Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗА АВТОСЕРВИЗИТЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ЗА АВТОСЕРВИЗИТЕ

    Отдавна се канех да пусна тема за сервизите,провокиран от това,че нивото е доста ниско,липсват специалисти и не се влага любов в работата.
    В оторизираните сервизи,да речем на вносителите на автомобили,нещата са много зле.Причините са много-лош мениджмънт,неспособни и немислещи хора,заплащането,липса на познания и квалификация,лоша комуникация между клиентите и приемчиците,между приемчиците и сервизните работници,техническите лица и управлението.Също така слабия контрол на качеството(където изобщо го има) и неясните цели на собствениците относно дейността и развитието в този сектор като цяло.
    За съжаление положението не е по-розово и в така наречените "частни" сервизи.Като цяло и там нещата са горе долу същите,с малки проблясъци тук-таме.
    За мен като човек занимаващ се активно с дейности в автомобилната сфера е болно,че няма воля от страна на собственици,работници и клиенти нещата да се подобряват,да вървят напред към едно по-високо ниво на сервизните услуги като качество,и като цяло.
    Също така неприятно е и това,че самите монтьори простеят,лъжат на дребно и не влагат майсторлък в работата си,което е довело до това,че за монтьорите да се говори като за утайка и низсша прослойка.
    Ще е интересно и полезно да споделяте Вашите опит,мнения и препоръки относно различни сервизи,сервизни услуги,дори и конкретни хора,така че да сме си полезни едни на други,а защо не и да допринесем с нещо за вдигането на нивото на сервизирането,което ще е полезно за всички,и за клиенти,и за работници,и за предприемачи.
    От друга страна ще е добре и да се научим на по-висока потребителска култура,за да бъдем и по-добри клиенти и с това да предразполагаме страната която ни предоставя определени стока и/или услуга към повишаване на качеството на обслужване и изпълнение.Неприятно ми е да го кажа,но и не мога да скрия,но почти всекидневно се срещам с хора,които до вчера не са могли да бъдат и каруцари,а днес карат автомобил.Те буквално нямат елементарни познания относно управлението,поддържането и устройството на автомобила,а имат огроммни изисквания несъобразени с класа,модела,особеностите,цената,изпълнението и усещането за даденото превозно средство.

    И така,аз от своя страна бих започнал с това,че в момента настръхвам при мисълта,че няма да присъствам и да няблюдавам ремонта или обслужването на моето МПС или,че не бих извършил тези операции сам.Наплашил съм се защото съм се нагледал на какви ли не неща,отделно от това част от работата ми е да контролирам в някаква степен работния и търговския процес в даден автосервиз,така че при мен вече може да се говори и за "професионално изкривяване".

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X