Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    благодаря ви, ако се наложи ще получа ли помощ? Така и така съм решил да го взема, не е каран още в България изглежда много запазен, вярно че ги кипрят за продажба и не е ясно дали 140 000 са действителни но ми изглежда добре ще се хвърлям в дълбокото. А по-ранните до 92 година не са ли с италианските двигатели?

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от lubobunker
      ... А по-ранните до 92 година не са ли с италианските двигатели?
      Този за който ти говори go go go и да, до 1992г. са с италианския VM. Принципно има VM-и и до 1996г., но като цяло :
      • от 1992 до 1994г. има лимитирана серия с 200tdi.
      • от 1994 до 1996г. има още по-лимитирана серия с 300tdi.


      Аз бих заложил на Рейндж Ровър с 200tdi мотор. Добър двигател, със значително по-голям ресурс от VM-а. 300tdi също е вариант, но за цената на която ще намериш жив такъв, можеш да вземемш перфектно Дискавъри 200tdi дори и 300tdi.

      Варианта с 300tdi при Класик-а включва табло и интериор от следващото поколение Рейндж, но и всички ел-мел глупости от него, които за мен са излишни.

      На горубляне има един син 200tdi, за който искаха безумните 13+ хил.лв. преди 2 месеца. Що не го видиш? Не бих го взел за повече от 8.000..
      Успех в избора!

      Коментар


      • #18
        Виж дали има блокаж на междуосевия диференциал, което е 90% сигурно че няма. Според мен е доста кофти като няма, защото ако ти остане една гума боксуваща - оставаш на място.

        Успех.
        Ако го вземеш - пиши, ще се радвам да го разгледам по - подробно ако има възможност.
        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

        Коментар


        • #19
          Радо,

          Тоя синия на Горубляне няма ли блокаж?
          Мда..

          Коментар


          • #20
            Твърдо НЕ.

            Абе много странно - хубави машини, обаче само от 1 от 10 има блокаж. Говорим за RR 90-92 год.
            Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
            LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
            Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

            Коментар


            • #21
              що не Ви го покажа, вижте го на http://www.mobile.bg/perl/main.cgi?t...706&f1=details, този който е 7990 лв. кажете дали става, щот вероятно в първите дни на новата ще го взема или не помагайте. странно що вина му е SALLHAME8EA319857, дали не ме пускат нещо в улука

              Коментар


              • #22
                За мен са странни две неща :
                • с новото табло е (от следващия Рейндж), а пък е с италианския VM. Официално такова чудо нЕма, освен ако не е поръчка или доработка.
                • Има шибидах и няма климатик (често за по-стари години, преди 1991г.). От края на 1991г. сигурно 97.8% от всички произведени са с климатик, а "Vogue" сериите са с климатик и шибидах..


                Тук някъде ми беше файлчето за дешифриране на VIN-а, ако ти трябва, ще се разтърся..

                Коментар


                • #23
                  http://www.rangerovers.net/modelspecs/index.html я виж тук за идентификация.таблото на издаваните през 1992 е от старите.това от обявата е от новите те са много редки и съответно скъпи.мен лично цената на този ме съмнява http://www.mobile.de/SIDAZyFXkn13iqC...3&doSearch.y=8 виж таблото на тази обява,както и цената.този клсик е най евтиното за тази година в мобиле.де.
                  В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                  Коментар


                  • #24
                    моля за мнение за Range Rover Classic 2.5 VM

                    от доста време искам да си взема джип. един познат ми предлага рейндж ровър от първите 1994 г.2,5 дизел.покарах го вози по добре от колкото очаквах.има леки шумове в скоростите.какво ще ме посъветвате.пишете ми нещо за модела-проблеми,разход и др.цената е 6500лв.има климатик.мерси.
                    КАРАЙ БАВНО ЗА ДА ЖИВЕЕШ ПО ДЪЛГО

                    Коментар


                    • #25
                      аз съм аматъор джипар тука, ама цената не е ли ниска за машина като Рейндж Ровер ?

