Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До къде може да се реже?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До къде може да се реже?

    Имам си Фронтерка от близо година - много й се радвам .
    Четох и понаучих ужким доста от форума - струва ми се много полезен наистина!
    Тъй като смятам, че реалната височина на колата (клиренс май беше) я правят гумите т.е. правиш лифт с целта да сложиш по големи гуми, за да се увеличи височината (мостовете)...
    И от известно време ми се върти този въпрос - колко големи гуми е възможно да се сложат без лифт, а с рязане, ама без задръжки - рязане на всичко което е възможно и пречи???
    А също и теоретично какви други промени биха били нужни?
    Ще се радвам на мнения.....

  • #2
    До: До къде може да се реже?

    Първоначално публикуван от karviola Преглед на мнение
    Имам си Фронтерка от близо година - много й се радвам .
    Четох и понаучих ужким доста от форума - струва ми се много полезен наистина!
    Тъй като смятам, че реалната височина на колата (клиренс май беше) я правят гумите т.е. правиш лифт с целта да сложиш по големи гуми, за да се увеличи височината (мостовете)...
    И от известно време ми се върти този въпрос - колко големи гуми е възможно да се сложат без лифт, а с рязане, ама без задръжки - рязане на всичко което е възможно и пречи???
    А също и теоретично какви други промени биха били нужни?
    Ще се радвам на мнения.....
    Без лифт и рязане-31' влизат.Не си упоменал с кой модел Фронтера си.Рязане при евентуални фланци-ъглите на спойлера при ОФА,при по-новата ще ос@реш дизайна.Трябва и отзад.Пиша за предните калници.Почети още,има достатъчно и снимков материал.
    Ако ти се реже без задръжки-едно Жигули с цвят червен,транжираш го на четири и осребряваш каса бира.
    Фронтерата и отива лифта,рязането на облите форми не е удачно.
    Има теория,както и практика по въпроса.
    Прочети пак интересуващите те теми.
    ...след което задай конкретни въпроси,които не са разисквани и решени в дискусиите със задна дата.
    В противен случай ще сметна,че не искаш да ползваш наличната информация и ти е по-удобно да получиш конкретни съвети.
    Което няма да стане-темата ще бъде заключена.
    Няма да е първата с подобен уклон.
    Успех!

    Коментар


    • #3
      До: До къде може да се реже?

      Фронтерата е '94 2,0i и ми харесва външният й вид, но не мисля че е голяма загуба да се поотреже (eстетика винаги ще се намери).
      Също така знам, че гуми 31 на Фронтера влизат като у дома си. 32 трябва да се отреже бронята леко.
      Въпросът ми беше, например, едни 35 дали ще влязат само с рязяне и без лифт?
      Ще продължа разбира се да чета и да се интересувам...

      Коментар


      • #4
        До: До къде може да се реже?

        Първоначално публикуван от karviola Преглед на мнение
        Фронтерата е '94 2,0i и ми харесва външният й вид, но не мисля че е голяма загуба да се поотреже (eстетика винаги ще се намери).
        Също така знам, че гуми 31 на Фронтера влизат като у дома си. 32 трябва да се отреже бронята леко.
        Въпросът ми беше, например, едни 35 дали ще влязат само с рязяне и без лифт?
        Ще продължа разбира се да чета и да се интересувам...
        За 35 е добре да помислиш и за нов диф.
        Светът на Владо

        Коментар


        • #5
          До: До къде може да се реже?

          С повечко фантазия и творчество и 35-ци ще влязат, ама с тоя мотор и трансмисия ще става само за пред кафето...
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            До: До къде може да се реже?

            А това 31" широчината ли е и на колко мм отговаря ?
            Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
            Honda CB 919 Hornet
            0898849413-Светльо
            Кръвна Група: 0+

            Коментар


            • #7
              До: До къде може да се реже?

              Първоначално публикуван от Metal Heart Преглед на мнение
              А това 31" широчината ли е и на колко мм отговаря ?
              Аз съм с 265/75 R16 това горе-долу отговаря на 31" диаметър
              Светът на Владо

              Коментар


              • #8
                До: До къде може да се реже?

