Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвет за покупка на Range Rover Classic

    Първоначално публикуван от Thug Преглед на мнение
    Вчера в автокъща видях един екземпляр, който се доближава до изискванията ми - производство 1988г. 3.5 injection, ръчна скоростна кутия, климатик,отвратителен ролбар, 2 инча лифт и метанова уредба.
    Екземплярът не може да отлепи да върви и на газ и на бензин.
    Празният ход е около 1000 оборота, което е много високо за този мотор. Независимо от това, при рязко подаване на газ на ниски обороти моторът глъхне вместо да изреве и да тръгне. Гумите са Кобри и не са големи. Блокажът работи.
    Може моторът просто да иска центровка (да е пипан заради метана), но това може да се каже само при по-сериозна диагностика.
    Автомобилът си отговаря на парите - все пак има гуми, окачване и метан, но в никакъв случай не е за препоръчване.

    3.9 върви с автомат (поне при Дискавъри) и градския разход е около 25 бензин.

    Коментар


    • От: Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

      Първоначално публикуван от crisdim Преглед на мнение
      Този същия 3.9 ВОГ беше обявен в мобиле за 6500. Интересно ми е защо не е обявен и във форума, след като собственикът е член. На снимки изглеждаше много добре, мисля че в Пловдив беше собственикът.
      Колата е отлична, но собственика е доста зает човек и отдавна не е писал тук. В личен разговор ми спомена, че е склонен на отстъпка за сериозен клиент и аз споделям казаното тук. Това е, ако има сериозен интерес кажете и ще ви свържа.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • Range Rover 2,4 TD, 113 HP

        Извинявам се предварително ако има вече такава тема за тази кола!
        Та по темата.. искам да закупя Range Rover 2.4 TD , 113 HP. 1990 год. Може ли да дадете мнение как е този двигател, как се представя 4x4 и окачването разбира се. Благодаря предварително

        Коментар


        • От: Range Rover 2,4 TD, 113 HP

          Миналия век е бил хубав, макар и с пословично трошливия VM.
          Сега, ако не го е изяла ръждата мястото му е у някой фен, готов да го ремонтира. Или у надин.

          Коментар


          • От: Range Rover 2,4 TD, 113 HP

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Миналия век е бил хубав, макар и с пословично трошливия VM.
            Сега, ако не го е изяла ръждата мястото му е у някой фен, готов да го ремонтира. Или у надин.
            В надин не остана място. Пълно е с нисани.Аман от глупости!

            Колега колата си е добра и доста проходима и луксозна дори по съвременните стандарти. Докато върви ВМа е пъргав и икономичен. Като се счупи(което е несъмнено, че ще се случи) просто монтираш един 200 или 300ТДИ ( намира се за 1000лв макс оборудван) и тогава забравяш за проблеми с мотора. Части има за Ланд Ровър и са евтини защото не се търсят.

            Ако искаш да ти е трудно и да се мъчиш и да станеш добър монтьор насочи се към някоя от японските марки.
            Последно редактирано от rusev; 07-08-12, 20:12.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • От: Range Rover 2,4 TD, 113 HP

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              ...Аман от глупости...
              Може ли да изключваш фенщината и да мислиш?
              Не става въпрос за Левски и ЦСКА. Става въпрос за 20-се и кусур годишна кочина, която макар и с алуминиеви панели, гние повече от облечените със стомана.
              А 20-се и кусур годишния ВМ?
              Ааа, пардон, каза че няма проблем - слага се друг мотор за 1000 лв. Добре, струва толкова, ама забрави, че и той е 20-се годишен, свален и седи под някой навес, не се знае какво му липсва, в какво състояние е, и не на последно място, че някой трябва да го тури и запали.
              Айде сега направи сметка колко ще струва да стане технически изправен тоя джип и кажи на човека. Па да видим какво ще каже?
              Аз не съм кон с капаци и същото бих казал за всяка кола.

              Коментар


              • От: Range Rover 2,4 TD, 113 HP

                Аз по този път съм минал и мога да кажа:
                Мотора си е чуденка - динамичен и достатъчно мощен, може да си премерим ръждите с който иска джип от 90-91-а, еле па ако е японец - не е нужно и да се навеждаме отдолу
                Ако го вземеш - пази се от майстори - те развалят този мотор - моят даде фира след сменена водна помпа преди това какво съм го правил...
                Возията е несравнима дори и в "сток" вид, екстрите и комфорта могат да съперничат на поне 10 години по-нови жипки.
                Ако се запалиш - има лесни и евтини начини да си направиш машината така, че тези със скъпите японки само да цъкат с език
                Когато дойде - слагаш си английски мотор - не са толко динамични (дизелите), но трудно можеш да му направиш нещо.

