е малък, но на сухо дори лек автомобил с по-голям клиренс и малко повече мощност (без 4х4) предполагам, че няма да има проблем.
                          Този наклон, когато е сухо може да бъде предизвикателство, само за супер софтаджии (като мен например).
                          И като мен
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X