Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

    Колега,не откривай топлата вода.На колегата джипа става за кафетата с тая електроника ,при намокряне какво прави ме?Цената на газта е много приемлива от много години и ще е такава още дълго време ,щото е отпаден продукт и е по-екологична.Хубав мотор,за 1000лв.дизел може и да намериш,но ти трябват и едни скорости за него.

    Коментар


    • #17
      До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

      това за електрониката е така предполагам ,че е много трудно би се изолирало. Иска ми се на газката да има турбина молко не съм запознаат с това за това ,ще питам. Може ли да се сложи турбина на бензинов двигател от уазка .

      Коментар


      • #18
        До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

        Вземи си сложи един двигател от Варшава,Ниса ,Жук-еднакви са.
        Части за тях ще намериш,мисля че ставаха сегменти за тях от Москвич.
        Буталата са им по 82мм.Двигателите са доста здрави и не са разсипчии на гориво-демек не горят много.Много съм доволен от двигателчето на Нисата.В краен случай сложи един двигател от Москвич,има доста добър въртящ момент,с който ще катериш почти навсякъде.Мощността му е около 80к.с.
        Поздрави!

        Коментар


        • #19
          До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

          Първоначално публикуван от vgazara Преглед на мнение
          това за електрониката е така предполагам ,че е много трудно би се изолирало. Иска ми се на газката да има турбина молко не съм запознаат с това за това ,ще питам. Може ли да се сложи турбина на бензинов двигател от уазка .
          Технически е възможно.Но е напълно безмислено.УАЗ-овият двигател е конструиран за друго.И дори и да се турбинира,ефекта няма да е голям,за сметка на проблемите...
          П.С.Не се вкарвай в такъв филм.Това е друга наколонена плоскост...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #20
            До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
            И дори и да се турбинира,ефекта няма да е голям,за сметка на проблемите
            Соти позволи ми да не се съглася с това твърдение. От един разтоварен двигател може да се "изстиска" много повече отколкото от "фабрично изстискан". Обикновено се надуват(суперчарджват) бавнооборотни двигатели с ниска степен на сгъстяване. Ефекта от такъв тунинг е по-голям.
            п.с. Аз в момента работя върху поставяне на винтов компресор на моята Газка. Очаквам голям ефект, но ще видим....
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #21
              До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

              един прятел има волга двигателят и е преправян нз дали нещо друго е слагано но е сменил бутала като ги е заменил от газка има ли смисъл от такъв двигател как мислите

              Коментар


              • #22
                До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                Соти позволи ми да не се съглася с това твърдение. От един разтоварен двигател може да се "изстиска" много повече отколкото от "фабрично изстискан". Обикновено се надуват(суперчарджват) бавнооборотни двигатели с ниска степен на сгъстяване. Ефекта от такъв тунинг е по-голям.
                п.с. Аз в момента работя върху поставяне на винтов компресор на моята Газка. Очаквам голям ефект, но ще видим....
                Бе то за ставане-става.Ама ще береш ядове с предварението,заради ъгъла на гърбиците на разпределителния вал.От тази гледна точка казвам ,че няма особен смисъл.Сходен мотор,само че вентилиран и с по-къси ходове на буталата,би "извадил" значително по-висока мощност...
                А ти,какво точно правиш?От какво е компресора?На какво налягане ще работи?Къде?Дай инфо,бре,интересно е...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #23
                  До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                  A може ли така да поставим въпроса - какво искаме да постигнем? Или по-точно - колко мощен да е моторът? Ще изходим от това, което е даденост. Когато е проектиран този джип, първият му мотор е бил 55кс. Сетне е монтиран и по-мощният-65кс. Колко да е презапасена трансмисията, че да може спокойно да и се разчита в натоварването? Такива сметки едва ли са правени и само призводитея ги знае. Доказано е, че издържа на волговите мотори от масовата им употреба и то с известни уговорки, най-вече от карчето върху педала за газ. От там нагоре, всяко пресилване крие риск да гръмне нещо между мотора и колелата. В Тетевен има един колега (Йонизар), който на румънски текезесарец монтира двигател от Опел Сенатор /3,5 литра и 155 кс/... Той да ви каже колко пъти е имал проблеми с трансмисията. После идва въпросът колко сложен да е моторът за в гората - естествено, колкото се може по-прост и надежден! А по-прост, масов и лесен за пригаждане от руския мотор няма у нас. Успех, колега!
                  0886 854 174

                  Коментар


                  • #24
                    До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                    Някой може ли да сподели за разхода на газката със волговия мотор, от 100кс.интересуваме и на бензин и на газ.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                      Разхода на газ е 14-15л. на дълъг път, в гората стига и до 30л. на 100км. На бензин разхода е почти същия.
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • #26
                        До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                        Двигател 1.9 tdi Пежо-Ситроен след 1994г. Ситроен от ZX до C25 и Пежо от 309 до Боксер, двигателя е с ГНП , а не с HDI. с оригинален съединител и кутията от текезесарката, с преправяне само на шлици на първичен вал.
                        Прикачени файлове
                        ГАЗ69А 1.9TDI тел.0888550671 Дако Бяла Слатина

                        Коментар


                        • #27
                          До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                          Мойта текезесарка я имам от 18 години 1ви двигател жук ниса -мратвец , 2ри газ21 не лош тогава нямяше газ и минах на дизел 3цилиндров от мотокар много мошност но и много тежак силни вибраций , карах го 10тина години и смених 15-16 съединителя ,миналата година направих пълна реставрация единственото което не разглобих от целия джип е конзолата на теглича , това начинание ми отне около 4 месеца и доста средства , монтирах двг.1.9Д пежо ситроен 70коня но е муден в калта и бавен на пътя смених го с 1.9ТДИ 100коня пасва отлично предавателните отношения на трансмисията отлична тяга на всички скорости ускорява като автомобил среден клас мах. скорост 120 км/ч. Ако те интересува нещо по конкретно тел.0888550671 Дако от Бяла Слатина съм .
                          ГАЗ69А 1.9TDI тел.0888550671 Дако Бяла Слатина

                          Коментар


                          • #28
                            До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                            искам да тепопитам каъв разход ти дава градско,извунградско. в гората карл ли си го ? И ако си го там какъв е разхода.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                              Аз,купих от колегата една скоростна кутия от Жук.Всичко което беше написал за нея ,не беше вярно.Как да му вярвам сега?

                              Коментар


                              • #30
                                До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                                Колеги , извинявам се , че ви се намесвам в темата тъй като не карам Уаз , но много добре познавам 1.9ТД -мотора на Пежо-Ситроен. От личен ( и не само) опит , мога да кажа , че това е един от най - добрите дизелови мотори. Смея дори да твърдя , че не отстъпва по здравина на тези , за които говорите вие.
                                Според мен средният разход с този мотор едва ли ще надхвърли 10,5 на сто, без да смятам гората (офроуд) , където зависи от много фактори...
                                Поздрави!
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X