Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оборудване за палатки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оборудване за палатки

    Намерих в гардероба чисто нова палатка сигорно е на 30 години и е използвана само един път. Намерих към нея колчетата, който се забиват в земята зада може да се разпъне но неможах да си намеря прътовете зада й вдигна покрива. Ще мога ли от някаде да си намеря такива прътове и от къде?

  • #2
    До: Оборудване за палатки

    Може......
    при едно условие- да кажеш какви са, колко да са високи и други такива подробности
    . LRE Bulgaria.
    RRC SE V8 91г.

    Коментар


    • #3
      До: Оборудване за палатки

      Размери не мога да кажа все още, доколкото знам е 4 местна правоъгълна с дъно .

      Коментар


      • #4
        До: Оборудване за палатки

        Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
        Размери не мога да кажа все още, доколкото знам е 4 местна правоъгълна с дъно .
        То това е много добър отговор ...
        Те почти всички палатки са правоъгълни и с дъно
        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

        Коментар


        • #5
          До: Оборудване за палатки

          Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
          Намерих в гардероба чисто нова палатка сигорно е на 30 години и е използвана само един път. Намерих към нея колчетата, който се забиват в земята зада може да се разпъне но неможах да си намеря прътовете зада й вдигна покрива. Ще мога ли от някаде да си намеря такива прътове и от къде?
          Колега порови още малко този и другите ваши гардероби, изба, таван и каквито помещения имате. Ако при все това не намериш тръбната кострукция пробвай да дадеш размери на палатката и някаква снимка за да имаме поне някакъв шанс да можем да ти помогнем, защото аз без да се напъвам се сещам за поне 3 вида български палатки.
          Поздрави
          ОФА 2.0 Спорт "96
          Боян 0898642831

          Коментар


          • #6
            До: Оборудване за палатки

            Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
            Размери не мога да кажа все още, доколкото знам е 4 местна правоъгълна с дъно .
            сигурно е и оранжева

            има ли покривало?
            наи добре измери растоянието от горната дупка за реиката до дъното.
            . LRE Bulgaria.
            RRC SE V8 91г.

            Коментар


            • #7
              До: Оборудване за палатки

              Етикет с модела и наименованието неможе да няма !
              Със сигурност е някои соц.

              Коментар


              • #8
                До: Оборудване за палатки

                Ходих до вилата днес да ги изтупам палатките защото се оказаха две и направих малко снимки. Първата палатка има размери 175 см широчина и 230 см дължина. Чудех се как да измеря уж някаква височина и реших да измеря от едната халка на брезента до един тигел под ципа за закопчаване.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  До: Оборудване за палатки

                  Защо толкова бавно ми излизат постовете като пиша!?
                  Последно редактирано от zhivko88; 03-04-09, 23:42.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Оборудване за палатки

                    Здравей, незнам дали ще си намериш готови рейки, но мога да ти кажа как да измериш и да си направиш нови. Ще се опитам да ти обесня като на американец, дано не се обидиш
                    1. Разпъваш дъното на палатката на що годе равно и забиваш 4 или 6 колчета( не помня колко бяха) на дъното, като използваш ластиците, ако са здрави
                    2.Провери дали има втори ред въжета за обтягане(ако има при разпъната палатка при изглед откъм входа ще изглежда като петоъгълник). Ако няма втори ред вземаш рулетка и сядаш на дъното на палатката. Повдигаш горната част на тавана и мериш разтоянието от отвора, който е обшит с кожа до дъното.
                    3. След като измериш отиваш в магазин за електроматериали и питаш за тънкостенна тръба ф15Х1 с дължина 2Х това което си измерил+5см.(ако си измерил грешно е по-лесно да отрежеш отколкото да снаждаш)
                    4. Ако си решил да стане истинско измисляш някакво парче пласмаса и правиш на двете рейки по една тапа за горната страна с отвор в средата, в които е набито парче желязо по спомен ф8 но това го премери по обшития с кожа отвор. Целта е шипа да излезе отгоре на палатката и да има място за въжето, с което ще я изпънеш надръжно.
                    5. Понеже при разпъване рейките лежат на пода е добре да измислиш някякви подложки защото има опасност да пробият отдолу и при дъжд ще се събудиш много рязко

                    Офф стана малко дълго ама дано ти е полезно
                    Поздрави
                    ОФА 2.0 Спорт "96
                    Боян 0898642831

                    Коментар


                    • #11
                      До: Оборудване за палатки

                      Направими впетление, че има два кожени отвора, които са на самото дъно а горната част неможах да намеря нищо като отвор или нещо като копче за което да се слага прътовете. Така, че като отворите сами на дъното как да измеря?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Оборудване за палатки

                        Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
                        Направими впетление, че има два кожени отвора, които са на самото дъно а горната част неможах да намеря нищо като отвор или нещо като копче за което да се слага прътовете. Така, че като отворите сами на дъното как да измеря?
                        В такъв случай, трябва да направиш от тръби нещо като П по дължина на палатката. Горната рейка е дълга колкото палатката а двете вертикални по предното описание.
                        По-лесно е да напишеш от къде си в профила и някой, който е наблизо ще ти помогне в измерването. Аз през монитора не мога да ти помогна повече от това трябва на живо да се мери.
                        Поздрави и успех
                        ОФА 2.0 Спорт "96
                        Боян 0898642831

                        Коментар


                        • #13
                          До: Оборудване за палатки

                          Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
                          Направими впетление, че има два кожени отвора, които са на самото дъно а горната част неможах да намеря нищо като отвор или нещо като копче за което да се слага прътовете. Така, че като отворите сами на дъното как да измеря?

                          Ъъъ.......на мен ли ми се струва или това черното е дъното.
                          Имам подобна,даже е същия цвят.Отворите са отгоре.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Оборудване за палатки

                            Е според мен черното е тавана защото ми се струва, че това някаква непромокаема кожа. А иначе съм от София забравил съм това да го напиша в профила.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Оборудване за палатки

                              Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
                              Е според мен черното е тавана защото ми се струва, че това някаква непромокаема кожа. А иначе съм от София забравил съм това да го напиша в профила.
                              В грешка си, винаги това непромокаемото е под
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X