Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка до Маслен Нос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходка до Маслен Нос

    Днес се наканих да покарам АТВ-то за първи път след дългата и кална зима. Поради травма в коляното не ми се искаше да задържам и да преча на колегите , които отидоха да карат из Странджа, затова, се организирахме семейно ( семейството с джипа, а аз с АТВ-то) да си направим един кратък пикник на мидения плаж на Маслен Нос. Малко снимки от това какво можеше да се види по пътя

    Това са новите мидени полета в залива Мириус( отзад в мъглата е Приморско)




    Един местен жител


    На края на пътя стигате до това място. Това е параклиса Св.Никола изграден от местни рибари .Прави ли ви впечатление , че всичкое прясно варосано а пейката пред входа е боядисана?

    Малко по нататък стигаме до това място- входа към военното подление а вдясно- стръмно спускане към мидения плаж
    Ремонтната група бяха направили и нов фунфамент за този паметник ,какво пише на него ще прочетете малко понадолу

    Още една табела която има нужда от освежаване

    Ето и крайната точка на разходката

    Името на лодката не е случайно, има си обяснение и история , но който иска да я научи да заповяда лятото на това място.
    Някои вече бяха пристигнали и се зардваха като ме видяха

    Една бъдеща АТВ-иска

    част от групата направили почистването, варосването и освежаване на параклиса и фундамента на паметника
    Да си дойдем на думата


    Ето и отговора на загадката , след намесата на перманентния маркер. Ако някой има по-добра идея за трайно оцветяване на надписа да сподели.

  • #2
    До: Разходка до Маслен Нос

    Страхотен е този залив. Поздравления за освежителната дейност на параклиса!

    Ето и една снимка на мястото от мен:

    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #3
      До: Разходка до Маслен Нос

      Здравей колега. Само една малко корекция - този залив се казва "Палюря" (южния край на Маслен нос), следващия на юг е Мириус (стария мидарник). Аз също бях там събота и неделя. Мисля че видях джипа ти (а определено чух АТВ'то). Аз ходя на Палюря за риба и онзи ден открих сезона с 1 попче . Мотаех се с надуваема лодка с пърпаретка така че може и ти да си ме видял. Иначе идвам е един стар зелен и кален Еспейс, с извънбордов двигател на покрива.
      Исках да обърна внимание на плашещото замърсяване на района. Май стана твърде известно място и последните години виждам все повече лагеруващи чалгаджии "природо-любители" (хора които обичат да се напиват на природа). Този уикенд, тъй като рибата не спореше а и бях съвсем сам, направих основно почистване на лагера където аз къмпингувам. Събрах над 10 чувала боклуци и на връщане извозих по-голямата част от тях. Останалите - следващата седмица.
      Чудя се дали да не предложа една акция за по пълно почистване на целия район около пътя, и още по-чудно ми е има ли смисъл? Дали идиота ще се посвини пръв да хвърли бутилка, найлонче, кутийка... на чисто място? Или до края на сезона всичко ще си е пак същото? Който си събира боклука пак ще си го събира, а който хвърля пак ще си хвърля?

      Коментар


      • #4
        До: Разходка до Маслен Нос

        Първоначално публикуван от MAP Преглед на мнение
        Здравей колега. Само една малко корекция - този залив се казва "Палюря" (южния край на Маслен нос), следващия на юг е Мириус (стария мидарник). Аз също бях там събота и неделя. Мисля че видях джипа ти (а определено чух АТВ'то). Аз ходя на Палюря за риба и онзи ден открих сезона с 1 попче . Мотаех се с надуваема лодка с пърпаретка така че може и ти да си ме видял. Иначе идвам е един стар зелен и кален Еспейс, с извънбордов двигател на покрива.
        Исках да обърна внимание на плашещото замърсяване на района. Май стана твърде известно място и последните години виждам все повече лагеруващи чалгаджии "природо-любители" (хора които обичат да се напиват на природа). Този уикенд, тъй като рибата не спореше а и бях съвсем сам, направих основно почистване на лагера където аз къмпингувам. Събрах над 10 чувала боклуци и на връщане извозих по-голямата част от тях. Останалите - следващата седмица.
        Чудя се дали да не предложа една акция за по пълно почистване на целия район около пътя, и още по-чудно ми е има ли смисъл? Дали идиота ще се посвини пръв да хвърли бутилка, найлонче, кутийка... на чисто място? Или до края на сезона всичко ще си е пак същото? Който си събира боклука пак ще си го събира, а който хвърля пак ще си хвърля?
        Колеги, ако е рекъл Господ и ни се осъществят плановете, още есента с подкрепата на Община Приморско и лично на г-жа Кметицата ще се организираме няколкостотин души да почистим този район основно. Но засега са само планове тия неща, релни, но непотвърдени.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #5
          До: Разходка до Маслен Нос

          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
          Колеги, ако е рекъл Господ и ни се осъществят плановете, още есента с подкрепата на Община Приморско и лично на г-жа Кметицата ще се организираме няколкостотин души да почистим този район основно. Но засега са само планове тия неща, релни, но непотвърдени.
          Предполагам че някъде есента Господ ще е зает с новите управляващи в България (макар и на централно ниво), а и не се сещам каква подкрепа ни трябва от общината или кметицата. Това е работа за 15-20 човека, 1-2 коли с ремаркета и 2 дена. Общината ако може да осигури някакъв контрол... един патрул да минава неделя следобед и да гледа. Там около Мириус има 7-8 лагера. Като видят таифите които си правят кочина - няма какво да се обясняват че ще си го съберат на тръгване - направо 100 лв глоба на място. Или пък бариера на входа на черния път - вход свободен но изход - по една 40 литрова торба с боклуци на кола - иначе да се връща да събира и тогава може да излезе

          Другото, мисля че ако това се направи през активния сезон и къмпингуващите видят че на някой му пука, може би ще са по-съвестни.

