Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

    Колега като гледам снимката от #185 вентилатора е за заден монтаж(тоест-трябва да бъде зад радиатора)При преден и заден монтаж огъвката на витлата е различна.Сега пак ще духа но на 50-60 % от дебита си.Обикновено на перката има стрелка за посоката в която трябва да се върти.Погледни я.С поздрав Борето

    Коментар


    • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

      Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
      Мисля, че ще си загубиш времето и парите. Реално няма да усетиш почти никаква разлика във вървене и ускорение. Трябва ти мотор с поне 230-250 Nm за да имаш удоволствие от карането . Моя съвет е да се ориентираш към V6 от Форд или четири цилиндров турбо дизел защото по-лесно става заигравката с вкарването в тесния кош на ГАЗката и действително ще имаш "POWER".
      Колега,твоята газка е в друго измерение спрямо нашите.Много дни съм гледал темата ти като сом на сухо.За нашето каране ,между дърветата през дерета и разни препядствия ,където ползваш реално само 1-2 бавна редко 3-та ,няма значение дали двигатела ти е 100кс или 300кс.ти винаги ползваш около 90 а останалите почиват.Мотора от Омега 2.4 е много добър ,безпроблемен и много лесно се газифицира,има повече тяга от 2.0 и е много по-лек от шестаците на Омега.Относно мотора на МБ-2.9 тд,това е перфектен,бусов мотор,с пласмасови колектори,но с завидна тяга(баджанака кара такъв) но нафтата тук сега е много скъпа и тези мотори държат висока цена.А и на старо трудно се намира читав мотор.В нас имам една Цетка с 2.4-V-6-170ks.много и се наглеждам на мотора,алуминиев,но на цилиндър с по една бубина и две свещи,а освен това и автомат(то заради автомата не я обичам)дойде от Англия на 2-бона и мога да я прежаля но много жици,много нещо.След сагата с Омеговите мотори ,се пазя много от странни неща,предпочитам добре да пълзи джипа отколкото хубаво да стои в гаража.Мой приятел има фордов мотор на газката и вече 3г,само го кара без проблеми,а казваха че Фордовете са боклуци.

      Коментар


      • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

        Каква беше "сагата с Омеговите двигатели", че май нещо съм пропуснал?
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

          Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
          Аз от много време събирам инфо на тая тема. Минах през волгов 24, 24-10, V6 Форд, 2.0, 2.5 MB и в момента съм се спрял на 2.4i от омега. Какво мислите за този мотор ?

          Opel
          Straight 4
          2.4 litre
          2410 cc
          (147.067 cu in)
          95 × 85 mm
          3.74 × 3.35 in
          1.12
          OHV
          2 valves per cylinder
          8 Total valves
          124.7 PS (123 bhp) (91.7 kW)
          at 4800 rpm
          51 bhp/litre
          0.84 bhp/cu in
          195 Nm (144 ft·lb) (19.9 kgm)
          at 2400-2600 rpm
          80.91 Nm/litre
          Колега ако наистина си се спрял на този мотор 2,4 бензин го имам наличен пълен к-т +ел към него и скорости-раздатка фронтера . Ако се направи тази комбина м-у текезесарка и фронтера ще има заигравка само с карданите . Мотора е с доволна тяга на фронтера дълга на която съм го карал а като се сравни на с текезесето с килата то е близо два пъти по леко .
          ГАЗ69А 1.9TDI тел.0888550671 Дако Бяла Слатина

