Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скок с парашут

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Скок с парашут

    Нямат,значение парите.Скачайте изживяването е СУПЕР.

    Коментар


    • #17
      До: Скок с парашут

      А дали се скача всеки ден ? Трябва ли предварителна уговорка ? Писах един мейл там нейде до летището - ни вест , ни кост. Ако отида в събота направо там дали ще стане ? В колко часа трябва да съм там ? Ще съм благодарен на всякаква информация , че готвя изненада на жена си - тя иска да скача , аз не съм съгласен , ама в събота има рожден ден и мисля да я водя до Тузла.

      И моля , който я познава да пази тайна !

      Коментар


      • #18
        До: Скок с парашут

        някой знае ли дали се прави някаква предварителна подготовка?
        мераклия съм да скоча с парашут ама май непълнолетни не става?

        Коментар


        • #19
          До: Скок с парашут

          Скок с парашут става само в тандем с инструктор и цената е около 300лв,иначе при изкарване на курс и скачане със собствена екипировка цената е около 20 евро на скок!По евтиния вариант е тандемен полет с парапланер-около 60лв!

          Коментар


          • #20
            До: Скок с парашут

            www.skydive.bg - добър сайт, на който със сигурност ще ви упътят
            www.dropzone.bg - Сайт на дропзоната в с.Ерден до Монтана... Базата е добра, изживяването неповторимо
            Който побеждава другите е силен. Който побеждава себе си е могъщ [Лао Дзъ]
            За да побеждаваш - научи се на търпение. За да живееш - научи се да умираш.

            Коментар


            • #21
              До: Скок с парашут

              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
              някой знае ли дали се прави някаква предварителна подготовка?
              мераклия съм да скоча с парашут ама май непълнолетни не става?
              За непълнолетен, трябва писмено разрешение от родителите. С него няма проблеми. Кара се курс, но е кратък - 3 дни по 1-2 часа.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #22
                До: Скок с парашут

                Разрешението-няма проблем,къде обаче се взема този курс?И около колко пари е?Някъде гледах,че е 300лв.
                Последно редактирано от братчеда; 07-05-09, 23:26. Причина: правопис

                Коментар


                • #23
                  До: Скок с парашут

                  Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                  разрешението-няма проблем,къде обаче се взема този курс?и около колко пари е ,някъде гледах,че е 300лв.
                  В Плевен или къде най-близо, за съжаление аз не мога да ти кажа. Иначе в София преди 3 години беше 60 лева за курса и скок от 800 метра, навярно се е вдигнала, но едва ли с пъти. Самостоятелните се започват от толкова с парашут с принудително отваряне. 300 лева е по-скоро цената за скок в тандем от 3000 метра.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Скок с парашут

                    Възможно е ,мерси все пак колега.
                    Последно редактирано от братчеда; 07-05-09, 23:26.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Скок с парашут

                      Вариантите за начално обучение са 2 - AFF (Accelerated Free Fall), при който от самото начало скачаш със свободно падане и поддържан от 2ма инструктори, които ти коригират стойката... Цената е около 2400лв

                      Втори вариант - Static Line или Автоматично въже, при който при първите ти скокове парашутната раница се отваря от въже, закачено за самолета. Цена на курса - 300лв + цена за всеки скок 70.

                      В момента в България действат само 2 дропзони (освен военните ), на които можеш да изкараш курса - АВА център край Монтана (където аз в момента съм курсист) и Калояново, край Пловдив

                      Посети 2та сайта, които съм писал по-горе и ще ти стане по-ясно или ми звънни на 0898770981 Ники и ще ти дам директно телефона на инструктор
                      Който побеждава другите е силен. Който побеждава себе си е могъщ [Лао Дзъ]
                      За да побеждаваш - научи се на търпение. За да живееш - научи се да умираш.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Скок с парашут

                        Колкото и пари да ти търсят за такъв скок си заслужава парите.
                        Последно редактирано от братчеда; 18-05-09, 05:47.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Скок с парашут

                          Току що говорих с Жоро Цанев от Парасоф.
                          Вече не скачат с R/S-4/5 за 80лв както едно време, а има само тандем и с принудително отваряне, но с крило. Тандемът не знам колко струва, но другото е 300лв с обучението. Тази седмица има републиканско и няма скоци, но от другата могат.
                          Скача се на летището в Монтана.

                          Туй то :-)

                          Коментар


                          • #28
                            До: Скок с парашут

                            Първоначално публикуван от Jabberwocky Преглед на мнение
                            Току що говорих с Жоро Цанев от Парасоф.
                            Вече не скачат с R/S-4/5 за 80лв както едно време
                            Жалко Точно това предложение е помогнало на страшно много хора да осъществят мечтата си за скок с парашут и доста от тях да се запалят и продължат. Наистина жалко, че вече го няма
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Скок с парашут

                              Ако си ученик в Поморие, се записваш на безплатен едномесечен курс в ДОСААФ. Тренира се в залата за борба, като се скача въърху тепих с камбичкане от два метра. Следват три скока на летище Сарафово от немски транспортен самолет "Юнкерс".
                              Първият скок е гордост и голяма радост. Долу гледат съученичките от 11-а. След г голямото бръмчене, като си литнал надолу се чува едно "пук", дърпане под мишниците и...страхотна тишина. Самолетът е далеч и едва се чува, а се чуват гласовете долу на земята. Инстинктивно шариш с ръце да се хванеш за нещо. Намираш брезентовите колани.
                              На земята правиш един-два кавака, набираш стропите и се изправяш горд!

                              Вторият и третият скок са голям позор. Почти всички ни изрита през вратата инструкторът! Страашничко. Но долу не знаят за позора ни.

                              Видяхте колко е лесно през 1953 година!

                              (После като студент в СССР чак до дипломирането ми висеше несдаден зачот по "ловкост-смелост". Караха ни да скачаме от трамплин 4-5 метра в Днепър. В катедрата видяха че съм шубелия и няма да взема диплома. Раразпитваха дали не съм имал нещо с ДОСО и , като си получих от село свидетелството за парашутист, си взех дипломата...)

                              Скачайте-катапултирайте! Нищо че е страшно!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Скок с парашут

                                Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                                А дали се скача всеки ден ? Трябва ли предварителна уговорка ? Писах един мейл там нейде до летището - ни вест , ни кост. Ако отида в събота направо там дали ще стане ? В колко часа трябва да съм там ? Ще съм благодарен на всякаква информация , че готвя изненада на жена си - тя иска да скача , аз не съм съгласен , ама в събота има рожден ден и мисля да я водя до Тузла.

                                И моля , който я познава да пази тайна !
                                Дебела застраховка направи ли и?
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X