Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Булбар и защита на праговете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Булбар и защита на праговете

    Първоначално публикуван от jashi1 Преглед на мнение
    ....ако имате идеи,давайте...
    Неръждавейка , а не никел. "Гората" ще го надере бързо, после ще ръждяса и става грозно .....ама как се обработва неръждавейка не ми е съвсем ясно.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #32
      До: Булбар и защита на праговете

      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
      Неръждавейка , а не никел. "Гората" ще го надере бързо, после ще ръждяса и става грозно .....ама как се обработва неръждавейка не ми е съвсем ясно.
      Трудно се огъва,пък и ще станат скъпички пущините .
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #33
        До: Булбар и защита на праговете

        Дядо Владо ,като гледам тази Мазда дали ще ходи по гората?Тука говорим за бизнес,а тези където ходят по горите си ги слагат сами!Поздрави...
        0887 526 564/ 0897 933 755 /

        Коментар


        • #34
          До: Булбар и защита на праговете

          Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
          ...
          Тука говорим за бизнес...
          Нямам тръбогиб, иначе можеше да се измисли нещо.

          Коментар


          • #35
            До: Булбар и защита на праговете

            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
            Трудно се огъва,пък и ще станат скъпички пущините .
            А колко скъпи са са тръби с ф около 25мм неръждавейка, някой има ли идея, че ми се въртят глупости за елементарен багажник за джипката. Правил съм си за други коли няколко пъти от черна тръба, но след две-три години ръждясва тотално, пък първоначалния ентусиазъм го няма вече и ме мързи да ги поддържам.

            Коментар


            • #36
              До: Булбар и защита на праговете

              Преди време правих такива тръби на Терано -1.Купих си тръбите и при нас има идно предприятие ,което ги огъна.Знаете ли как ?Трабата се пълни със пясък ,нагрява се и се огъва без никакви гънки.След това ги закарах на прахово боядисване и станаха като фабрични.А за времето ми искаха пари, колкото една Лада.
              0887 526 564/ 0897 933 755 /

              Коментар


              • #37
                До: Булбар и защита на праговете

                Наистина е изпипано чудесно.

                Аз се обаждам малко "странично", пък и доста ме е срам да качвам снимката - все не стига време да боядисам тръбите.

                Но мисълта ми е, че когато са добре направени подобни елементи са безценни в гората. В моя случай са дело на Goldy и неговия екип - и са изпробвани неведнъж.

                ***

                Обърнете внимание на забитото клонче (щях да си го возя и до днес, ако не ми беше хрумнало, че е време да "завъртя" колелата), както и на подбитата отзад ламарино-пластмаса. Има още една следа от лош удар отдясно и отзад, но не се е хванала на снимката. През такива места съм минавал, но тръбата е непоклатима.

                Мисълта ми е, че тези "изобретени на място" тръби са страхотна защита.

                Поздрави!
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от дядо Ники; 22-05-09, 21:54.
                Искам България чиста!

                Коментар


                • #38
                  До: Булбар и защита на праговете

                  Две неща :

                  Никелираното на мен не ми допада,а и не се връзва с нищо по маздата.Предпочитам да е по деликатно,а не визуално агресивно.

                  Определено в гората няма да ходи,нито е предвидена за това,нито е необходимо да я вкарвам там.Защитите са за градска среда основно и като се наложи да се излезе на леко черно, да нямам големи притеснения за праговете.
                  Особено с тия бетонни дебилни колчета за паркиране,сума ти народ си сгъна отстрани я праг,я врата.

                  В момента се прави булбара
                  Пътят е целта.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Булбар и защита на праговете


                    Булбара е готов и поставен Отново Андро го измисли,проектира по формите на колата и изработи перфектно.Естествено цвета е черен и заедно със стъпенките се завърши логично визията на колата.Най хубавото е,че освен естетични достойнства,тези аксесоари имат и абсолютно реално приложение.Сглобката е изключително здрава към колата,съвсем спокойно мога да премествам спрели пред гаража ми коли
                    Андро - благодарности отново!
                    Ето и няколко снимки:
                    Прикачени файлове
                    Пътят е целта.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Булбар и защита на праговете

                      От неръждавейка има същите колена и тръби. Само заваряването е по трудно. Иначе за едни прагове не е страшна цената. Майсторлъка си остава по-скъпата част. 8 колена и 4 - 5 метра тръба не са повече от 60-70лв., но утре ще проверя.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #41
                        До: Булбар и защита на праговете

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        ...
                        но утре ще проверя.
                        Ф 60,3x2 - 27лв/м., коляно - 12 лв./бр.. Заваряването не е проблем, по скоро иска по-прецизна стиковка и шлайфане.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Булбар и защита на праговете

                          Най важното е не колко струват изходните материали,а кой работи с тях и как се справя накрая.
                          Пътят е целта.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Булбар и защита на праговете

                            Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
                            Най важното е не колко струват изходните материали,а кой работи с тях и как се справя накрая.
                            Е нали това разправям и аз.

                            Андро такава тръба ще издържи ли да се вдига на нея с Джак ако я хванеме на шасито с планки?
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #44
                              До: Булбар и защита на праговете

                              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                              ...

                              Андро такава тръба ще издържи ли да се вдига на нея с Джак ако я хванеме на шасито с планки?
                              Неръждавейката (казано по народному), има по голяма якост от ниско-въглеродната стомана, еле па Ф 60x2. Няма грижи.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Булбар и защита на праговете

                                Ако резнем планки и ги докарам може ли да я струпаме за един дан? Само прагове и задна броня.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X