                Първоначално публикуван от karviola Преглед на мнение
                Фронтерата е '94 2,0i и ми харесва външният й вид, но не мисля че е голяма загуба да се поотреже (eстетика винаги ще се намери).
                Също така знам, че гуми 31 на Фронтера влизат като у дома си. 32 трябва да се отреже бронята леко.
                Въпросът ми беше, например, едни 35 дали ще влязат само с рязяне и без лифт?
                Ще продължа разбира се да чета и да се интересувам...
                35' трудно с лек лифт,трябва по-сериозна интервенция/инвестиция.Вторият въпрос е кой ще ги мъкне тези гуми,мотора е тромав дори с оригиналните,за такъв размер определено не е разчетен.Явно имаш флекс и мерак,но не ти се рови в раздела.
                Информация има,потърси.
                Ако имаш конкретни въпроси,чиито отговор не си намерил в темите,които касаят желанията ти-питай.
                Другото-гумата.
                Поздрави!

                Коментар


                • #9
                  До: До къде може да се реже?

                  Много благодаря за мненията - отговорих си на доста неща
                  Както разбрах 35 не вървят с лифт или не, без да се направят други подобрения!
                  А това за двигателя не е съвсем така - знам една витара с 35-тици и лифт разбира се, но по двигателя не знам да има подобрения (но пък от друга страна май и на офроуд не ходи)
                  мерси отново

                  Коментар


                  • #10
                    До: До къде може да се реже?

                    Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                    Аз съм с 265/75 R16 това горе-долу отговаря на 31" диаметър
                    Мерси за инфото
                    Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                    Honda CB 919 Hornet
                    0898849413-Светльо
                    Кръвна Група: 0+

                    Коментар


                    • #11
                      До: До къде може да се реже?

                      Първоначално публикуван от Metal Heart Преглед на мнение
                      Мерси за инфото
                      Ей човече джипката ти изглежда прекрасно. Да не вземеш да я режеш. При твоя дизел можеш да сложиш още по-големи гуми и ще я надъхаш много. само не режи калниците макар, че фронтерата си е твоя и трябва да ти изглежда добре по твойто око.
                      Май се почва а?

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от karviola Преглед на мнение
                        Много благодаря за мненията - отговорих си на доста неща
                        Както разбрах 35 не вървят с лифт или не, без да се направят други подобрения!
                        А това за двигателя не е съвсем така - знам една витара с 35-тици и лифт разбира се, но по двигателя не знам да има подобрения (но пък от друга страна май и на офроуд не ходи)
                        мерси отново
                        Аз съм виждал самурай с мотор 1.3 с 35-ци така че вървенето е строго индивидуално. 35-ци ще влезат на фронтерата с по-големи дъмп стопери и не особено подрязване на калниците. Въпроса е къде ще я караш и по какъв начин. Защото ще загубиш много от ходовете за сметка на килернса. Така че помисли пак, отговори си на въпроса по-горе и пак питай. Аз съм мяркал и фронтера на 37-ци ако е за въпрос.

                        Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                        Ей човече джипката ти изглежда прекрасно. Да не вземеш да я режеш. При твоя дизел можеш да сложиш още по-големи гуми и ще я надъхаш много. само не режи калниците макар, че фронтерата си е твоя и трябва да ти изглежда добре по твойто око.
                        Май се почва а?
                        Темата за 35-ците е пусната от друг ама карай. Точно за това си трябва модерация. И четене от началото а не през пост.....
                        Последно редактирано от maxxx; 13-04-09, 06:32. Причина: http://forum.offroad-bulgaria.com/images/smilies/tongue.gif
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #13
                          До: До къде може да се реже?

                          Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                          Ей човече джипката ти изглежда прекрасно. Да не вземеш да я режеш. При твоя дизел можеш да сложиш още по-големи гуми и ще я надъхаш много. само не режи калниците макар, че фронтерата си е твоя и трябва да ти изглежда добре по твойто око.
                          Май се почва а?

                          Както писа Фанатика объркал си ме, нямам никакво намерение да режа само едни фланци може да поръчам ама не знам да не опират някъде че и сега съм с изнесени джанти от Патрул

                          Извинявам се за спама
                          Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                          Honda CB 919 Hornet
                          0898849413-Светльо
                          Кръвна Група: 0+

                          Коментар


                          • #14
                            До: До къде може да се реже?

                            31х10.5х15 не отговарят ли на 265/70/15?
                            10.5 инча не е ли широчината на гумата?
                            Или 10.5 уможено по 2.54 е равно на 26.6 см.

                            Коментар


                            • #15
                              До: До къде може да се реже?

                              Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                              31х10.5х15 не отговарят ли на 265/70/15?
                              10.5 инча не е ли широчината на гумата?
                              Или 10.5 уможено по 2.54 е равно на 26.6 см.
                              Да така е. ама по скоро не на 70 а на 75. Демек 265х75х15
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X