Обява

Свий
Няма добавени обяви.

F1 - камери в болидите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • F1 - камери в болидите

    не съм много сигурен в мястото на темата, та ако му пречи на някой, моля да я тури , където трябва.

    Та, на въпроса.
    Седя си вчера сутринта, и си гледам Ф1.

    И гледам предават с on-board камери. Камерата е сложена над кокпита, надлежно е боядисана - за първия пилот в отбора.

    и интересното е, че камерата има някакво самопочистване - като се лепне някоя муха, или капка масло, или парченце гума, ива система, която почиства "оченцето" пред обектива.

    Забелязъл съм, че системата работи само при зацапване - ако на филътра няма боклуци, почистване не се изпълнява.

    и въпроса ми е - как точно е направено това - и като механика, и като електроника.

    Ако някой има идея, ще я разпощя из основи, защото мисля за внедряването на такава полезнотия

  • #2
    До: F1 - камери в болидите

    От това което съм виждал на екрана на телевизора, оставам с впечатление, че стъклото пред камерата се върти, а някъде отстрани има неподвижна "чистачка" ....горе-долу като при корабите
    Колкото до задействането в нужния момент, може с всякакъв сензор, тип "парктроник" - че има препятствие наблизо, или светочувствителен променена сила на светлината (или пречупване)....сигурно нещо такова
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: F1 - камери в болидите

      ...или просто режисьора на пулт и подава команда да завърти стъклото, когато сметне за добре
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: F1 - камери в болидите

        Впечатлението ми е за прозрачна лента, която се движи отгоре-надолу, която не е за многократна употреба - новия кадър, който идва отгоре, е съвършено чист...

        За това, че режисьора на предаването може да поиска почистване, въобще не ми дойде наум.
        То комуникацията между колата и бокса е толкова интензивна, че едно сигналче в повече не е проблем, вероятно...

        а иначе идеята мисля да я развия в посока "камера изотзадзе" - и да видя как ще се чисти, все пак. Джипа има навика да се цапа много..

        Коментар


        • #5
          До: F1 - камери в болидите

          А, и това е вариант - една ролка като от тиксо, ама без лепило, отгоре, която се развива, и друга, на която се навива "мръсното".

          Макар че честно казано другия вариант - с въртящото се стъкло, някак ми се вижда по-вероятен. Имай в предвид че пистите във F1 на са кални като нашите пътища. В тоя смисъл, не е толкова трудно да се чисти стъклото. Това, дето се вижда на екрана като огромен боклук, всъщност е много по-малко като размер.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: F1 - камери в болидите

            лентодвижещ механизъм от касов апарат...

            с фолио вместо хартия...

            къде ли ще го събера?...

            ще си мисля още..


            фискална камера за заден ход

            Коментар


            • #7
              До: F1 - камери в болидите

              Ако го измислиш добре, казвай да го слагам на фаровете за преден ход.

              Коментар


              • #8
                До: F1 - камери в болидите

                Жокер:

                Коментар


                • #9
                  До: F1 - камери в болидите

                  колега, направо ме разтури

                  благодаря за жокера - таман на място.

                  ей сега те почвам с въпросите

                  - Това е реално изпълнение, нали?
                  - Колко е широк филма?
                  - Колко е дълъг?
                  - Колко струва?
                  - Лесно доставим ли е?
                  - Виждам, че това са очила за кросов мотор - как се извършва преместването на филма - трябва да е нещо просто - сигурно с онова червеното лостче?
                  - Имаш ли лични впечатления от това устройство - в смисъл - читаво ли е, и върши ли си работата, за която е направено?
                  - Как се държи при по-юнашко каляне?
                  - това отделно ли се продава, как се нарича и колко струва?

                  след малко, ще събера оща въпросчета

                  предварително благодаря за отговорите

                  Коментар


                  • #10
                    До: F1 - камери в болидите

                    Системата съществува от години, търсиш в гугъл "goggles Roll-off".

                    Само че е ръчна. Трябва ти електромотор и фотоклетка да засича мърсотиите.

                    Само че не се бъркай да търсиш camera roll-off, понеже там ще ти даде разни резултати за разни системи за филмови ленти.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X