Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

    Не твърдя че може да е причина при теб, но днес карах зад едно "ПаджероІІ" с №"С 60 нещо си" късо, двуврато, със стикер "полиция" на предното стъкло (дано е съфорумник та го погледне) ...въпросното "паджеро" се движише като разгонен котарак на една страна. Спрямо оста на пътя и движението, предницата вървеше по в ляво от задницата. Като съм в кола зад него си се вижда ясно, но не съм специалист да кажа такова изместване на задния мост в дясно дали може да се хване от стенд и как ще се отрази на пътното поведение на колата. т.е. провери с втора кола караща зад теб визуално дали твоята върви направо или на "вереф"
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #17
      До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
      Не твърдя че може да е причина при теб, но днес карах зад едно "ПаджероІІ" с №"С 60 нещо си" късо, двуврато, със стикер "полиция" на предното стъкло (дано е съфорумник та го погледне) ...въпросното "паджеро" се движише като разгонен котарак на една страна. Спрямо оста на пътя и движението, предницата вървеше по в ляво от задницата. Като съм в кола зад него си се вижда ясно, но не съм специалист да кажа такова изместване на задния мост в дясно дали може да се хване от стенд и как ще се отрази на пътното поведение на колата. т.е. провери с втора кола караща зад теб визуално дали твоята върви направо или на "вереф"
      Преди три дни ми се случи да карам след джипа (взехме го от сервиза, където го оставих да му слагат аларма и трябваше да карам другата кола), не забелзах нищо подобно... това за което говориш не е ли изкривявване на диагонали? Ако е - отразява се на стенда много сериозно, всъщност е почти невъзможно да се нагласи да не "яде" гуми - имах такъв проблем на королата, който така и не се оправи.

      Коментар


      • #18
        До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

        Смени местата на предните колела и отново направи тест!

        Коментар


        • #19
          До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

          Какво стана колегаУстанови ли причината

          Коментар


          • #20
            До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

            Ако не съм в грешка твойта машинка е със секторна кутия. От устройството на сектора знаем , че работните елементи са червяк и ролка . Формата на червяка е грубо казано двойно конусна с конуси насочени с върхове един към друг . Точно където се събират върховете е обичайното място на ролката - автомобила се движи на право . Ако ролката е в положение дори и минимално върху конуса винаги ще се стреми да отива към върха на конуса . От личен опит знам , че "майсторите " регулиращи предници често пренебрегват този момент , ругулират съответните ъгли но за положението червяка и ролката спрямо предницата не хаят . Последния път се опитвах доста настойчиво да изкоментирам тази особеност с специалист но , същия казва "Аз колко предници съ регулирал..." . Лично мнение .
            MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

            Коментар


            • #21
              До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

              Първоначално публикуван от 3vatos Преглед на мнение

              2. Всички гуми бяха на 2.7 psi, аз превантивно ги напомпих до 3.0psi, разлика няма, дърпа си и при спиране, и при каране.
              Да не би да имаш в предвид 2.7 bar?
              Защото 50 psi = 3.5 bar!
              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

              Коментар


              • #22
                До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

                абе те на Ръннерите стандартните гуми се помпат на 2,3 атм. Максимално. Я виж да не са обърнали профила, ще съсипеш цвичките само, както и себе си

                Коментар


                • #23
                  До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

                  Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                  Смени местата на предните колела и отново направи тест!
                  Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
                  Какво стана колегаУстанови ли причината
                  Утре съм в сервиза, ще пробвам да ги разменя... за причината още събирам мнения

                  Първоначално публикуван от pahov Преглед на мнение
                  Ако не съм в грешка твойта машинка е със секторна кутия. От устройството на сектора знаем , че работните елементи са червяк и ролка . Формата на червяка е грубо казано двойно конусна с конуси насочени с върхове един към друг . Точно където се събират върховете е обичайното място на ролката - автомобила се движи на право . Ако ролката е в положение дори и минимално върху конуса винаги ще се стреми да отива към върха на конуса . От личен опит знам , че "майсторите " регулиращи предници често пренебрегват този момент , ругулират съответните ъгли но за положението червяка и ролката спрямо предницата не хаят . Последния път се опитвах доста настойчиво да изкоментирам тази особеност с специалист но , същия казва "Аз колко предници съ регулирал..." . Лично мнение .
                  Извинявай за невежеството, но за частта оградена на снимката ли говориш? Защото моя човек във сервиза предлага да я сменим?



                  Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                  Да не би да имаш в предвид 2.7 bar?
                  Защото 50 psi = 3.5 bar!
                  На компресора (такъв със стотинки на бензиностанция) пише psi

                  Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
                  абе те на Ръннерите стандартните гуми се помпат на 2,3 атм. Максимално. Я виж да не са обърнали профила, ще съсипеш цвичките само, както и себе си
                  Гумите не са с посока, за монтажа съм 100% сигурен, че е направен професионално.
                  Последно редактирано от 3vatos; 30-03-09, 22:48.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

                    Този модел на тия години така правят.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

                      Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
                      Този модел на тия години така правят.
                      Темата нямаше как да мине без спам

                      Коментар


                      • #26
                        До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

                        Това на снимката ми прилича на къса щанга с двата накрайника , а говорех за секторна гутия - устройството без което не можем да завиваме . Не сменяй нищо ако няма увеличена хлабина или теч на хидравлично масло/сектор/. Пак да отбележа ,че ако не греша твойта машина е със сектор , а не с рейка .
                        MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

                          Първоначално публикуван от pahov Преглед на мнение
                          Това на снимката ми прилича на къса щанга с двата накрайника , а говорех за секторна гутия - устройството без което не можем да завиваме . Не сменяй нищо ако няма увеличена хлабина или теч на хидравлично масло/сектор/. Пак да отбележа ,че ако не греша твойта машина е със сектор , а не с рейка .
                          Със сектор е.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

                            Първоначално публикуван от pahov Преглед на мнение
                            Това на снимката ми прилича на къса щанга с двата накрайника , а говорех за секторна гутия - устройството без което не можем да завиваме . Не сменяй нищо ако няма увеличена хлабина или теч на хидравлично масло/сектор/. Пак да отбележа ,че ако не греша твойта машина е със сектор , а не с рейка .
                            по-късно ще наснимам предницата по-качествено и по-детайлно

                            едит: ето я болната страна снимана както си му е редa къде да гледам?





                            Последно редактирано от 3vatos; 31-03-09, 19:07. Причина: добавяне на снимки

                            Коментар


                            • #29
                              До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

                              абе не е лошо да споделиш с хората че колата е с десен волан че с тва ляво и дясно до никъде няма да стигнете.
                              пона така ми се струва

                              Коментар


                              • #30
                                До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

                                ами да, тва го оставих по подразбиране - сърф е все пак

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X