          Коментар


          • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            Каква беше "сагата с Омеговите двигатели", че май нещо съм пропуснал?
            Жоро,при нас проблема с Омеговите мотори беше следната .2.0 -екотек,много капризен мотор,на газ,вечни проблеми.2.0 -8клапановия,безпроблемен,но нещо не уцелих ме читави мотори след половин година здраво,каране почва да гори масло и заздава багажа.2.6 дуал рам -150 кс,хубав мотор ,лесен за газификация,но много тежък,ресори вече втори комплект ,даже и с още по два листа усилени.много дълги скорости,докато не смених ме скоростите от дизелова омега,и трябваше място да се развърта.Руските мотори се караха по-лесно в гората,въпреки по-слабия мотор.много дълъг мотор,мести се раздатката назад,пак то задния кардан е къс и криви кардана поради малка дължина,чупи мостове,има много сила ,но за сметка на това все нещо друго се чупи.Затова мисля че 2.4 ще е добър мотор,стига като 2.0 да се намери читав.

            Коментар


            • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

              Първоначално публикуван от dakogaz Преглед на мнение
              Колега ако наистина си се спрял на този мотор 2,4 бензин го имам наличен пълен к-т +ел към него и скорости-раздатка фронтера . Ако се направи тази комбина м-у текезесарка и фронтера ще има заигравка само с карданите . Мотора е с доволна тяга на фронтера дълга на която съм го карал а като се сравни на с текезесето с килата то е близо два пъти по леко .
              Видях, че го продаваш, но просто повечето време не съм в България и няма кой да се занимава.
              Газ 69 2.4i
              Густо майна, пътят свърши !!!
              GSM: О895 7О6О59

              Коментар


              • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
                Видях, че го продаваш, но просто повечето време не съм в България и няма кой да се занимава.
                Не става въпрос за продаването , на моето текезесе съм сменил 5 различни двг при всеки имаше нещо което не беше това което търсех , но и саденето на ск. кутия към двг. и после това цялото на рамата и свързаните с това преработки , разходи на време и средства и накрая проба-грешка . Та ако знаеш какво търсиш като краен резултат в Бългрия има много направени текезесета отделяш време обикаляш при такива като мен и колегите които са играли в този филм с двг. предполагам че никой няма да ти откаже да та повози и да ти даде да покараш и се ориентираш какво да правиш с твоята бойна машина .
                ГАЗ69А 1.9TDI тел.0888550671 Дако Бяла Слатина

                Коментар


                • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                  Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                  Колега като гледам снимката от #185.....С поздрав Борето
                  Сещам се за какво говориш но перката си е за преден монтаж, повечето от бавареците са с виско, а тази е от климатик на е36...

                  Аз пък мисля че 2.4 е много тежък за 4цилиндров бензинов. Всичко по него е чугун. Вадил съм и от омега 2,4, и от омега 2.0 и втория е доста по лек.
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                    Скоро ще има снимки и в събран вид.
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                      Миналата седмица, ме спряха на излизане от Пловдив за проверка. Интересното беше че ми отвориха капака да проверят дали е това е двигателят и рамата. Та въпроса ми е как стои озаконяването след присаждането на нов двигател, и имат ли право от кат да ми отварят капака след като съм минал технически преглед ?
                      Газ 69 2.4i
                      Густо майна, пътят свърши !!!
                      GSM: О895 7О6О59

                      Коментар


                      • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                        За да узакониш трябва да имаш нотариално заверен договор от съответния продавач на дадения двигател,и тъй като не е от този вид автомобил,трябва да минеш технотест и с документ от тях го регистрираш в КАТ.Това е законовата част на опрацията,отделно може да се избегне някоя част с много добър познат в КАТ.А че КАТ имат право при съмнение да проверят номера и вида на твоя двигател се подразбира и от името на това звено в полицията Контрол на автомобилния транспорт.

                        Коментар


                        • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                          Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
                          Миналата седмица, ме спряха на излизане от Пловдив за проверка. Интересното беше че ми отвориха капака да проверят дали е това е двигателят и рамата. Та въпроса ми е как стои озаконяването след присаждането на нов двигател, и имат ли право от кат да ми отварят капака след като съм минал технически преглед ?
                          А как свериха номера на рамата( вярно, че на твоят боята още се вижда..)?
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X