Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SAS.Планета - въпроси и проблеми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: SAS.Планета

    Първо да благодаря на "Пясъчния човек" за програмката GpsGate.Супер е.

    Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
    А ето една добра идея за работа с огромен кеш от флашка защото сега на GEcata все още е малък кеша но при големите зумове файловете вече които ще са в кеша ще са стотици хиляди и прехвърлянето им на флашката ще отнеме часове.
    Вярно е ,че кеширането е много бавно- вчера за зум х14 половин Б-я ми отне цял ден, но процедурата продължава

    Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
    винаги можеш да си ползваш Oziexplorer на лаптопа както предполагам и колегата Gecata си ползва такъв за навигация в колата с програмата SASPlanet.
    Да така е, купил съм си малък лаптоп с SSD8Gb иго ползвам изключително за навигация (Oziexplorer, Garmin mobile PC,SASplanet,GE...)
    Преди да се запозная със SAS ползвах GE и когато съм в гората взимах интернет от GSMа през блутут (щото за конкретната позиция не е достигнал кеша например)...шибана работа.
    Дори се бях замислил да свалям картинки от GE, да ги снаждам и калибрирам за Ozi (Нещото с което asterix85 започна тази тема)
    Прикачени файлове
    [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

    Коментар


    • #17
      До: SAS.Планета

      Момчета и момичета, Касперски ми показа че има троянец. Внимавайте!
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #18
        До: SAS.Планета

        Според мен това е фалшива тревога на касперски. Все пак толкова много руснаци я ползват и все някой ще изпищи досега ако имаше вируси в нея и аз я ползвам много отдавна и съм нямал проблеми с нея. Ако антивирусната ти е засякал троянец, може де е заразен твоя компютър и този троянец може също така де е заразил някой от файловете на SASPlanet. Даже сега нарочно като спомена за проблема сканирах програмата на два компютъра на които я ползвам и антивирусните нищо не откри така че те уверявам че програмата е безопасна и затова наистина щом е засякло нещо твоята антивирусна програма то е добре да направиш едно цялостно сканиране на твоя компютър. Между другото ако те притеснява този файл на който антвирусната го е засякла да е заразен то спокойно можеш да го изтриеш и без него програмата си работи нормално. Това по принцип е една малка програмка която генерира случаен уникален номер който се използва при направата на собствена карта която да се визуализира от SASPlanet така че може и без нея.
        Последно редактирано от icpart; 30-04-09, 15:00.

        Коментар


        • #19
          До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

          Здравейте,
          най после успях да сваля България до х16(където имаше такива изображения разбира се). За по-голям зум става много хард положението
          Папките са със следните големини SAT-1,7GB;BOTH-855MB
          Програмата стои на флаш паметта и я стартирам от там ,всичко е тествано и работи без забиване.
          Не зная обаче дали обемите не са големи за качване на FTP-то и въобще дали има интерес
          Пропуснах да кажа ,че флаша трябва да се направи от FAT32 на NTFS
          [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

          Коментар


          • #20
            До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

            Има нова версия .... с която няма проблеми с антивирусите.
            Проверена работи!
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #21
              До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

              Здрасти Гецата,
              То инетерес сигурно ще има, все пак си отделил много време и работа за да свалиш цялото покритие на страната за което те поздравям (извинявай че не можах да ти приема поканата за среща ама съм зает доста в последните месеци).
              Обаче както бях споменал в няколко поста по нагоре в темата е по добре ако можеш да направиш подобен имидж на кеша по начина по който е описал руснака и който съм цитирал и по този начин ще може да се се и допълва или променя имиджа, защото кеша който си свалил предполагам че съдържа стотици хиляди файлове в отделните папки и копирането има на флаш памет ще отнеме часове така че според мен това е по-доброто решение.
              И един малък въпрос. Можеш ли да кажеш защо флашката трябва да е точно в NТFS форматирана, защото долкото знам този формат май не е много препоръчителен за флаш памети?

