Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

    ОК, препращам въпросите и ще чакам утре отговор!
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #17
      До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

      И аз участвам.
      LZ1GYY
      0898 436 956

      Коментар


      • #18
        До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

        В такива мероприятия винаги общината осигурява машина за пробиване на необходимите дупки.
        Няма смисъл да се копае на ръка. Дупките стават големи, разпилява се почвата, много загуба на време и труд. Почвата се вади внимателно със свредел, като се насипва първо с долната и тогава с остатъка.
        Ако не искате да сме хептен длъжни на общината, то да се плати нафтата на машината. Така дупките стават точни и може да се насади цяла гора. Зариването също е трудоемко. Така, че се разберете за да сме най-ефективни, чисти/зелената площ/ и полезни.
        Да не забравя! Общината осигурява и водата. Ако няма водоизточник се използва водоноска.
        Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

        Коментар


        • #19
          До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

          Някои които нямаме джипки в момента може ли да дойдем с прости колици да помогнем с копането ?

          Коментар


          • #20
            До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

            Първоначално публикуван от hibit Преглед на мнение
            Някои които нямаме джипки в момента може ли да дойдем с прости колици да помогнем с копането ?
            Разбирасе. Перник не е в планината. Имаме си хАсфалт. Нали Голфовете някъде се карат
            Където Бирата, Там и Аз...

            Коментар


            • #21
              До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

              Бройте ме и мене.Само дайте окончателно инфо.
              OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

              Коментар


              • #22
                До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                Далечко ми е, за съжаление.
                Няма да мога да дойда, но:
                1. Венци, ще те помоля ти или човекът, който подържа връзка с общината да уточни следните неща:
                - вид и размери на осигурените фиданки; дали ще са с бала или без
                - маркирани ли са на терена посадните места; изобщо има ли някаква схема
                - има ли на близо до място водоизточник и какъв (маркучи, преходници, кофи??)
                - ако има някакъв проект или технологичен план - дали биха могли да предоставят копие
                - каква е почвата
                - кой ще се грижи за фиданките след залесяването им и как
                2. Колега Karies, размерът има значение. Размерът на фиданката определя размерът на дупката. на 50 см. фиданка няма смисъл да се копае дупка, по-голяма от една лопата (30х30х30см). Каша от тор и вода не е за препоръчване, още повече, че ако фиданките са със закрита коренова система ("бала") е безсмислено всякакво третиране с химии. Виж, при бедни почви - угнила оборска тор - Да. Дървесната пепел е прекрасно средство за запечатване на наренени корени/ отрези. За лозарските ножици съм съгласен, има необходимост не само за корените а и за короната.
                Гора от 300 дървета може да е половин декар, може да е и 5 декара. При стандартно залесяване на стандартни фиданки за горски цели с ромбоидно садило или меч на Колесов, обучен работник засажда около 250бр./ден. Ако е 4 метров смърч може и 5 човека да не могат да насадят един за деня...
                Дайте още малко информация, ако мога - ще помагам.
                ти ме ошашави цялно земеделие и растениевъдство си обхванал , нали сам Веци казва че се чакат разрешителни и решения , това са хора от горско стопанство не се притесняваите никои няма да рискува расада си , със сигурност ще има растениевъд които ще каже ко да се прави


                П,П, според мен това е идеално мероприятие за изява на по младите учасници , нека да са по активин де , и средства не се изискват , делото е благородно
                Последно редактирано от Юли; 31-03-09, 10:15.
                sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                Коментар


                • #23
                  До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                  Първоначално публикуван от Юли Преглед на мнение
                  ти ме ошашави цялно земеделие и растениевъдство си обхванал , нали сам Веци казва че се чакат разрешителни и решения , това са хора от горско стопанство не се притесняваите никои няма да рискува расада си , със сигурност ще има растениевъд които ще каже ко да се прави
                  +1
                  Естествено! То си има хора за тази работа. Или от паркове и градини или някой еколог. Поддържа ги общината с изключение на случаите, когато нашите внуци ще ходят там на офф роуд и трябва да си почистят после.
                  Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                    Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                    Разбирасе. Перник не е в планината. Имаме си хАсфалт. Нали Голфовете някъде се карат
                    И аз тъкмо си мислех с голфа да дойда, но този уикенд ми го приватизират

                    А сега сериозно ... аз да копая не знам дали мога (не съм се пробвала досега), но с удоволствие ще дойда да помагам каквото трябва, стига да може някой да ме вземе от София, защото наистина съм без транспорт за уикенда

                    Коментар


                    • #25
                      До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                      Първоначално публикуван от svetik Преглед на мнение
                      А сега сериозно ... аз да копая не знам дали мога (не съм се пробвала досега), но с удоволствие ще дойда да помагам каквото трябва, стига да може някой да ме вземе от София, защото наистина съм без транспорт за уикенда
                      Тук има още две такива помагачки...

                      Ние можем и да копаме.
                      Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                      A2 (+)

                      Коментар


                      • #26
                        До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                        Предлагам жените да не идват... Нема да може да се работи, всички ше се заглеждаме, особенно като се наведат да копат
                        Аз съм на 90% там. Само да уред да не съм на работа... Нали посе аз ще ги сека тия дръвчета като пораснат
                        Където Бирата, Там и Аз...

                        Коментар


                        • #27
                          До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                          Аз мога да взема някой от някъде но хайде да кажете къде в колко часа и кога требва да сме защото аз ще дойда от Габрово и требва да знам кога да тръгна

                          Коментар


                          • #28
                            До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                            И аз чакам инфо..
                            OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                              Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
                              Тук има още две такива помагачки...

                              Ние можем и да копаме.
                              И трите помагачки ме познавате, аз ще бъда сам с колата и сутринта мога да Ви събера. Още повече, че в 8 часа сутринта трябва да мина пред УНСС, и после в 8,10 мога да бъда в Дианабад за Цвети и сие, а за Светла тя да каже къде. Звъннете в петък да се разберем.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • #30
                                До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                                А аз мога да Ви предлоа една по мащабна идея.Да се говори с дадена община и горско стопанство, и подтикнато от идеята - според СО2 емисиите изпуснати от нас,всесезонно да залесяваме или даден участък,като той се разраства, или част отвече изсечена гора или най-хубавото- да изградим нов парк.Вярно идеята е доста мащабна но мисля че не е лоша.Като примерно ако се залесява горски район, тези дръвчета да не се изсичат без изрична причина ( болест ) поне 20 години, защото се губи смисъла- ние залесяваме а дървообработващите/преработвателните фирми да ги изсичат.Говоря за напълно самостоятелна акция, без кметства и осигуряването на мат'ряла от тях. Само предложение, а сега по темата- пожелавам Ви успех и съжалявам че няма да мога да дойда.И все пак "Човек,който е засадил дори и едно дърво- не е живял напразно"!
                                Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                                feikot@abv.bg
                                Обратно дороги - НЕТ !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X