Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Перископ-навигатор за десен волан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Перископ-навигатор за десен волан

    В Русия където много се карат коли с десни волани се препоръчва да се кара с това приспособление Перископ-навигатор което е и патентовано.

    Ето Видео

    и малко снимки:










    Допълнителни статии на руски:
    тук и тук

    Предимства на използването на перископa:

    1. Увеличивает обзора при при престрояване в ляво. Увеличава ъгъла на водача, показва приближаващото платно - по този начин се преодолява неудобството на десния волан.
    2. Винаги чисто изображение - за разлика от системите с видеокамерои, където скоростта на изображение се разминава и разфокусира. Винаги ясна картина - за разлика от системи с видео камера където при попадане на слънчева светлина на дисплея изображението става трудно различимо.
    3.Монтирано вътре в купето, като по този начин, огледалата на устройството не се зацапват.
    4. Огледалото се намира на същото ниво, както в лявото огледало за обратно виждане, като по този начин шофьора може да получи информацията от двете огледала. Следователно отклоняване на вниманието от пътя е минимално!

    5. Устройството се закрепя за минимално време (1-2 минуты),
    6. Устройството е универсално и е подходящо за всеки автомобил.









    ***Проблема е че се доставя само в Русия и ще е малко трудно да се намери в BG



    Източник: www.pravorul.ru
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-03-09, 06:23. Причина: Подреждане на снимки

  • #2
    До: Перископ-навигатор за десен волан

    скоро ще има фирма в България която ще внася устройството и ще може да се купи и у нас

    А вече е направена и 2-ра по добра версия на устройството която го прави по малко и с по добри вендузи както и по устойчиво на вибрации



    Иначе тук може да се види * Друго видео на старата версия


    а линка от по горното видео който не работи може да се види ТУК

    http://www.vbox7.com/play:404f2334 * видео 2 [/url]

    Коментар


    • #3
      До: Перископ-навигатор за десен волан

      Според мен, тази система най-вероятно заслепява насрещно движещите се, но нека по-компетентните да се изкажат.

      Коментар


      • #4
        До: Перископ-навигатор за десен волан

        Ако,твоите очи са като дълги фарове и погледнеш в огледалото - може и това да се получи. Иначе ако този отсреща кара на дълги - ще те заслепи, но това се получава и когато си от лявата страна.
        sigpic

        Коментар


        • #5
          До: Перископ-навигатор за десен волан

          ......Без да забравяме Слънцето, колега!
          Не ми се вярва измишльотина за 50лв. да компенсира разликата в цената, удобството и сигурността между колите с ляв и десен волан.
          Лично мнение, не предизвиквам поредната дискусия.

          Коментар


          • #6
            До: Перископ-навигатор за десен волан

            Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
            ......Без да забравяме Слънцето, колега!
            Не ми се вярва измишльотина за 50лв. да компенсира разликата в цената, удобството и сигурността между колите с ляв и десен волан.
            Лично мнение, не предизвиквам поредната дискусия.
            Следвайки просто физическите закони, при две огледала поставени пред дясната седалка или водач на дясната седалка - за заслепяване резултата е един и същ, независимо от източника на светлина. Относно комфорта и сигурността - абсолютно съгласен.
            П.П. Все пак става въпрос за едно компромисно решение.
            Даже при огледалата има вариант да се сложи потъмняващо такова и до пряката видимост на фаровете, водача да е по добре.
            sigpic

            Коментар


            • #7
              До: Перископ-навигатор за десен волан

              Доста хора карат с подобни приспособления, като мнението е, че вършат добра работа. Сега дали може нещо да се получи... Нали знаете, че при всичките "побългарявания", които се правят всеки ден се създават много повече неудобства и рискове, отколкото ще създаде това. За който кара с десен волан съм напълно за такова огледало/не, че не познавам хора, каращи десни волани по 5-6 години и без тая джаджа и без особени проблеми, но това е друга дискусия/. Аз ако не бях обърнал волана щях да съм първия поръчал.
              http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

              Коментар


              • #8
                До: Перископ-навигатор за десен волан

                Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                ......Без да забравяме Слънцето, колега!
                Не ми се вярва измишльотина за 50лв. да компенсира разликата в цената, удобството и сигурността между колите с ляв и десен волан.
                Лично мнение, не предизвиквам поредната дискусия.

