Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купих си велосипед с двигателче, пали трудно




    Започвам тази тема с ясното съзнание, че не знам за кой раздел е, но предвид стореното от мен, май ще е за „спам и други глупости”, нека модераторите преценят. Видях една подобна тема, но не отговаря на въпросите ми.
    Вбесен от все по-гадните задръствания в София и постоянните ремонти, реших да си търся алтернативен транспорт. Изключих скутер като вариант, защото е с регистрация, пък и трудно ще го напъхам в асансьор. Електроскутерите отпадат, тежки са и не ми се занимаваше с акумулатори, освен това „радиусът им на действие” ми се струва малък. Обикновен велосипед със скорости също не бе подходящ заради вродения ми и засилващ се с годините мързел. Мразя да въртя педали след тежък работен ден, въобще не релаксирам така.
    Затова остана „гениалната” идея за велосипед с моторче, каквито самоделки имаше преди години. Проверка сред продавачите на велочасти край Женския пазар установи, че подобни конструкции са изчезнали от нашия бит още по времето на Горбачов.
    В началото на зимата с изненада и случайно открих един гараж, в който се продаваха сглобени веломотори.
    Сделката бе сключена и от тази седмица съм горд собственик на колело с двутактов китайски двигател. Според продавача моторчето било 70 кубика, харчело 2 на сто и преодолявало всички столични баири. Резервоарът е от 2 л. В интернет (е-bay) видях, че такива двигатели с монтажен кит се продават за малко над стотина долара без транспортни разходи. Моят излезе по-скъпо, защото платих за нов велосипед и монтаж и не се пазарих. Добавих фар, стоп, и светлоотразители, за да спазя уж закона. Нямам обаче звънец, но моторчето бръмчи „грозно, зловещо” и така предупреждава околните.
    Цялата конструкция с гориво, фар и стоп тежи 30 килограма, аз съм 76 кг и двигателчето се справя дори с малкото газ, която му подавам заради разработването. Пали се в движение, като се отпусне съединителят, монтиран до лявата ръкохватка.
    Неприятното е, че с годините съм изгубил вкус към колоезденето. Друса ми на задника, макар че смених седалката с по-пенсионерска, далеч съм от тази възраст.
    Сега въпросите за моторетката към знаещите:
    • Струва ми се, че пали трудно – налага се да въртя по 20-50 метра, докато се накефи да запърпори. Преди това смукач и помпане на бензин в карбураторчето.
    • Има ли смисъл от включване на смукач, защото и в двете му положения оборотите на празен ход не се променят.
    • Може ли с някаква батерия да се захрани електронното запалване при първоначалното стартиране, за да не въртя педалите докато се създаде достатъчно ток?
    • Колко ток дава магнетът му и може ли да захрани фар и стоп, че с батерии и динамо на гумата е досадно.
    • С колко масло да го разработвам – взех 2- Т полусинтетика на Шел, в продавачът препоръчва 50 гр на литър, производителят 65.
    • Какви други пинизи трябва да спазвам освен да не го силя в първите 500 км и да не работи повече от 30 мин , както е указано.
    • Най-важното – какво е това изделие според ЗДП? От една страна е велосипед, но може и да се изкара мотопед при включен двигател и заяждане от страна на катаджиите. Нека юристите разтълкуват казуса.
    В заключение нотка оптимизъм – отидох с моторчето до бачкането за 15 минути, вместо за обичайните 40 с кола. В парка няма селяни и джигити, но за съжаление нямаше и млади майки. Знам, че карането не е позволено по повечето от алеите, но се възприемам като велосипедист и бръмча по разрешените. Дано свикна с моторетката, ако не, ще я предлагам тук на младо юпи от форума. Ако не я откраднат междувременно.

    Снимката е лоша, но я правих с телефон и на тъмно, за което се извинявам.
    Прикачени файлове
    Венцислав Лаков

  • #2
    До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

    относно маслото:попринцип знам че се слага 25 грама на литър но щтом производителя ти е препоръчал...слагаи колкото пише

    Коментар


    • #3
      До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

      Благодаря за съвета. 30 грама трябвало да е маслото, но след разработването. Сега - 65. Количествата обаче са дадени бензин 91, аз наливам 95. Дали има връзка между октановото число и добавяното масло?
      Венцислав Лаков

      Коментар


      • #4
        До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

        Струва ми се, че пали трудно – налага се да въртя по 20-50 метра...
        Добре де, не можеш ли да си сложиш стойка и да го развърташ на место с това ще спестиш да разнасяш 20-50м 30+76 кила?

