Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SAS.Планета - въпроси и проблеми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

    Пробвай да го архивираш със 7zip, дава значително по-добра компресия от ZIP и RAR. Aко вече си го архивирал с друго, ползвай не-архивираните данни, а не вече готовия архив - така се постига по-малък архив, отколкото при двойно архивиране.

    Избери разделяне на <1GB файлове и ги качи в dox.bg.

    Коментар


    • #32
      До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

      И да искаш да се компресират повече то няма как да стане по принцип то jpg картинките от които и се състои кеша са си компресирани така че най много до 20% да се смали с някой от архиваторите допълнително размера иначе единствения вариант е да се раздели файла на кеша на няколко парчета и да се качи на някой от тези онлайн сървъри. Между другото може би ще се наложи и ъпдейт на кеша за нива 16-17 тъй като сега Гугъл пуснаха ново покритие за цялата страна на тези нива с разделителна способност от 5 метра т.е. в тези места в които до сега нямаше по подробни снимки.
      По принцип се сещам и за един друг вариант ти самия колега GECATA ако имаш възможност за постоянен ъплоуд да си направиш собствен FTP или HTTP сървър и ако някой има интерес така да може директно да си дръпни файла(-ловете) от теб.

      Коментар


      • #33
        До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

        Първоначално публикуван от GECATA Преглед на мнение
        То се видя, че не става за FTP, но ако някой го иска ще му го пратя на DVD или ще се разберем нещо.Да пише на лично.
        Здравей колега,пробва ли да ги качиш в ФТП-то??
        Как точно ги направи да се записват изцяло в кеша??
        П.С.
        Да а разбрах,тя автоматично си го записва в кеша обаче е голяма играчка и то да заредиш от всичките сървъри.
        Има вече и нова версия 90730
        Последно редактирано от Marin Stoyanov; 05-08-09, 16:50.
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • #34
          До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

          В последната версия на програмата е добавен нов сървиз на сайта http://spotmaps.spotimage.com/ със снимки от сателита SPOT5 на базата на който са направени и последните обновявания за територията на страната в Google Maps. Тоест може да се свалят тези снимки от този спътник за страната за което има покритие.

          Коментар


          • #35
            До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

            Здравей GECATA
            Ако може да пратиш кеша за БГ от SASplaneta.
            Може въпросния кеш да го разделиш на няколко архива и да ги качиш на http://tranz.it/ или http://dox.abv.bg/files/share като после дадеш линка към тях.
            E-mail ми е pisma@mail.bg

            Мерси предварително!

            Коментар


            • #36
              До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

              Качете ги тук,за да може всеки да ги тегли!!
              Ако не може колегата да ги качи във фтп-то,да ми ги прати на marinhaker@abv.bg за да ги кача.
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #37
                До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                Здравейте,
                тук съм качил кеша който имам в 10 архива~2MB
                https://htftp.offroad-bulgaria.com/GECATA/Cashe/
                [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

                Коментар


                • #38
                  До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                  Първоначално публикуван от GECATA Преглед на мнение
                  Здравейте,
                  тук съм качил кеша който имам в 10 архива~2MB
                  https://htftp.offroad-bulgaria.com/GECATA/Cashe/
                  Имаш едно благодаря от мен GECATA.
                  Само да оточня не са 10 по 2 а 10 по 200MB.

                  Имам обач един въпрос как да си оправя настройките та да чете от този кеш, разатхивирах го и заместих моя с него, в настройките посочих да чете от ...\cache\, ама Ц, неще.
                  Моля помагайте

                  Коментар


                  • #39
                    До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                    Грешката е вярна ~2Gb
                    Извинявам се ,но съм прекръстил папката от "cache" на "cashe".Просто я преименувай.
                    Поздрави
                    [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

                    Коментар


                    • #40
                      До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                      Прилагам няколко скриншота за покритието което го има в кеша предоставен от Гецата, като по-светлите участъци на тези участъци от картатат в които има покритие за съответното ниво, по тъмните са без такова.
                      Забележка:
                      Покритието е дадено за нива 15 и 16 тъй като за по-подробните нива от 16 нагоре няма данни а тези под 15 са същите като него с пълно покритие.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #41
                        До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                        Имали по-тарикатски начин начин за сваляне на изображенията в SASplanet от бавното обхождане с мишката?

                        Коментар


                        • #42
                          До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                          Прочети тази част от хелпа към програмта и всичко ще ти стане ясно, просто ме мързи да обяснявам тук подробно, след като го прочетеш и ако имаш допълнителни въпроси ги задай тук.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #43
                            До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                            Мерси много!
                            А как може да се окаже на GPSmapedit да използва кеша на SASplaneta?

                            Коментар


                            • #44
                              До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                              Първоначално публикуван от wolf4o Преглед на мнение
                              Мерси много!
                              А как може да се окаже на GPSmapedit да използва кеша на SASplaneta?
                              Да, елементарно
                              http://www.gps-club.kz/index.php?sho...62&#entry19362
                              Последно редактирано от asterix85; 28-08-09, 18:59.

                              Коментар


                              • #45
                                До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                                Искам да попитам някой успял ли е да подкара използването на кеша от Google Earth от който да се генерират изображения, тъй като в последните версии на програмата се вкара и такава възможност и се чудя дали някой е успял. Аз се помъчих но нещо май не го чете както трябва кеша, може би нещо в настройките за самата карта бъркам .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X