Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каталог на ESAB

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каталог на ESAB

    Подтикнат от темата за заваряване на чугун реших да снимам и да пусна тук каталога на ESAB.
    Благодаря за помощта на Цвети!






















































    Последно редактирано от Кольо; 31-03-09, 21:43.
    Има ли желание-има и начин!

  • #2
    До: Каталог на ESAB

    Евала друже!

    Коментар


    • #3
      До: Каталог на ESAB

      Бравос!
      Ferrum dum ignis candet cudendum est.

      Коментар


      • #4
        До: Каталог на ESAB

        Супер браво.
        Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
        КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

        Коментар


        • #5
          До: Каталог на ESAB

          Браво! Много полезен. Днес ходих да ги търся ония електроди от предните три странички, но ме зарадваха, че дори да има и да поръчат, ще бъдат само на кутия. Ако някой намери насипно, да свирка щото чичо Рокфелер още е жив .
          Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

          Коментар


          • #6
            До: Каталог на ESAB

            Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
            Браво! Много полезен. Днес ходих да ги търся ония електроди от предните три странички, но ме зарадваха, че дори да има и да поръчат, ще бъдат само на кутия. Ако някой намери насипно, да свирка щото чичо Рокфелер още е жив .
            Бе утре ще отида да проверя в тукашния най-зареден магазин за заваръчни консумативи, но кажи за кой електрод точно да питам. Но не храни големи надежди-преди месец-два ми потрябва нещо по-специално, но също ме отрязаха, че продавали само на кутия. А преди съм вземал на бройка. Що така не знам...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              До: Каталог на ESAB

              Бройката при по "специалните" електроди на ЕСАБ са трудна работа,защото се продават в кутии зап.марка на фирмата(VACPAC).Тоест са вакумирани като кафето ,и нали се сещате като се отвори пакета какво става с ваккума. Затова по магазините не искат да ги отварят. http://www.esabmiddleeast.com/global...cts/VacPac.cfm
              Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

              Коментар


              • #8
                До: Каталог на ESAB

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Подтикнат от темата за заваряване на чугун реших да снимам и да пусна тук каталога на ESAB.
                Благодаря за помощта на Цвети!
                И от мен една добавка към каталога на ESAB.
                http://www.karnes.bg/images/pdf/R&M....05e96b3bc97719
                [COLOR=black][B]"...Едно е да ти се иска, друго е да можеш, а пък трето и четвърто - да го направиш. "[/B][/COLOR]
                [COLOR=black][B]"Мъжки времена" Н.Хайтов[/B][/COLOR]

                Коментар


                • #9
                  До: Каталог на ESAB

                  За чугун имам 2.5 мм на ЕSAB. Колко ти трябват?
                  in weld we trust

                  0878782224

                  Коментар


                  • #10
                    До: Каталог на ESAB

                    В случай на по специални заварки електродите на ЕSAB ли са най-добри според вас!?
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Каталог на ESAB

                      Не само на ЕСАБ. Конкуренцията също е добра: Кастолин,Бьолер. Аз знам тези три и те са ми достатъчни като разнообразие, ако става въпрос за специални електроди.
                      in weld we trust

                      0878782224

                      Коментар


                      • #12
                        До: Каталог на ESAB

                        Може и да не са най-добри, то си зависи от вида и специалността на специалната заварка. Но ESAB като една от водещите фирми в Европа не може да продават боклуци. Германските FOX също са на високо ниво. Не знам какви електроди се произвеждат в САЩ, или Япония, там също със сигурност се правят добри електроди.
                        Но това имам като информация-това пуснах. И мисля, че ESAB са разпостранена марка в България, така, че информацията сигурно ще е полезна на някого.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Каталог на ESAB

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Може и да не са най-добри, то си зависи от вида и специалността на специалната заварка. Но ESAB като една от водещите фирми в Европа не може да продават боклуци. Германските FOX също са на високо ниво. Не знам какви електроди се произвеждат в САЩ, или Япония, там също със сигурност се правят добри електроди.
                          Но това имам като информация-това пуснах. И мисля, че ESAB са разпостранена марка в България, така, че информацията сигурно ще е полезна на някого.
                          Дано не си вземал въпроса ми като отрицателно мнение по темата няма такова нещо!Esab са най-разпространените електроди в БГ.и те поздравявам за публикувания каталог -много е полезен !Но като човек който не е чак толкова на ти със РЕДЗ заваряването ме интересуваше дали има и други електроди на който може да се разчита при по специални заварки! Защото съм чувал че електродите Bohler не са това което са били преди! А пък гледам че американските Lincoln се произвеждат от Askaynak !
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Каталог на ESAB

                            Първоначално публикуван от i_dragg Преглед на мнение
                            За чугун имам 2.5 мм на ЕSAB. Колко ти трябват?
                            Ако ми продадеш 20 бр. Ще има и да черпя
                            Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Каталог на ESAB

                              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                              Дано не си вземал въпроса ми като отрицателно мнение по темата няма такова нещо!Esab са най-разпространените електроди в БГ.и те поздравявам за публикувания каталог -много е полезен !Но като човек който не е чак толкова на ти със РЕДЗ заваряването ме интересуваше дали има и други електроди на който може да се разчита при по специални заварки! Защото съм чувал че електродите Bohler не са това което са били преди! А пък гледам че американските Lincoln се произвеждат от Askaynak !
                              Отначало така го разбрах, но виждам, че съм сбъркал.
                              Относно Askaynak-в Шумен, в завода в който заваряването е на високо ниво-КММ68(произвеждат корабно оборудване) в общия случай работят с Askaynak, базични някакви. И са долу-горе доволни. NORD ги пазят за малко по-сериозни заварки. Въобще всеобщото мнение че щом е турско е боклук се отнася предимно за ширпотребата. Да не забравяме, че в Турция се произвежда и F-16. Знам и за медицински пирон за фиксиране на фрактури по швейцарска технология, с еднакво качество, но три пъти по-евтин.
                              В предишната фирма в която работех имаше телоподаващо Lincoln electric произведено във Франция. А електроди неръждаеми от същата марка-произведени в Испания. Глобализация...
                              Имах едни Бьолер(Fox) останали от време оно. Подобни бяха по вид на шева, и вид и цвят на шлаката на Емона. Ползвах ги за по-така заварки, но свършиха. Сега за по-така ползвам Емона.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X