Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota 4Runner - информация преди покупка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Относно ABS , пробвах го на мокро и кално и колелата просто блокираха (ABS не сработи) и авомобила се завъртя.
    Това което ме претиснява в конкретния случай е ръждата а и пробвах да проверя VIN номера(JT111GND008007154) в този саит (http://www.4x4wire.com/toyota/faq/vin/), както и Венцислав Петров, но в номера на колата има нещо не редно!
    Наистина много харесах този модел с този мотор (1KZ), но май щте е по добре да почакам за нещо по запазено или поне да имам база за сравнение.
    лошото е, че много, много не се намират с този мотор.
    Ако няко знае да се продава някаде друга такава нека ми пише на petar.mitev@kkservice.bg , ще съм благодарен.

    Коментар


    • #32
      Писах до всички дилари в БГ и ми отговориха от Пловдив:

      office@toyotatixim.com
      Zdraveite,
      po ramata koiato ste posochli za tozi avtomobil izliza , che e proizveden m.02.1995g. s motor 3000 cc
      Taka , che informaciata Vi e korektna
      Pozdravi.

      Не знам от каде взеха това инфо , но и 4Runnera e с Пловдивска регистрация.
      Ще чакам да видим какво ще отговорят от другите центрове на Тойота?

      Коментар


      • #33
        Стана интересно....

        По данни от Тойота в София usedcars@toyota.bg излиза че модела на двигателя е 1G и излиза, че е влизал в сервиза още през 2002 година?!?!?

        Данни от ремонти на автомобила:
        31-Октомври-02 РЕМОНТ РАДИАТОР
        31-Октомври-02 ПРОВЕРКА ОХЛ.СИСТЕМА
        31-Октомври-02 1GLICOSHELL/1L
        31-Октомври-02 GLICOSHELL 4L
        31-Октомври-02 ДЕМОНТАЖ МОНТАЖ РАДИАТОР
        Февруари-03 ПРОВЕРКА ЗАРЯДНА С-МА И АКУМУЛ
        30-Юли-03 ВТУЛКА
        30-Март-04 МАСЛО АВТ.КУТИИ DEXRON3 1L
        30-Март-04 ДЕФЕКТАЦИЯ ДВИЖ.СТЪКЛОЗАД.ВРАТ
        30-Март-04 ПРОВЕРКА ХИДРОУСИЛВАТЕЛ ВОЛАН
        09-Юни-04 1 РЕМ.К-КТ СЕРВО ПОМПА
        09-Юни-04 1 РЕГУЛАТОР
        09-Юни-04 1 ЛАЙСНА ЗАДНО СТЪКЛО
        09-Юни-04 1 КАПАК БРАВА
        09-Юни-04 ЧИСТАЧКА
        09-Юни-04 1 МОТОРЧЕ
        09-Юни-04 1 ПРЪСТЕН
        09-Юни-04 2 ТАПА
        09-Юни-04 5 РЕМОН 5-ТА ВРАТА
        07-Юни-05 1 ЕМБЛЕМА
        07-Юни-05 1 ЩИПКА
        20-Юли-05 1 МИГАЧ СТРАНИЧЕН ДЕСЕН
        26-Август-05 МИГАЧ ЛЯВ
        26-Август-05 МАСЛЕН ФИЛТЪР
        26-Август-05 ВТУЛКА СТАБ. ЩАНГА

        Мамка им и измамници!
        2005 година била колата ха ха ха......

        Коментар


        • #34
          Опа всичко ми се изясни....
          В този саит http://www.framno.org/ ми излезна идентификацията (VIN)
          Vehicle Input

          Vehicle Info F
          Model: KZN130L-GKMSXW
          Modification: 001 (1993.08 - 1995.11)
          Frame No: KZN130-8007154 (1995.02)
          Catalog code: 671550 (Hilux(jpp))
          Engine: 1KZT 3000cc diesel
          Grade: SR5 Sr-5 type
          Atm,mtm: MTM Manual transmission
          Gear shift type: 5F Mtm,5-speed floor shift
          Product: JPP Produced at tmc
          Driver's position: LHD Left-hand drive vehicles
          Body 1: WG Wagon(4-runner)
          Body 2: 4D 4-door wagon
          Fuel induction: TDE Turbo diesel with ecd
          Building condition: CBU Completely built unit

          Коментар


          • #35
            Публикувано от: sonda
            Пуснато на: Вто Юли 04, 2006 8:37 am
            Заглавие: Питане за Toyota 4runner


            Здравейте приятели! Знаете ли случайно тази тойота има ли блокажи на диф-овете, освен това-колко бяга и колко харчи /става въпрос за 3.0 бензин/. Скъпи ли са частите? Благодаря предварително!

            Коментар


            • #36
              не мога да разбера от къде произлиза тая заблуда, че джиповете имат "блокажи", при това по няколко

              /почти/ единствено Мерцедес Г-клас има фабрични "блокажи" на мостовете! понякога се срещат при Самурай... На ТЛК80 се срещат при по-луксозните версии, но
              Тойота 4-Рънър, Хай-лукс и Ленд Крузър 7х фабрично нямат "блокажи"! Диференциалът с ограничено приплъзване /тип LSD/ е кажи-речи стандарт за задния мост, но той НЕ Е "блокаж" - нито може да го включваш, нито да го изключваш...