                      Коментар


                      • #26
                        за кой рейндж говориш?за класик или т.нар ню рейндж?
                        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                        Коментар


                        • #27
                          Не е ниска цената - става дума все пак за класик.
                          Стойчо ако мотора е 200 TDI и няма някакви големи проблеми изобщо не се колебай. Ако е с мотора на VM-мотори... може и да не си заслужава. Ако имаш възможност виж как изглежда мотора на Дискавъри и ако е такъв го купувай - той е 200 TDI(или 300 TDI - почти същия). Трябва да е 83 kW.
                          Но все пак всичко е много относително - най-вече на теб трябва да ти допада. Рейнджа е много комфортен джип спрямо всички от неговото поколение и с отлична проходимост.

                          Братчед - за тия пари ако е ню рейндж - трябва да е само рамата и двигателя - без купето. Няма как ню рейндж да е на тая цена. Класик ще да е.
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-06-09, 20:19.
                          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                          Коментар


                          • #28
                            така де,ама нали човека е написал от първите 1994.те първите нови са от тогава.ясно е че такава цена не може да има за ню.но и класик 1994 за 6500 също не може да е.като се огледа по-обстойно ще излезе я 89,я 91.
                            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                            Коментар


                            • #29
                              Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                              Не е ниска цената - става дума все пак за класик.
                              Стойчо ако мотора е 200 TDI и няма някакви големи проблеми изобщо не се колебай. Ако е с мотора на VM-мотори... може и да не си заслужава. Ако имаш възможност виж как изглежда мотора на Дискавъри и ако е такъв го купувай - той е 200 TDI(или 300 TDI - почти същия). Трябва да е 83 kW.
                              Но все пак всичко е много относително - най-вече на теб трябва да ти допада. Рейнджа е много комфортен джип спрямо всички от неговото поколение и с отлична проходимост.
                              94-та с 300тди на рейдж бих се преудивил от нещо такова серийно, значи отпада.


                              има реален шанс да е 200тди, той се монтира точно в последните класици, та тва би било ценна находка. при все тва, тея шумове а и експлоатацията през годините, никак нежна дори на моменти, се отразяват зле на скоростите и трансмисията. поправимо на ниво хиляди лева. + тампони задължително ново окачване и още куп неща... хмм и пак казвам с 200 тди ако е има смисъл да се вземе и реставрира.

                              VM по-добре не, Рейнджът си е бензинов , това прави намирането на 200тди монтиран доста примамливо.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #30
                                Здравейте,

                                Тук има систематизирана информация за Рейндж Ровър и по-конретно за т.нар. "Класик".:
                                Range Rover. Не е никак зле да попрочетете малко, много от въпросите ще Ви се изяснят.

                                С няколко думи от мен:
                                - цена от 6.500лв за тази модификация е нормална, даже леко висока. Ценовите граници за от 5.000 до към 7.500лв.
                                - модификацията най-вероятно е с 2.5 дизел на VM Motori. Писано е тук много за него - с две думи: не лош (пъргав за дизел и за годините си) двигател, но конструктивно сбъркан и калпав (според мен).
                                - Насов, 'Класик' има и с 200tdi и с 300tdi и то стандартно от завода. 200тди са правени от 1992г. до 1994г. 300тди има и до 1996г. - две години се припокрива производството на Класик и Ню Рейндж.

                                Накрая:
                                1) Класик-а с VM става само за спокойно каране. Има ги много и т.н. МОдификациите с английските дизели (200тди, особено 300тди) са изключително редки и определено не на тази цена. В общи линии Класик с 200тди е на цената на добро Дискавъри 200тди.

                                2) Освен капризния мотор (VM), за тези години (и тези пари) ще има и течове от кормилна кутия, раздатка, вероятно скорости, проблеми със скоростите (LT77 е кутията), значителен луфт при превключване и т.н.

                                3) Положителното е, че първоначалната цена е ниска, реално не трябва да е повече от 6000лв. за чиста кола и с още почти толкова ще стане хубава кола.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X