              Коментар


              • #22
                До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                Здрасти Гецата,
                То инетерес сигурно ще има, все пак си отделил много време и работа за да свалиш цялото покритие на страната за което те поздравям (извинявай че не можах да ти приема поканата за среща ама съм зает доста в последните месеци).
                Обаче както бях споменал в няколко поста по нагоре в темата е по добре ако можеш да направиш подобен имидж на кеша по начина по който е описал руснака и който съм цитирал и по този начин ще може да се се и допълва или променя имиджа, защото кеша който си свалил предполагам че съдържа стотици хиляди файлове в отделните папки и копирането има на флаш памет ще отнеме часове така че според мен това е по-доброто решение.
                И един малък въпрос. Можеш ли да кажеш защо флашката трябва да е точно в NТFS форматирана, защото долкото знам този формат май не е много препоръчителен за флаш памети?
                Здрасти,
                първоначално свалях кеша на домашния комп. и в последствие реших да прехвърля информацията на флашка.Учудването ми беше голямо ,когато обем от 900mb (на компа) стана над 6gb на флаша
                Първи опит ,втори опит Шах- безмалко-Мат
                Докато се светна, че е от формата, вече бях почнал да прилагам системата на руснака, но когато форматирах на NTFS и всичко стана -зарязах проекта (но ще го продължа заради по-лесното споделяне на 1 файл в сравнение със стотици хиляди)
                А защо NTFS не е препоръчителен за флаш?Досега съм нямал проблеми.
                Един въпрос и от мен.Програмата има ли 3D излед както при GE?(рових се ама не намерих)
                П.С. В момента свалям релеф.
                [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

                Коментар


                • #23
                  До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                  По принцип програмата няма 3D изглед подобно на Гугъл Земя, а относно използването на NTFS формат се оказва че при него има малко забавяне в скоростта на четене и запис, а ето тук има описано повече за предимствата и недостатъците на използването му. Щом след като при използването на FAT на флашката размера на кеша става огромен то наистина по добре е да се ползва този формат. Като цяло FAT засега от гледна точка на съвместимост с други ОС е по добре.
                  П.С
                  Ако те интересува по принцип намерих една две програми в нета които могат да изтеглят автоматично кеша на GE за дадена област и по този начин да го ползваш в офлайн режим с ГПС приемника си.

                  Коментар


                  • #24
                    До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                    Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                    Ако те интересува по принцип намерих една две програми в нета които могат да изтеглят автоматично кеша на GE за дадена област и по този начин да го ползваш в офлайн режим с ГПС приемника си.
                    Да, интересувам се.
                    Все пак GE си е класика
                    [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

                    Коментар


                    • #25
                      До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                      Това са решенията които съм намирал из нета:
                      http://freegeographytools.com/catego...e-earth/page/3
                      но мисля че работят само с по старата версия на GE т.е. четворката, за 5-цата не знам как е положението.

                      Коментар


                      • #26
                        До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                        Зрасти отново
                        Имидж файла е готов по начина описан от руския другар, дори от препоръчителен имидж 7.5Gb го намалих на 4Gb ,НО пак е проблем с качването/тегленето от FTP-то.
                        Може би модератор да каже дали става да го кача
                        [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

                        Коментар


                        • #27
                          До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                          Какво стана с имиджа, ще можели да се тегли?

                          Коментар


                          • #28
                            До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                            Наскоро открих във форума на SASPlanet че има създадена вече програма за ПДА която може да работи с нейния кеш, повече инфо тук:
                            http://fern.kiev.ua/sasplanetj

                            Коментар


                            • #29
                              До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                              То се видя, че не става за FTP, но ако някой го иска ще му го пратя на DVD или ще се разберем нещо.Да пише на лично.
                              [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

                              Коментар


                              • #30
                                До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                                По въпроса за откриването на троянец в SAS.Планета - това зависи от версията, която сте източили, и от антивируса. За версията 90710 (свалена вчера) антивирус AVIRA дава троянец във файл YaTraf.dll. Можете да видите анализ с 40 различни антивирусни програми тук
                                Този файл не е от самата програма, а помощен файл, който те ползват, от друг автор (търсачката Yandex).

                                На форума си руснаците категорично твърдят, че е фалшива тревога. Аз лично им се доверих и си го пуснах, засега не ми се е случило нищо лошо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X