          Коментар


          • #6
            До: Разходка до Маслен Нос

            Не помня, дали при кметицата ставаше дума за 11-ти април и изложението на мотоциклети, или бъркам датата... Но ако мотоциклетистите (поне тези от тях, които членоват в нашия форум) не започнат с подобна инициатива, то на есен, ще сме сериозна дружина...
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #7
              До: Разходка до Маслен Нос

              Първоначално публикуван от MAP Преглед на мнение
              Предполагам че някъде есента Господ ще е зает с новите управляващи в България (макар и на централно ниво), а и не се сещам каква подкрепа ни трябва от общината или кметицата. Това е работа за 15-20 човека, 1-2 коли с ремаркета и 2 дена. Общината ако може да осигури някакъв контрол... един патрул да минава неделя следобед и да гледа. Там около Мириус има 7-8 лагера. Като видят таифите които си правят кочина - няма какво да се обясняват че ще си го съберат на тръгване - направо 100 лв глоба на място. Или пък бариера на входа на черния път - вход свободен но изход - по една 40 литрова торба с боклуци на кола - иначе да се връща да събира и тогава може да излезе

              Другото, мисля че ако това се направи през активния сезон и къмпингуващите видят че на някой му пука, може би ще са по-съвестни.
              Подкрепата , която очакваме е по отношение на извозването на събраните отпадъци, а не в самото събиране, но ако сте съгласни да инициираме ту във форума един пролетен съботник за почистване на този район аз лично нямам нищо против.
              А относно надеждата,че като видят ,че е чисто и ще престанат да замърсяват е в рамките на фантазиите.

              Коментар


              • #8
                До: Разходка до Маслен Нос

                Първоначално публикуван от lilia_prim Преглед на мнение
                ...А относно надеждата,че като видят ,че е чисто и ще престанат да замърсяват е в рамките на фантазиите.
                Стояне, прав си, но това не може да бъде причина, да не опитаме поне...
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #9
                  До: Разходка до Маслен Нос

                  Първоначално публикуван от lilia_prim Преглед на мнение
                  Подкрепата , която очакваме е по отношение на извозването на събраните отпадъци, а не в самото събиране, но ако сте съгласни да инициираме ту във форума един пролетен съботник за почистване на този район аз лично нямам нищо против.
                  А относно надеждата,че като видят ,че е чисто и ще престанат да замърсяват е в рамките на фантазиите.
                  пиши ме за съботника

                  Коментар


                  • #10
                    До: Разходка до Маслен Нос

                    Маслен нос.



                    Страхотно място.


                    и е синьо...



                    Заредено с тайнственна енергия.



                    и морето, морето . Ах!



                    спокойно и красиво



                    страхотия!

                    Имам чувството че земята се е измъкнала от водата та на горе, точно от тук.
                    И водолаз станах заради Маслен нос.
                    Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 07-04-09, 01:23.
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #11
                      До: Разходка до Маслен Нос

                      Само дето няма кьорава мида. Що така, не знам.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Разходка до Маслен Нос

                        Ако се организира почистване, пишете ме и мен.
                        Този път няма да се изложа, както за състезанието, където не дойдох.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #13
                          До: Разходка до Маслен Нос

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Само дето няма кьорава мида. Що така, не знам.
                          Рапаните! Те изядоха мидите, а рапанджиите съсипват всичко по дъното, с траловете си... Ники, ти ли не знаеш, що няма миди?
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Разходка до Маслен Нос

                            В залива Мириус има 1 мясо с добри миди, но не става за стъргане с гагам. Пред самия Маслен нос, между видимата и полу-потопената скала има добро поле за миди (от южната страна). Не съм забелязъл свръх популация на рапани.
                            За почистването, дано не прозвучи като оправдание но в неделя един направо ми разкова бараката (Рено Еспейс от 1987 г). Сега съм набелязал един такъв за купуване от Козлодуй (ако някой знае нещо за него да помага с инфо) та се надявам до края на седмицата пак да съм на колела, но вече съм 1 кола назад и не знам кога ще мога да си позволя мероприятия. Ако стане за м.Май - 99% съм сигурен. Аз съм от почти постоянно пребиваващите по тези места и съм силно заинтересуван.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Разходка до Маслен Нос

                              Явно това райско кътче има доста фенове. Имам няколко уникални снимки на района от въздуха, които обещавам да кача , но са ми в друг комп. По отношение на почистването , давайте идеи как да го организираме, така,че да ангажираме повече хора. Какво ще кажете да използваме жокер- помощ от приятел: в началото на Юни в Приморско,ще се организира Международен Мото Събор, можем да се кооперирме и направим нещо заедно? Или да си действаме сами?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X