Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Освежаване и малко промени по окачването на УАЗ 452

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Освежаване и малко промени по окачването на УАЗ 452

    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
    Ванка,то окачването станало като на Газ-53.Много здраво нещо а работа има ли?
    да точно така като на газ 53! Правя си я за мен, че ми писна като я натоваря да ми закачат предните гуми в калниците а задницата да се влачи по пътя Иначе знаеш на село винаги се намира работа, пък и сега ми трябва за пясък и камъни а там си е товар. Решил съм по нас да ремонтирам по нещо и така
    http://www.offroad-bulgaria.com/atta...2&d=1288641910

    Коментар


    • #17
      До: Освежаване и малко промени по окачването на УАЗ 452









      http://www.offroad-bulgaria.com/atta...2&d=1288641910

      Коментар


      • #18
        До: Освежаване и малко промени по окачването на УАЗ 452

        Според мен усилване и то по този начен е неправиленУазката преди всичко е офроуд платформа а не камионджийска-разбира се всеки си решава сам, да не говорим че подобно шпренгване е за 5 дни
        Нашата Уазка я използваме и като джип, и по предназначение-превоз на някакъв си товар по чукарите.Често се налага да я товарим повече от 800кг решихме ресьорното окачване да си остане оригинално като брой листа(предните поради омекване ги заменихме с нови) направихме следните неща:
        1.Под предните пакет ресьори са подложени 4,5см подложки,отзад си оставихме ориг.някъде около 1см бяха.
        2.След прецизно мерене подложихме планки и на предните и на задните тампони, така че като се натовари повече от допустимото ресьорите леко да се огъват обратно ,но товара да се понесе от тампоните.Хубавото е че като е празна колата или с товар около 300+кг ходовете на окачването не страдат изобщо-еластичността си е същата.
        3.Изрязването на предните вежди освобождават място за по-големи гуми или изнесени+и повдигането с 4,5см.
        Според нас това е оптималният вариант,не надървено окачване-няма по-отвратително нещо от надървен джип,в същото време като се натовариси 800++кг ляга на тампоните и запазени ходове на окачване
        Амовете ориг.са телескопични,трябва да ги сменя,но се чудя с какви
        sigpic УАЗ-452

        Коментар


        • #19
          До: Освежаване и малко промени по окачването на УАЗ 452

          здамени ги с газкови двустранни аз мисля на мойта да слагам такива но не съм стигнал до там
          Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

          Коментар


          • #20
            До: Освежаване и малко промени по окачването на УАЗ 452

            Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение
            Според мен усилване и то по този начен е неправиленУазката преди всичко е офроуд платформа а не камионджийска-разбира се всеки си решава сам, да не говорим че подобно шпренгване е за 5 дни
            Нашата Уазка я използваме и като джип, и по предназначение-превоз на някакъв си товар по чукарите.Често се налага да я товарим повече от 800кг решихме ресьорното окачване да си остане оригинално като брой листа(предните поради омекване ги заменихме с нови) направихме следните неща:
            1.Под предните пакет ресьори са подложени 4,5см подложки,отзад си оставихме ориг.някъде около 1см бяха.
            2.След прецизно мерене подложихме планки и на предните и на задните тампони, така че като се натовари повече от допустимото ресьорите леко да се огъват обратно ,но товара да се понесе от тампоните.Хубавото е че като е празна колата или с товар около 300+кг ходовете на окачването не страдат изобщо-еластичността си е същата.
            3.Изрязването на предните вежди освобождават място за по-големи гуми или изнесени+и повдигането с 4,5см.
            Според нас това е оптималният вариант,не надървено окачване-няма по-отвратително нещо от надървен джип,в същото време като се натовариси 800++кг ляга на тампоните и запазени ходове на окачване
            Амовете ориг.са телескопични,трябва да ги сменя,но се чудя с какви
            виш какво колега аз я използвам предимно за товари така , че това дето го казваш съм го пробвал много отдавна и за сега това дето правя е най-доброя вариант и изпробван на доста уаз-ки и за повече от година на всяка!!!

            а и ви моля да не ми пишете по темата неща които са за вас!!! Пуснете си тема за вас, а не да запълвате моята с ваши питания
            http://www.offroad-bulgaria.com/atta...2&d=1288641910

            Коментар


            • #21
              До: Освежаване и малко промени по окачването на УАЗ 452

              Първоначално публикуван от vankata__098 Преглед на мнение
              виш какво колега аз я използвам предимно за товари така , че това дето го казваш съм го пробвал много отдавна и за сега това дето правя е най-доброя вариант и изпробван на доста уаз-ки и за повече от година на всяка!!!

