Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загуба на мощност на 2,7 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Загуба на мощност на 2,7 CRD

    Здравейте!
    Преди малко се връщах от работа и много странно при натискане на педала на газта колата загуби мощност. После изброих, че смени от 1-ва до 3-та, обаче не ускорява, дори не вдига обороти.

    Имах подобен проблем с Пасата ми 1,9 TDI. Губеше по подобен начин мощност и не вдигаше нито обороти, нито скорост. Оказа се, че проблемът беше в дебитомера. След като го смених, всичко си дойде на мястото и колата продължи да работи перфектно.

    В случая много ми прилича на това. Дали може да е това и някой имал ли е подобен случай? Може ли да е проблем в скоростната кутия или пък нещо друго?

    В последните дни няколко пъти ми светна лампата "Check engine", но съм нямал проблем с мощността.
    www.drivingoffence.co.nz

  • #2
    До: Загуба на мощност на 2,7 CRD

    Може и нещо откъм турбото да е. Не ми се вярва да е от скоростите.

    Коментар


    • #3
      До: Загуба на мощност на 2,7 CRD

      Ще отида днес до Балканстар да я погледнат и без това трябва да сменям ремък и ролки та и това да видят.

      И аз мисля, че не е от скоростната кутия.
      www.drivingoffence.co.nz

      Коментар


      • #4
        До: Загуба на мощност на 2,7 CRD

        Сега се връщам от Балканстар. Както предполагах се оказа, че е от дебитомера или както се казва Mass Air Flow Sensor. Изчистиха ми грешката в компютъра и казаха да я покарам така, за да видим, дали ще се прояви пак.

        Още със завъртането на стартера, светна "Check engine" лампата отново. Така че ме чака смяна на дебитомер, което ако е с оригинална част струва 701 лв. Май ще търся втора употреба ама там няма никаква гаранция, че няма да се скапе веднага или скоро.

        Някой ако има някаква идея, моля да я сподели.
        Последно редактирано от PHOENICIAN; 07-04-09, 11:46.
        www.drivingoffence.co.nz

        Коментар


        • #5
          До: Загуба на мощност на 2,7 CRD

          Първоначално публикуван от PHOENICIAN Преглед на мнение
          Сега се връщам от Балканстар. Както предполагах се оказа, че е от дебитомера или както се казва Mass Air Flow. Изчистиха ми грешката в компютъра и казаха да я покарам така, за да видим, дали ще се прояви пак.

          Още със завъртането на стартера, светна "Check engine" лампата отново. Така че ме чака смяна на дебитомер, което ако е с оригинална част струва 701 лв. Май ще търся втора употреба ама там няма никаква гаранция, че няма да се скапе веднага или скоро.

          Някой ако има някаква идея, моля да я сподели.
          Току-що звъннах в Киров-Бош на Оборище №48. Струва 332 лева с ДДТ и 1 година гаранция. В магазина в момента го нямат, но го имат на склад.
          Аз ползвам отстъпка 10%, ако искаш мога да ти го купя. Но не знам кога ще имам време.

          Звънни на 944 11 77, това е телефона на магазина на Киров на Оборище и се разберете кога да го изтеглят от склада. Пича е много разбран.

          http://www.kirov.net/?cid=6&town_id=1&address_id=9

          Успех.
          ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
          Volvo XC90 D5 Executive '12
          Volvo XC60 D5 Summum '11
          Alfa Romeo Spider 2.0 '90

          Коментар


          • #6
            До: Загуба на мощност на 2,7 CRD

            Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
            Току-що звъннах в Киров-Бош на Оборище №48. Струва 332 лева с ДДТ и 1 година гаранция. В магазина в момента го нямат, но го имат на склад.
            Аз ползвам отстъпка 10%, ако искаш мога да ти го купя. Но не знам кога ще имам време.

            Звънни на 944 11 77, това е телефона на магазина на Киров на Оборище и се разберете кога да го изтеглят от склада. Пича е много разбран.

            http://www.kirov.net/?cid=6&town_id=1&address_id=9

            Успех.
            +1. Взимай BOSCH-овски, стига колата да не ти е гаранционна. Той си е същия, просто не минава през БалканСтар.

            Правих същото на Тераното си. Купих си вместо за 800, за 270, и си работи безпроблемно и до днес. Ако нямаш нужния инструмент за отвиване и завиване - петолъчка с краче по средата - и това съм си набавил. BOSCH ползват такива напоследък. Ама, предполагам дебитомера си върви заедно с тялото, към което е завит - тогава май нищо повече не ти трябва - сменяй цялото.