              ако не те притеснява слагането на АГУ, може да се окаже дори по-икономичен от дизела...

              няма да се учудя, ако колегите с Чероки / Гранд Чероки започнат да убеждават да си вземеш Джийп
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #37
                Какво ще кажете за Toyota 4Runner SR5 V6

                Какво ще кажете за Toyota 4Runner SR5 V6, огледал съм се в една такава 94г.Проблема е че ще я карат от щатите и се чудя дали си заслужава цялата разправия.Затова се допитвам до колегите които имат някакъв опит с такива машини да ми кажат дали да продължавам да дерзая или да търся други варианти.Благодаря предварително за помоща
                [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                Коментар


                • #38
                  Изключителен автомобил. Имал съм такъв и на драго сърце бих си взел същият.
                  LZ1VMH

                  Коментар


                  • #39
                    С една дума да не му мисля много много а да действам,аз така го разбирам
                    [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                    Коментар


                    • #40
                      Че как се е стигнало до изпускане на гарнитура на главата?Все пак колата е бензинова и е с голям мотор Да не би освен г-рата да се окаже в последствие че има и по сериозен проблем?Такъв автомобил в БГ върви около 10000лв.Не знам колко ще ти струва докарването митото и другите разходи докато му закачиш БГ номера,а след това и ремонт.......а ти дори няма да я видиш предварително.За мен има голям риск да се насадиш на пачи яйца. Помидсли добре дали цифрово си заслужава риска.Успех.
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #41
                        Естествено всичко това ще се провери първо,но ти погледнали тези в България как изглеждат и 94 най тънката е 12000 бона и изглежда като кокошарник сравнение с тази
                        [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                        Коментар


                        • #42
                          Покупка на Toyota 4Runner - 2.5td или 3.0td до 12.000лв.

                          харесъл съм 4runner 2,5D или 3,0D искам да попитам просфетените какво да гледа при покупката, какви проблеми създават, какъв е разхода на гориво (градско и извън градско) и за двата двигателя няма да го карам off road разполагам с 10000-12000лв. дали ще мога да намеря нещо добро за тези пари. 3000cc трудно излизат 2500сс няма ли да е слаб аз не съм състезател но все пак искам да държи по магистралата 120-130км/ч без проблем. с какъв размер са гумие е. еми май това са ми въпросите ако някой мойе да даде повече инфо ще съм много благодарен.

                          Коментар


                          • #43
                            Re: 4RUNNER покупка

                            А защо не си направиш малко труда да почетеш казаното дотук?

                            С две думи:
                            - 2.5 (2LT-E) не е твоя двигател ако искаш да караш с 120-130 по магистралата (без проблем). 100, може 110 - да.

                            - 3.0 (1KZ**) няма да го намериш в рамките на твоя бюджет. Приготви около 15К за началото, за след това не говорим.

                            Вариант е също бензинов 3.0 V6.

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Покупка на Toyota 4Runner - 2.5td или 3.0td до 12.000лв.

                              и бензинов 2.4 също става за целта, а е по-евтин...
                              гледай да е по-нова година на производство...
                              основен проблем май е ръждата...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Покупка на Toyota 4Runner - 2.5td или 3.0td до 12.000лв.

                                Колега, аз наскоро купих едно Pajero - 2,5 TDI, Сумана ти хора съм питал какво да гледам при първоначалния оглед и най-честите отговори бяха:
                                - масло в маркучите от турбината - 99% от колите там има масло номера е да не е много и да не е чак да пръска оттам;
                                - пушека отзад да не миришел на изгоряло масло - по това се познавало дали колата гори масло - съответно ....
                                - водните съединения - нормално било като загрее да има налягане в тях ама гледай да не е много голямо. По това се познавало дали е издула гарнитурата на главата. Абе най- добре отдушника на казанчето на водата го слагаш в бурканче вода и ако излизат балончета при форсиране на двигателя (при загрял двигател обаче)- лоша работа;
                                - шумове разни по двигателя, течове на масло... такива работи...
                                - ръждата, както се казва в предния коментар, тва тръгне ли - нема спасение. Затова гледай поне шасито да е здраво;
                                - за това дали е удряна гледай боята - да не е на портокалова кора, и процепите между калниците и вратите, макар че някои ги прават така че нема забелязване....
                                - по окачването най- добре е ако може да я качиш колата на канал или подемник и да си я огледаш сам отдолу - нещо за шарнирчета, накрайничета.... то тва се сменя ама поне цената да намалиш и да си сигурен като се прибираш с нея....
                                Ами тва се сещам за момента, надявам се да вземеш нещо добро и да ти върши работа. Айде успех!!
                                Don't hunt IF you can't kill
                                първо 0883 после 333 накрая 448

                                LZ1BGD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X