Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тест BMW X6

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тест BMW X6

    Темата произлиза от Кой кой е на сняг.

    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение

    От 10 дена все това казвам,ама дифендъра им бил ,,отправна точка''Аз пък всичките ще ги бия с Дискавърито(на същия ,,тест'').Готов съм и да заложа.
    В петък взимам за тест едно БМВ Х6 xDrive50i (V8 битурбо бензин, 407 коня, 600 Нм при 1750 об./мин, 6-степенен автомат).

    Казвай какво залагаш и да идвам да ти накъсам шортите. Може да идем да се пробваме на скипистата в Мальовица

    Същата тая кола съм я карал на 20 февруари в 70 см пресен сняг от Велико Търново до София и знам кво може. Взех разстоянието за 3 часа и половина и минах покрай безброй закъсали и "полегнали" в канавките "истински офроудъри".



    На долната снимка се вижда къде беше паркирана и излезе като танк, без изобщо да разривам пред нея.

    Последно редактирано от cveti; 06-04-09, 15:41.
    ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
    Volvo XC90 D5 Executive '12
    Volvo XC60 D5 Summum '11
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90

  • #2
    До: Кой кой е на сняг.

    Чета го това списание, но винаги с лека насмешка гледам на тестовете и сравненията им! Както беше писал един приятел - "Те винаги сравняват ябълки и круши и накрая изкарват сливата победител"! Отдавна ми е направило впечатление в това списание, че участва ли машина от марката Фолксваген в теста той печели, без значение за кой клас автомобили става въпрос. В този тест, чак се изненадах че не спечели Тигуана... Вероятно, понеже е на последно място по проходимост този път сложиха Ауди начело.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #3
      До: Кой кой е на сняг.

      Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
      ...



      На долната снимка се вижда къде беше паркирана и излезе като танк, без изобщо да разривам пред нея.


      На тия 20-30 сантима и голфа ще изкарам без да разривам.

      Коментар


      • #4
        До: Кой кой е на сняг.

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение

        На тия 20-30 сантима и голфа ще изкарам без да разривам.
        Да не се отклоняваме от темата

        Кажете къде да намерим хубава СТРЪМНА отсечка с утъпкан сняг и идвайте да си премерите офроудърите с един паркетник. Или вече се уплашихте, след като видяхте резултатите от "платения и манипулиран" тест?
        ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
        Volvo XC90 D5 Executive '12
        Volvo XC60 D5 Summum '11
        Alfa Romeo Spider 2.0 '90

        Коментар


        • #5
          До: Кой кой е на сняг.

          Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
          Да не се отклоняваме от темата

          Кажете къде да намерим хубава отсечка с утъпкан сняг и идвайте да си премерите офроудърите с един паркетник. Или вече се уплашихте?
          Ъхъ...Взе че се счупи гадината.Сериозно.Утре съм в бокса.Иначе за спорта съм наистина навит.Каса бира на заветната височина,после лафче,моабет с приятни хора-фенове.Защо не!С най-добри чувства.Дано от всичко написано някой(не Вие)си извади грешни изводи.

          П.П.:Ааа и без дописване... .Не съм рязал цитата
          Последно редактирано от бат'Марто; 31-03-09, 19:49. Причина: дописване на дописаното :D
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #6
            До: Кой кой е на сняг.

            Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
            Да не се отклоняваме от темата

            Кажете къде да намерим хубава СТРЪМНА отсечка с утъпкан сняг и идвайте да си премерите офроудърите с един паркетник. Или вече се уплашихте, след като видяхте резултатите от "платения и манипулиран" тест?
            То сезона за сняг мина, ама идва пролетния с дъжд и кал.
            Това в кръга на шегата, а иначе на утъпкания сняг печелиш.
            Поздрави.

            Коментар


            • #7
              До: Кой кой е на сняг.

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              То сезона за сняг мина, ама идва пролетния с дъжд и кал.
              Това в кръга на шегата, а иначе на утъпкания сняг печелиш.
              Поздрави.
              бат'Марто е на друго мнение: "Аз пък всичките ще ги бия с Дискавърито(на същия ,,тест'')"


              Окей, ще приема, че навременната "повреда" на Дискавърито не е просто опит за измъкване.

