Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

    За мен колана докато караш в гората е задължителен.Както каза някой имаме много примери как всички средства за безопастност трябва да се използват.
    Първо като си с колан управляваш по лесно защото не гледаш дали да се държиш да не испаднеш а караш.Като се наклони на някаде джипката той те държи на едно място и я контролираш.При евентуално обръщане не се търкаляш вътре в джипа.А ако е кабрио не ми се мисли какво става ако изпаднеш от него.Имаме и такъв неприятен пример!
    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

    Коментар


    • #32
      До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

      Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
      А ако е кабрио не ми се мисли какво става ако изпаднеш от него.Имаме и такъв неприятен пример!
      В карбио джип съм се возила при Джорджо и просто е задължително да си с колан!
      А при него конкретно и на асфалта може да изпаднеш, ако не си с колан,ама това са особености...

      Чавдар вече е пускал тема за коланите на разходки:
      Колани при каране офроуд
      Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
      A2 (+)

      Коментар


      • #33
        До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

        Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
        ... Слагам го като се зададе някое по-кофти изпитание при което има някакъв риск..

        Лошото е, че често пъти неприятните случки те издебват точно тогава, когато никак не ги очакваш и на места, които никак няма да причислиш към "по-кофти изпитанията" ...

        Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
        ... Чавдар вече е пускал тема за коланите на разходки:
        Колани при каране офроуд

        Бях я забравил
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Изискването за колан в града е безумие.
          Защо смяташ така?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Изискването за колан в града е безумие. В гората няма нужда от правилник, там е необходимост.
            Да и аз си мисля че ми е по удобно да шофирам в града без колан.Но в гората си е необходимост.

            Коментар


            • #36
              До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

              Първоначално публикуван от Antoaneta Преглед на мнение
              Да и аз си мисля че ми е по удобно да шофирам в града без колан.Но в гората си е необходимост.
              В града.... Тука всички говорите за градове като София, Варна, Бургас и тн. големи градове, в които е само задръстване. Но в по малките градове, където се кара на юруш, пак ли мислите че не е нужен? Или ги смятате за села?
              До колкото знам, в Испания в градовете не е задължително да се кара с колан. Но за сметка на това, пък е забранено да се пуши в колата
              Където Бирата, Там и Аз...

              Коментар


              • #37
                До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                В гората съм твърто ,за Йори когато се обърна с джипа и след ,няколко претъркаляния откъсна лявата врата -а там седеше жена му,просто колана я запази да остане на седалката ,щото накрая се приземи на страната където седеше ,слава богу.

                Коментар


                • #38
                  До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                  А бе при нашето каране в гората аз пък съм си чисто против.Поне аз не си слагам,едно,че нямам ама и да имах в гората не бих си сложил при тези скорости на движение. Мисля,че като стане напечено и ми писне отварям вратата и си слизам а с колана ще трябва да се потъркаляш с джипа докато някъде спреш.


                  По принцип си имам едно наум за колана и ако ти е писано и с него и без него ще си идеш там за къде сме се запътили. Та за мен това е просто една хранилка за катаджиите.ЗА странишен удар пък смятам ще ще е още по зле с него отколкото без него.

                  Като си купиш пистолет някой забранява ли ти да се гръмнеш кога ти писне например
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #39
                    До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                    Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                    До колкото знам, в Испания в градовете не е задължително да се кара с колан. Но за сметка на това, пък е забранено да се пуши в колата
                    200 евро е глобата без колан и можеш да пушиш колкото си щеш
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • #40
                      До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                      Две поучителни клипчета за това, защо е добре да сме с колани дори и на по леки разходки:

                      http://www.youtube.com/watch?v=jSD2_...eature=related
                      http://www.youtube.com/watch?v=jMCEdgbaCkA&NR=1
                      LZ1GYY
                      0898 436 956

                      Коментар


                      • #41
                        До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                        Аз винаги слагам колан. Имам няколко обръщания с джип и настрани, и два пъти през таван .... и нямам драскотина след това. Естествено, всичко в купето е добре закрепено. Не съм имал проблем с това коланът да не може да се откопчае. Мисля си че само при инцидент в дълбока вода има риск коланът да е фатален ...
                        И пак да напомня: Колеги закрепвайте добре всичко в джипа, не се знае кога може да стане инцидент и всичко да се стовари върху Вас!
                        BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X