Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване на автоматична скоросна кутия на hilux surf?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обслужване на автоматична скоросна кутия на hilux surf?

    да ми препоръча някой сервиз където могат да ми сменят маслото на автоматика и да я прегледат, ама да знаят какво въобще е това, че повечето до тук майстори и пробката за доливане се чудеха къде е

  • #2
    До: Обслужване на автоматична скоросна кутия на hilux surf?

    Ами не пише от къде си. Някой може да знае сервиз в София например, но ти като си от Пловдив да речем. На Хайлукса маслото се налива от щеката, а и на всички автоматици, които съм карал. Затова маслото(по-качественото) се продава в тубички със "сламка" като дръпнеш капачката се разпъва.

    Коментар


    • #3
      До: Обслужване на автоматична скоросна кутия на hilux surf?

      А има ли филтър автомата?

      Коментар


      • #4
        До: Обслужване на автоматична скоросна кутия на hilux surf?

        Джиката е в София, има филтър, маслото и е в норма/следя го/но не знам на колко хиляди е. Прави ми номера-забавя включването на високите предавки/при много подадена вече газ/

        Коментар


        • #5
          До: Обслужване на автоматична скоросна кутия на hilux surf?

          Първоначално публикуван от zablio Преглед на мнение
          Джиката е в София, има филтър, маслото и е в норма/следя го/но не знам на колко хиляди е. Прави ми номера-забавя включването на високите предавки/при много подадена вече газ/
          Напълно нормално да включва по-късно, ако си подал повечко газ. Колата "разбира", че искаш да ускориш бързо, и затова включва на по-високи обороти. 4та например, може да ти се включи както на 80км/ч, така и на 55км/ч, всичко зависи от натуска върху педала на газта. Не забравяй, че нивото на маслото на автоматика се мери при запален и загрял двигател и скорости, един вид да си я покарал, като спреш на място за да го мериш, прекарваш лоста с натисната спирачка през всички позиций като задържаш на всяка една по една секунда да речем и след това на работещ двигател мериш с щеката. Нормално е също, при тръгване с малко газ да има едно леко "зачудване" от около секунда.

          Коментар


          • #6
            До: Обслужване на автоматична скоросна кутия на hilux surf?

            на щеката ти пише-топло-студено-ако не е карана-студено,ако е карана-поне 5 километра трябва за да е "на топло"-на "N"позиция лоста и мериш.ПОмириши си маслото от щеката-ако мирише на прегорели пържени картофи-смяна на цялото количество и филтъра,проверка на дисковете.

            Коментар


            • #7
              До: Обслужване на автоматична скоросна кутия на hilux surf?

              Да, може и на студено, наистиа има деления "HOT" и "COLD", но за най-прецизно измерване се предоръчва измерване на топло. Ако е червеникаво маслото, дори с лек сладък аромат, значи е ок. В противен случай, както казва колегада по-горе.

              Коментар


              • #8
                До: Обслужване на автоматична скоросна кутия на hilux surf?

                Маслото на автоматика се сменя с машина,новото масло избутва старото,докато двете епруветки на машината станат еднакъв цвят,дано си с филтър за многократна употреба,на много малко места имат такава машина,бих те посъветвал да го смениш в някое представителство,там имат такива машини.

                Коментар


                • #9
                  До: Обслужване на автоматична скоросна кутия на hilux surf?

                  А някой знае ли колко струва смяната на маслото и филтъра на автоматичната скоростна кутия на Хайлукс 2400 дизел?

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X