              Други желаещи? През седмицата температурите падат, ще вали дъжд - тоест в планините ще е сняг.

              Докажете, че не сте клавиатурни снегоходи
              ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
              Volvo XC90 D5 Executive '12
              Volvo XC60 D5 Summum '11
              Alfa Romeo Spider 2.0 '90

              Коментар


              • #8
                До: Кой кой е на сняг.

                Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                бат'Марто е на друго мнение: "Аз пък всичките ще ги бия с Дискавърито(на същия ,,тест'')"


                Окей, ще приема, че навременната "повреда" на Дискавърито не е просто опит за измъкване.

                Други желаещи? През седмицата температурите падат, ще вали дъжд - тоест в планините ще е сняг.

                Докажете, че не сте клавиатурни снегоходи
                Еее,днес наистина останах без спирачки...Имам и пост с по-ранен час(в закрит подфорум),с което доказвам че не си измислям.Иначе всеки се изхвърля(аз включая).Но пак казвам,щеше да е весело!и да паднем,и да бием...Има обече надежда да се оправи печката до събота...
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #9
                  До: Кой кой е на сняг.

                  Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                  Еее,днес наистина останах без спирачки...и да паднем,и да бием...Има обече надежда да се оправи печката до събота...

                  Хубу де, случва се и в най-добрите семейства (или както казват в страната-производителит на твоя Ленд Ровър It happens in the best circles)

                  Да се върнем на предизвикателството, все пак темата е прочетена почти 2800 пъти и има близо 75 мнения - и повечето от писалите смятат, че теста е манипулиран, че тестове не се правят така, че подборката не е коректна, че не е възможно разни паркетници да се подиграят с доказали се автомобили като Гранд Витара и оооо, Боже, каква наглост, какво кощунство - легендата ЛР Дифендър.

                  Затова ще повторя условията - събота или неделя, на достатъчно дълъг, порядъчно стръмен и добре заснежен баир. Не ме интересува къде ще е, но имам бебе и нямам възможност да преспивам - така че да е на максимум 200 км от София - Витоша, Боровец, Банско, Пияничище - където кажете.

                  Колите да са сток (да не докарате некой монстър), гумите - желателно зимни шосейни, но тъй като повечето от вас карат с по-грубички офроуд и All Terain - от мен да мине, по нека все пак са такива, с които може да се кара по шосетата. Нали все пак искаме да направим коректен тест, а не да се излагаме като германците. Аз ще бъда със споменатата по-горе кола, с 19 цолови джанти със зимни шосейни гуми Гудийр Ултрагрип - предните са 275, задните - 315 мм.
                  ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                  Volvo XC90 D5 Executive '12
                  Volvo XC60 D5 Summum '11
                  Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кой кой е на сняг.

                    Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                    Да се върнем на предизвикателството
                    Ако е близо до София аз участвам - не друго ми като карам с макс 80 по асфалт и ме хваща саклета
                    С моите гуми ще съм последен сигурно но пък ще е интересно
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кой кой е на сняг.

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Ако е близо до София аз участвам - не друго ми като карам с макс 80 по асфалт и ме хваща саклета
                      С моите гуми ще съм последен сигурно но пък ще е интересно
                      Оправи ли предния мост, или ще атакуваш само на заден?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кой кой е на сняг.

                        Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                        Хубу де, случва се и в най-добрите семейства (или както казват в страната-производителит на твоя Ленд Ровър It happens in the best circles)

                        Да се върнем на предизвикателството, все пак темата е прочетена почти 2800 пъти и има близо 75 мнения - и повечето от писалите смятат, че теста е манипулиран, че тестове не се правят така, че подборката не е коректна, че не е възможно разни паркетници да се подиграят с доказали се автомобили като Гранд Витара и оооо, Боже, каква наглост, какво кощунство - легендата ЛР Дифендър.