                Ааа - и да не забравя - свикни на много приказки колко много си сгрешил и как много се чупел...
                Като почнеш да сменяш оригиналните части (на по над 20 години) ще разбереш, че английските части са на цената на руските...

                Коментар


                • От: Range Rover 2,4 TD, 113 HP

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  ..... алуминиеви панели, гние повече от облечените със стомана.
                  Когато алуминият им изгние, другите джипове ще са в графа археологични находки.
                  Сега сериозно, 300 тди е мотор използван в армията, което не е случайно и за разлика от предкамерните си братя не е чайник.

                  Коментар


                  • От: Range Rover 2,4 TD, 113 HP

                    Андро по-устойчиви на гниене от Ланд Ровър джипки не се сещам да има. Досега изгнила Ланд Ровър рама освен на Серия не съм виждал. И японец от тия години с неизгнила рама също не съм виждал.
                    А че съм фен така е. Но също така познавам техниката на ровър доста добре и като заблуждавате новобранците съм длъжен да се намеся.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • От: Range Rover 2,4 TD, 113 HP

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      ... и като заблуждавате новобранците съм длъжен да се намеся.
                      Никого не заблуждавам. Това прочетохте ли, помислихте ли:

                      "Сега, ако не го е изяла ръждата мястото му е у някой фен, готов да го ремонтира. Или у надин."

                      Дали ако джипа е читав, ще стигне до тук, и някой който няма представа от него?
                      Според мен не. Да го е отнесъл тихо-мълком някой фен!
                      Като теб.
                      Аде наздраве на феновете!
                      Последно редактирано от Аndro 160; 07-08-12, 21:50.

                      Коментар


                      • Общо взето след като и изчетох някой теми стигнах до следните изводи:
                        ВМ мотора се чупи, но ако попаднеш на пазен ... и съответно и ти го пазиш може и да не излезне толкова калпав.
                        Трябва да се гледа за ръжда... което за кола на над 20 години мисля, че е нормално да се гледа.
                        Ако съм сбъркал с изводите може да ме поправите
                        Общо взето изводите, които си направих са следните... поправете ме ако греша:
                        Двигателя ако е поддържан може и да излезе читав
                        Купето е ок ако не е нападнато от ръжда
                        и при евентуална авария мога да разчитам на нов двигател за около 1000 лв

                        Съобщение от модератор:
                        Моля, напишете си в профила от къде сте.
                        Прочетохте ли това
                        ...ЦЪК
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-08-12, 06:27.

                        Коментар


                        • От: Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

                          Правилно си се ориентирал.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • От: Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

                            Първоначално публикуван от djeff Преглед на мнение
                            Общо взето след като и изчетох някой теми стигнах до следните изводи:
                            ВМ мотора се чупи, но ако попаднеш на пазен ... и съответно и ти го пазиш може и да не излезне толкова калпав.
                            Трябва да се гледа за ръжда... което за кола на над 20 години мисля, че е нормално да се гледа.
                            Ако съм сбъркал с изводите може да ме поправите
                            Общо взето изводите, които си направих са следните... поправете ме ако греша:
                            Двигателя ако е поддържан може и да излезе читав
                            Купето е ок ако не е нападнато от ръжда
                            и при евентуална авария мога да разчитам на нов двигател за около 1000 лв
                            Пазен ВМ няма да намериш,по-добре се настрой за смяна,поне няма да те боли много.
                            По-безболезнено се присажда бензинов мотор отколкото дизел,при дизела трябва да местиш петите от рамата.
                            Купето външно нищо не би трябвало да има,погледни вътре в краката на шофьора,пасажера и покрай праговете там гният най-много!
                            Това са въпросните места


                            При положение,че е 90-та година дъното на багажника трябва да е алуминиево,то не е изгнило

                            Коментар


                            • От: Range Rover 2,4 TD, 113 HP

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              Андро по-устойчиви на гниене от Ланд Ровър джипки не се сещам да има. Досега изгнила Ланд Ровър рама освен на Серия не съм виждал. И японец от тия години с неизгнила рама също не съм виждал.
                              Ами колега доколкото знам им потапят шаситата в цинкова вана като на сегашните BMW X3!!
                              Range Rover p38 4.0 V8 2011-2013-R.I.P.
                              Opel Frontera A 2.3TDI-RIP-->2.5 V6 -Long live the Scrap.
                              "Кучетата лаят-кервана си върви"

                              Коментар


                              • От: Range Rover 2,4 TD, 113 HP

                                Първоначално публикуван от MUD RACER Преглед на мнение
                                Ами колега доколкото знам им потапят шаситата в цинкова вана като на сегашните BMW X3!!
                                Може,ама на по-новите години,Класиците нямат поцинковка никъде.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X