Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Волиерен дивеч

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Волиерен дивеч

    Колеги , някой има ли информация от къде мога да закупя няколко пъдпъдъка за обучение на кучето ми ? Знам , че има много часни волиери за развъждане на дивеч(предимно фазани) , но тук около Варна не намерих . Ще се радвам ако някой ми даде информация ( може и да не е около Варна)
    ‎По 2 литра са само млякото и сока !
    WJ 4.7

  • #2
    До: Волиерен дивеч

    За какво пък са ти живи? Аз мойто го уча с отстреляните тази година...предното куче пак така...Вързвам две три пера на корда 2-3 метра на един стар спиниг и ела гледай стойки и чупки в кръста...С живия един път ще го стисне със зъби и край...Нямаш ли мъртвички?

    Коментар


    • #3
      До: Волиерен дивеч

      Moят явно е по-темпераментен При това упражнение не прави стоика , ами тръгва да гони перата като ненормален . Затова искам със жив дивеч( и на повод) за да го контролирам .
      ‎По 2 литра са само млякото и сока !
      WJ 4.7

      Коментар


      • #4
        До: Волиерен дивеч

        В Бургас има по 6лв...днес си купих един,има много и постоянно.ако имаш път насам мога ти кажа от къде

        Коментар


        • #5
          До: Волиерен дивеч

          Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
          В Бургас има по 6лв...днес си купих един,има много и постоянно.ако имаш път насам мога ти кажа от къде
          Ники, ама да не е японски? Казват, че миризмата им била различна и не били подходящи за обучение.

          Коментар


          • #6
            До: Волиерен дивеч

            Какво куче имаш? Ловното ми е - Бретон Шпаньол - женски! Много послушна и добър нос....имахме пойнтер - твърдоглаво...верно страшен нос но е много своенравно..като види приклада тогава се поправяше- изяде един чувал изрода и му се нарязаха червата..така и си умря...сега имаме и един германски брак...добро е но и то проявява някой черти на пойнтера...Против съм боят на кучетата ама за тия главочи нестава...луда работа са...имам двама немци(немски овчарки-чистокръвни)е друга работа е - погледне те - кажеш му - абе професори - дадеш му дебитната карта - отиде ти изтегли пари...че и разписката носи..

            Коментар


            • #7
              До: Волиерен дивеч

              Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
              Ники, ама да не е японски? Казват, че миризмата им била различна и не били подходящи за обучение.
              Абе,каза ми кви са,ма или китайски,или японски бяха
              Забрайх...нали съм прозт
              иначе пак е по-добре от нищо,то дося не беше виждало такова нещо,и се уплаши но има интерес.....така че има файда

              Коментар


              • #8
                До: Волиерен дивеч

                Тука в София има на пазара в Подуяне всякакви, ама ти е далече.
                Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                -----------------------------------------------
                Питието определя съзнанието....
                -----------------------------------------------
                0887770735

                Коментар


                • #9
                  До: Волиерен дивеч

                  Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                  Тука в София има на пазара в Подуяне всякакви, ама ти е далече.
                  Абе далече - ще пращаме, щом трябва.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Волиерен дивеч

                    Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
                    Абе,каза ми кви са,ма или китайски,или японски бяха
                    Забрайх...нали съм прозт
                    иначе пак е по-добре от нищо,то дося не беше виждало такова нещо,и се уплаши но има интерес.....така че има файда
                    Имаш ли книгата на Клаус Ролфс "Обучение на ловното куче"? Ще ти е страхотно полезна, написана е много просто и ясно . Ако я няма в Бургас мога да ти я пратя, случайно ми се събраха 2 екземпляра в къщи.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Волиерен дивеч

                      Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                      Имаш ли книгата на Клаус Ролфс "Обучение на ловното куче"? Ще ти е страхотно полезна, написана е много просто и ясно . Ако я няма в Бургас мога да ти я пратя, случайно ми се събраха 2 екземпляра в къщи.
                      Нямам я,ще я потърся,ако не я намеря,може да се разберем нещичко

                      Коментар


                      • #12
                        До: Волиерен дивеч

                        Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
                        В Бургас има по 6лв...днес си купих един,има много и постоянно.ако имаш път насам мога ти кажа от къде
                        Я кажи къде , пък аз може и да си намеря "работа" към Бургас .
                        ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                        WJ 4.7

                        Коментар


                        • #13
                          До: Волиерен дивеч

                          Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                          Абе далече - ще пращаме, щом трябва.
                          lama69 ! Надявах се да се включиш .
                          Но ако се изпратят от София няма ли да им се е.. родителката до Варна?
                          ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                          WJ 4.7

                          Коментар


                          • #14
                            До: Волиерен дивеч

                            А относно разликата в миризмите , не мисля че е фатално . Все пак той няма да работи само на пъдпъдък , трябва да свиква и с други миризми . Всъщност тои си работи добре , и на бекас проработи и фазан ми вдига , за пъдпъдъци е ясно (с тях проходи) , просто искам да отработим твърдата стоика че нещо не задържа както трябва. Прави предварителната и после се втурва след птиченцата и от мен се иска да съм мноооого бърз за да реагирам .
                            ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                            WJ 4.7

                            Коментар


                            • #15
                              До: Волиерен дивеч

                              Нищо им няма в кашонче с дупчици за въздух и без да са в някое ремарке естествено.Но и аз мисля,че е по-добре с чучело да се обучават.Един колега през лятото след лова на птичките,като ги чисти прибира крилата и ги добавя към чучелото.Ако са живи и кучето е по-буйно и своенравно ще ги очисти за секунди.
                              Поздрави.
                              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X