              а и ви моля да не ми пишете по темата неща които са за вас!!! Пуснете си тема за вас, а не да запълвате моята с ваши питания
              Интересно като остане форума без мнения от хора дето разбират какво ще правите вие
              Много хора си отидоха оттук-защо ли???????
              А и си чупех пръстите да пиша не за друго, а да съм полезен на някой
              А ти си пиши колкото искаш в темата , гледай само да не си и отговаряш сам

              Нека модератора изтрие моите писаници

              П.П. А ти какво искаш да чуеш още, едни ти одобряват нещата др. не..... ,явно свежи идеи не търсиш,и най-важното чужд опит сервиран на готово
              Последно редактирано от JC_Явор; 17-04-09, 21:39.
              sigpic УАЗ-452

              Коментар


              • #22
                До: Освежаване и малко промени по окачването на УАЗ 452

                Ванка мене ако питаш вземи смени гайките на тия скоби щото като знам какви ги продават по железариите нема да искарат много.

                А скобите от читаво желязо ли ги правихте или и те са от арматура?
                Луд умора нема,само се поти!!!

                Коментар


                • #23
                  До: Освежаване и малко промени по окачването на УАЗ 452

                  Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                  Ванка мене ако питаш вземи смени гайките на тия скоби щото като знам какви ги продават по железариите нема да искарат много.

                  А скобите от читаво желязо ли ги правихте или и те са от арматура?
                  читаво желязо, арматурата се разтяга и неможеш да я стегнеш скобата. От желязо, от което се правят машинни елементи А за гайките, аз затова слагам по две, но навярно ще ги сменя.
                  http://www.offroad-bulgaria.com/atta...2&d=1288641910

                  Коментар


                  • #24
                    До: Освежаване и малко промени по окачването на УАЗ 452

                    Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение
                    Интересно като остане форума без мнения от хора дето разбират какво ще правите вие
                    Много хора си отидоха оттук-защо ли???????
                    А и си чупех пръстите да пиша не за друго, а да съм полезен на някой
                    А ти си пиши колкото искаш в темата , гледай само да не си и отговаряш сам

                    Нека модератора изтрие моите писаници

                    П.П. А ти какво искаш да чуеш още, едни ти одобряват нещата др. не..... ,явно свежи идеи не търсиш,и най-важното чужд опит сервиран на готово
                    не братле нетрябва да се убиждаш, но тези неща дето ми ги препоръчваш съм ги изпробвал и за моята цел нестават, за офроуд да, но не и за товарна уаз-ка. А кой колко разбира незнам, не ме познаваш за да твърдиш, че не разбирам, щото такива РАЗБИРАЧИ на писане пред монитора ги има много, а на практика са гола вода. От такъв край съм и повярвай ми, че тук при нас уаз-а е на почит и горе долу имам на представа какво може и неможе УАЗ и колко му е дарата за товар. Не малко години лежа под автомобили от този вид така, че ....
                    Но ме хвана яд, че се пишат въпроси в тема дето е за съвсем друго нещо
                    http://www.offroad-bulgaria.com/atta...2&d=1288641910

                    Коментар


                    • #25
                      До: Освежаване и малко промени по окачването на УАЗ 452

                      Добре де няма нищо, поне от моя странатова са глупави спорове, както и да е


                      Не те ли е страх да не скъсаш шасито някъде
                      sigpic УАЗ-452

                      Коментар


                      • #26
                        До: Освежаване и малко промени по окачването на УАЗ 452

                        Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение
                        Добре де няма нищо, поне от моя странатова са глупави спорове, както и да е


                        Не те ли е страх да не скъсаш шасито някъде
                        ми честничко не, защото аз я правя да не е чак толкова легнала а че няма да я товаря много няма, колкото и сега ама много лягаше
                        http://www.offroad-bulgaria.com/atta...2&d=1288641910

                        Коментар


                        • #27
                          До: Освежаване и малко промени по окачването на УАЗ 452











                          http://www.offroad-bulgaria.com/atta...2&d=1288641910

                          Коментар


                          • #28
                            До: Освежаване и малко промени по окачването на УАЗ 452

                            сега започвам да мисля по боята - търкане и боядисване
                            http://www.offroad-bulgaria.com/atta...2&d=1288641910

                            Коментар


                            • #29
                              До: Освежаване и малко промени по окачването на УАЗ 452

                              ванка аз наскоро си взех готова боя от Самоков ти ште правишли или готова ште си взимаш
                              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                              Коментар


                              • #30
                                До: Освежаване и малко промени по окачването на УАЗ 452

                                Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
                                ванка аз наскоро си взех готова боя от Самоков ти ште правишли или готова ште си взимаш
                                а готова няма смисъл да правя. Един приятел ми каза, че готовата си била по цвят като оригиналната
                                http://www.offroad-bulgaria.com/atta...2&d=1288641910

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X