Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

    Здравейте, много ми е любопитно слагате ли си коланите когато излезете на разходка в гората.Вчера бяхме на поредната ракияна разходка ,аз водих групичката ,но след няколко километра моя реши че трябва да се сменим,и да покара и тойкачи се и настъпа газта ,и ми вика да си сложа коланите ,аз докато ги сложа моя беше тръгнал .Обаче единият колан се затиснал с вратата и докато си отворя вратата си одарих главата на булбара,за мои късмет нищо сериозно,само цицинапо принцим като тръгне да кара бързо се хващам за седалката ,при някой дупка да не се залепя като марка.Но избягвам да слагам коланите ,а вие слагатели.
    http://lh6.ggpht.com/_nwJHDgN9VrQ/Si...128/suzuki.jpg

  • #2
    До: На разходка хард и софт слагатели си коланите

    На мен лично ми е много по комфортно да съм със колан отколкото без, независимо от това къде карам, но особенно по разколачени места е много по-добре да ме придържа нещо, отколкото да се мандахерцам като талпа в морето. Някои хора слагат и каски дори

    Това с държането за седалката няма да ти помогне много при някоя по-екстремна ситуация при която се нуждаеш от опора. А пък да си удариш главата в булбара докато се возиш си е доста екстремно... виж ако беше в ролбара...

    Коментар


    • #3
      До: На разходка хард и софт слагатели си коланите

      Ммм след една тема където една Г класа (не съм сигурен) се беше попрекатурила в едно дере... та нищо не беше останало от нея... От тогава слагам колан. Все ще те предпази, ще те задържи, ако тръгне да става "екшЪнЪ". Така че .... Коланче слагаме. По-сигурен се чувствам. И зависи де, ако карам по някое поле с 20 може да го пропусна. Но в общи линии - Слагам.

      Лека..

      Коментар


      • #4
        До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

        АБСОЛЮТНО задължително !
        Най-сериозните бели стават на разходките !
        Е миналата зима с Геро направихте 3 кълбета назад
        подобен е и случея и с Иван Попов и за поне още 3-4 сериозни случки ми изплуват !
        когато се кача в колата още преди да съм я запалил съм с колана вече


        п.п. и си , си ударила главата в роубара
        Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

        Коментар


        • #5
          До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

          Аз не слагам колан в гората, но го отчитам като моя грешка! Всичко става, вярно че затова излизаме - да се почустваме по-свободни, но не бива да е за сметка на безопасността. Може би дори четириточков е за предпочитане.

          Коментар


          • #6
            До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

            Да слагам но до седалката имам винаги нож ако се наложи да го срежа и знам от хора че когато се минава през водни препятствия е хубаво да се сваля
            Стефан 0878655377

            Коментар


            • #7
              До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

              Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
              АБСОЛЮТНО задължително !
              Най-сериозните бели стават на разходките !
              Е миналата зима с Геро направихте 3 кълбета назад
              подобен е и случея и с Иван Попов и за поне още 3-4 сериозни случки ми изплуват !
              когато се кача в колата още преди да съм я запалил съм с колана вече


              п.п. и си , си ударила главата в роубара
              Да ударих я и имам цицинаама може все се бъркам роубар и булбародарих се в тръбите който са вътре в купето.
              Последно редактирано от krasito; 30-03-09, 21:11.
              http://lh6.ggpht.com/_nwJHDgN9VrQ/Si...128/suzuki.jpg

              Коментар


              • #8
                До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                Първоначално публикуван от St-T Преглед на мнение
                Да слагам но до седалката имам винаги нож ако се наложи да го срежа и знам от хора че когато се минава през водни препятствия е хубаво да се сваля
                С ножа е опасно ! по вероятно е да се порнеш от колкото да одрежеш колана ! За целта има специялни "уреди" безопасни !

                А за реката си прав но като цяло подобни реки или водоеми дълбоки и бързо течящи редко се минават и с голяма подготовка и едно от нещата е да се махне колана наистина
                Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                Коментар


                • #9
                  До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                  Първоначално публикуван от krasito Преглед на мнение
                  Да ударих я и имам цицинаама може и да бъркам все бъркам роубар и булбародарих се в тръбите който са вътре в купето.
                  РоуКейдж - Rollcage

                  Коментар


                  • #10
                    До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                    Винаги си слагам предпазния колан. Особенно когато спускам стръмни наклони не се налага да правя лицеви опори на волата.
                    Последно редактирано от cveti; 30-03-09, 21:52. Причина: Моля, не пишете с главни букви!
                    ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                    ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                    0896 846 246

                    Коментар


                    • #11
                      До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                      Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                      С ножа е опасно ! по вероятно е да се порнеш от колкото да одрежеш колана ! За целта има специялни "уреди" безопасни !

                      А за реката си прав но като цяло подобни реки или водоеми дълбоки и бързо течящи редко се минават и с голяма подготовка и едно от нещата е да се махне колана наистина
                      абе за белята и в 50см.може да се одавиш
                      Стефан 0878655377

                      Коментар


                      • #12
                        До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                        Да, слагам си. По-комфортно ми е когато нещо ме държи към седалката дори и на софт.
                        Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                        A2 (+)

                        Коментар


                        • #13
                          До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                          Винаги слагам колан. Даже вече си мисля за спортни седалки със спортни колани
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #14
                            До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                            Който не е висял на колани с главата надолу, той не си ги слага...

                            ако има още тая възможност , да се вози в автомобил...

                            откакто , през 1982 година ми остана здрава кратуната, след мнооого сериозна случка, и добре от навика в бегачката да не съм без колан...

                            а бях в цивилна кола, редова...

                            аквапланинг при 140 ...

                            сега и с децата е така- научиха се , без да се вържат, не тръгваме на никъде

                            СЛАГАЙТЕ СИ КОЛАНИТЕ, ПАЗЯТ ЖИВОТ!!!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                              Почти винаги съм с колан. Когато се слиза често за проблеми забравям понякога. Дава някаква увереност и все пак те държи към седалката. По-скоро се питам вързан и ако се обърнеш та възглавницата се отвори дали тогава няма да е проблем?
                              Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X