                тъй като огледалото гледа право напред единствения вариант да те заслепи е когато слънцето е точно срещу теб което е много рядка ситуация можеш да го сравниш с това колко пъти те е заслешявало слънцето/фаровете в страничните огледалата или за гледане назад. Разбирасе ако някой в насрещното кара на дълги ще те заслепи но тов и с огледало и без огледало е факт. Докато ако кара на нормални фарове няма да те заслепи както не те заслепява като го гледаш в страничните огледала или това за назад. Единствената разлика е че това огледало гледа напред а не назад както останалите.

                Коментар


                • #9
                  До: Перископ-навигатор за десен волан

                  Устройството е премислено, модифицирано, изработено и тествано на два джипа с десен волан - в Пловдив.
                  Единия е моя

                  досега не съм му намерил нито един недостатък.

                  Всеки, който желае , може да се увери във функционалността му в Паджеро 2 RHD, и в Тойота Сърф - RHD ( аз малко от чуждо име, ама като се има предвид кой е собственика на Сърфа, съм уверен, че няма да откаже по което и да е време )

                  Коментар


                  • #10
                    До: Перископ-навигатор за десен волан

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Устройството е премислено, модифицирано, изработено и тествано на два джипа с десен волан - в Пловдив.
                    Единия е моя

                    досега не съм му намерил нито един недостатък.
                    А примерно .......... аз от къде мога да се снабдя с един такъв перископ
                    [B]Ако искаш да имаш нещо което никога не си имал, може би трябва да направиш нещо което никога не си правил![/B]
                    [B]If you want, you can![/B]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Перископ-навигатор за десен волан

                      Първоначално публикуван от jorkara Преглед на мнение
                      А примерно .......... аз от къде мога да се снабдя с един такъв перископ
                      По най-благия начин - като си го направиш самичък...

                      На снимките виждаш каква е идеята.

                      Давам жокер - за изпълнението са необходими две огледала за обратно виждане от ВАЗ2101 и 4 самонарязващи се винта...

                      Снимки ще давам утре, че жената е обсебила джипа...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Перископ-навигатор за десен волан

                        Първоначално публикуван от jorkara Преглед на мнение
                        А примерно .......... аз от къде мога да се снабдя с един такъв перископ
                        Ъ.... сещам се и за друг жокер.
                        Идваш в Пловдив,и докато изпием по някоя и друга бира имаш перископ.
                        Аз съм с другия джип(Тойота Сърф).Снимки по късно.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Перископ-навигатор за десен волан

                          Първоначално публикуван от tosev Преглед на мнение
                          Ъ.... сещам се и за друг жокер.
                          Идваш в Пловдив,и докато изпием по някоя и друга бира имаш перископ.
                          Аз съм с другия джип(Тойота Сърф).Снимки по късно.
                          ха, тоя жокер по-важи от моя

                          Коментар


                          • #14
                            До: Перископ-навигатор за десен волан

                            Повече от логично е, че това устройство ще помага. Аз също мислих за нещо подобно преди да обърна волана, но като го видях сега на снимките изглежда лесно. Друг е въпроса дали бих се престрашил да изпреварвам разчитайки на него, но сигурно с времето като се свикне...
                            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                            Коментар


                            • #15
                              До: Перископ-навигатор за десен волан

                              С огледалата не може да се прецени дали ще ти стигне мястото.
                              Но са напълно достатъчни за да се види дали може да се покажеш и си прецениш с твоите очи.
                              Защото,когато пред теб има камион или автобус,как ще разбереш дали няма да налетиш на някой.
                              Не казвам че са панацея,но работят,според мен.
                              Досега проблем със заслепяването не съм имал,поне не по вина на огледалата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X