                        Затова ще повторя условията - събота или неделя, на достатъчно дълъг, порядъчно стръмен и добре заснежен баир. Не ме интересува къде ще е, но имам бебе и нямам възможност да преспивам - така че да е на максимум 200 км от София - Витоша, Боровец, Банско, Пияничище - където кажете.

                        Колите да са сток (да не докарате некой монстър), гумите - желателно зимни шосейни, но тъй като повечето от вас карат с по-грубички офроуд и All Terain - от мен да мине, по нека все пак са такива, с които може да се кара по шосетата. Нали все пак искаме да направим коректен тест, а не да се излагаме като германците. Аз ще бъда със споменатата по-горе кола, с 19 цолови джанти със зимни шосейни гуми Гудийр Ултрагрип - предните са 275, задните - 315 мм.
                        Хаха,аз се закачам,защото съм тъкмо с подходящи гуми.Мислех да не казвам какви(за да не стане реклама),но след като ти си ги споменал твоите...Bridgestone DMZ 3.Доста теснички-205/80/R16 Баш като за тестa.Тегло на автомобила 2 тона.Абсолютно сток.Единствената ,,опция'' е блокаж на междинния диф(то си е така фабрично).Стига да не е много кашкав снега,мисля да си пърпоркам нагоре(до касата с бира) на 5та бавна.Не казвам че съм се отказал.Има шанс камилата да стане до петък,събота...Да уточним и наградата(освен касата бира)...Ако аз бия,пишеш в Аутобилда,че ,,тия'' не стават.Ако ти победиш-извинявам се публично тук, и ако управата позволи,публикуваш написаното в темата
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кой кой е на сняг.

                          Мога,ли и аз,да участвам ако теста е някъде около Мальовица,или Боровец.Ще участвам с Газ-69,за мен не е срамно да участвам с машина ,произведена 1962г,но ако БМВ-то загуби какво става тогава?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кой кой е на сняг.

                            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                            Мога,ли и аз,да участвам ако теста е някъде около Мальовица,или Боровец.Ще участвам с Газ-69,за мен не е срамно да участвам с машина ,произведена 1962г,но ако БМВ-то загуби какво става тогава?
                            Виж на предишната страница какво предлагам
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • #15
                              До: Кой кой е на сняг.

                              Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                              Хубу де, случва се и в най-добрите семейства (или както казват в страната-производителит на твоя Ленд Ровър It happens in the best circles)

                              Да се върнем на предизвикателството, все пак темата е прочетена почти 2800 пъти и има близо 75 мнения - и повечето от писалите смятат, че теста е манипулиран, че тестове не се правят така, че подборката не е коректна, че не е възможно разни паркетници да се подиграят с доказали се автомобили като Гранд Витара и оооо, Боже, каква наглост, какво кощунство - легендата ЛР Дифендър.

                              Затова ще повторя условията - събота или неделя, на достатъчно дълъг, порядъчно стръмен и добре заснежен баир. Не ме интересува къде ще е, но имам бебе и нямам възможност да преспивам - така че да е на максимум 200 км от София - Витоша, Боровец, Банско, Пияничище - където кажете.

                              Колите да са сток (да не докарате некой монстър), гумите - желателно зимни шосейни, но тъй като повечето от вас карат с по-грубички офроуд и All Terain - от мен да мине, по нека все пак са такива, с които може да се кара по шосетата. Нали все пак искаме да направим коректен тест, а не да се излагаме като германците. Аз ще бъда със споменатата по-горе кола, с 19 цолови джанти със зимни шосейни гуми Гудийр Ултрагрип - предните са 275, задните - 315 мм.
                              Не говорим за манипулиране на тестовете. Това в Германия е малко вероятно да се случи, защото вероятно някой ще ги осъди веднага, а Вие препечатвате от там. Говорим за тенденциозно, неправилно поставяне на задачите за тестовете.
                              А иначе и аз бих се пробвал с Range Rover Sport 2.7 TD HSE Winter pack, Sport Pack, гуми Vredestein Wintrac 4 xtrame 255x50x19. Ако организирате нещо може и да прескоча.
                              Range Rover Sport 2.7

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X