            Има вариант и да е замърсен. Понякога след като се изчисти, продължава да си работи безпроблемно. Чисти се със спрей за карбуратори, до колкото помня. Тогава обаче ще ти трябва петолъчката.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Загуба на мощност на 2,7 CRD

              Мерси много за инфото. Сега говорих с Бош. Ще я поръчам от там най-вероятно. Те ме убедиха, че дебитомерът е същият, просто на него не пише Мерцедес, а Бош.

              Carburettor мерси много за помощта. Трябва ли да присъстваш лично, за да използваш отстъпката си? Кажи кога и как и ще дойда да те взема или ще се срещнем някъде, за да те ангажирам минимално.

              0889 700160 ми е номерът

              Мерси още веднъж!
              Последно редактирано от PHOENICIAN; 07-04-09, 12:21.
              www.drivingoffence.co.nz

              Коментар


              • #8
                До: Загуба на мощност на 2,7 CRD

                Пак да ти подскажа - опитай да го изчистиш. Нищо не губиш, а има вероятност да си спестиш тия 300 лева. Ако пък не стане - взимай нов. Понеже аз бързах като тебе, сега стария си ми седи и отлежава. А се оказа че просто е замърсен леко.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Загуба на мощност на 2,7 CRD

                  Първоначално публикуван от PHOENICIAN Преглед на мнение
                  Мерси много за инфото. Сега говорих с Бош. Ще я поръчам от там най-вероятно. Те ме убедиха, че дебитомерът е същият, просто на него не пише Мерцедес, а Бош.

                  Carburettor мерси много за помощта. Трябва ли да присъстваш лично, за да използваш отстъпката си? Кажи кога и как и ще дойда да те взема или ще се срещнем някъде, за да те ангажирам минимално.

                  0889 700160 ми е номерът

                  Мерси още веднъж!
                  Моля, you welcome, както казват у наше село.

                  По принцип членовете на Клуб Алфа Ромео България ползваме тая отстъпка срещу членска карта. Желателно е да присъствам лично, за да не правим прецеденти и да няма хър-мър.

                  Теоретично утре следобед след 14-15 часа бих могъл да отделя малко време, но най-удобно ще ми е в петък следобед. Ако не ти е късно...

                  Ти се уговори с магазинера, питай кога дебитомера ще е наличен, пък все ще измислим нещо. Аз работя там наблизо, в Полиграфическия комбинат на Цариградско шосе.

                  Телефона ми е 0887 631329
                  ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                  Volvo XC90 D5 Executive '12
                  Volvo XC60 D5 Summum '11
                  Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                  Коментар


                  • #10
                    До: Загуба на мощност на 2,7 CRD

                    За съжаление се оказа, че след сравняване с Бош номера на моя дебитомер, нямат такъв наличен, а лошото е, че няма и на склад в Германия. Цената му е 616 лв. и явно няма да могат да го доставят въобще.

                    Все пак мерси за усилията. Ще се пробвам да го почистя.

                    Ако някой има друга идея...
                    www.drivingoffence.co.nz

                    Коментар


                    • #11
                      До: Загуба на мощност на 2,7 CRD

                      Драсни номера, ако можеш. Имат разни партиди, с различни номера, но взаимозаменяеми.

                      А ако го снимаш, та да видя от кой вид е, още по-добре.

                      Както и коя година е возилото. (ПП: Сега виждам че е 2002)
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Загуба на мощност на 2,7 CRD

                        Ето снимките. Ако не се вижда добре номерът, ето го и него:
                        Bosch номер - 0281002501
                        Прикачени файлове
                        www.drivingoffence.co.nz

                        Коментар


                        • #13
                          До: Загуба на мощност на 2,7 CRD

                          За съжаление не намирам нищо.

                          Значи, ако решиш да чистиш - развиват се двата "странни" болта, които държат самия датчик към тръбата. Като го свалиш огледай го за механични дефекти, макар че са малко вероятни. Чисти се с пръскане - един флакон спрей за карбуратори ще ти стигне. Пръскай обилно и под всякакви ъгли.

                          Ако тръгне - добре. Ако не - ще трябва да се набутваш за нов.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Загуба на мощност на 2,7 CRD

                            Ще се боря май тази вечер. Трябва да си купя и инструменти.

                            Мерси за съветите.
                            www.drivingoffence.co.nz

                            Коментар


                            • #15
                              До: Загуба на мощност на 2,7 CRD

                              Първоначално публикуван от PHOENICIAN Преглед на мнение
                              Ще се боря май тази вечер. Трябва да си купя и инструменти.

                              Мерси за съветите.
                              Докладвай после какво е станало. Дано не се наложи да плащаш тая крупна сума, щото си е неприятно.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X