        Коментар


        • #5
          До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

          Колега, дай някаква информация относно цена и координата на гаража, че възрастния ми родител по същите причини иска точно такова.
          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

          Коментар


          • #6
            До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

            Прилича ми на китайска версия на руските "Д"-та (от времето на Другаря). Имам няколко такива, едното беше на колело, другото е на фабрична руска рамка (мотопед "рига").
            Аз го карам с 30г./л. Разход 2.5л/100км. Скорост до 30-35км/ч.
            За ъпгрейд, може да се смени с рама от планински байк, предна вилка с пружини, LED светлини, амортисьор на седалката и т.н......като за джипките - таван няма
            Вероятно фар не може да си сложиш (руските са с втора намотка и пак се "шегуват")
            Зетя като основен ползвател го кара с лека каска(хокейна) и сигнална жилетка, аз (смятам се за безсмъртен ) без ....и няколко пъти просто "не ме видяха" ....та по-добре със .
            КАТ не се заяждат и да те спрат ще го гледат с интерес, и по-скоро ще се интересуват как е направено и от къде ( поради сходни с твоите причини) "Д"-тата са 1.1 к.с. и с тях без да въртиш педалите неможе да тръгнеш, т.е. не си чисто МПС, а ППС със спомагателна тяга някъде в преходните и заключителни глави може и да има писано нещо
            Смукача на руските е само при много студено време...и пак е спорен
            Колкото до младите майки да се разлисти гората, пък тогава ще си говорим
            И ако искаш може да звъннеш и да се дотъркаляш да го клюкаме.
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

              Aз имам друга идея, в един друг форум срещнах подобна самоделка, само че с ел.мотор , доколкото разбрах в завода Георги Костов се произвеждали спец. двигатели за тази цел.

              Та кое е по добре с ДВГ или ел. двигател?
              Икономически по-изгодно е май с гориво?!

              Коментар


              • #8
                До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                Да да,кажи от къде си го напазарувал колега,от малък още ми е мерак за такова чудо.Колко пари струва също?
                Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                Коментар


                • #9
                  До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                  Радвам се, че темата предизвиква интерес. Май това е решението за кошмарните задръствания в София. Благодаря за компетентното мнение на Дядо Владо. Китайският кавър на руското „Д” също не може да потегли самостоятелно, въпреки че бил 3.5 к.с. Ако се закучи, ще трябва да разчитаме на младите майки с колички да ни бутат (колелото, не непременно нещо друго). Ще го обсъдим това возило, но като се стопли времето и натрупам повече впечатления.
                  На въпроса на Spotbeam – не може да се развърти на място, изглежда компресията е висока и веднага след отпускане на съединителя заковава. Нужна му е маса и скорост на изделието, за да тръгне. Вероятно ще се наложи да надебелявам.
                  Отговарям и на Chris Vicom: Този кютук не е съвсем за възрастни хора, тежък е, трудно тръгва, както споменах, налага се да се въртят педали. При изкачване на баир практически няма шанс да запали, освен ако не обърнеш посоката. Продавачът е в една пряка до парк-хотел „Москва”, тел. 0885 766 159, Боби.
                  Венцислав Лаков

                  Коментар


                  • #10
                    До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                    виш аз какво сътворих именно заради задръстванята
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=53172
                    в темата има снимки
                    попринцип съм фен на колелата, но това чудо е доста по компактно
                    едната тротинетка е с китайски двигател от резачка и съм забелязал, че за да запали смукача се дърпа съвсем леко и както запали веднага се прибира, също не трябва да се подава почти никаква газ, само колкото да поддържа ниски обороти

                    отностно кат - проверил съм и в закона пише "колела с допълнително монтиран двигател не подлежат на регистрация "
                    мойто незнам дали се води колело, но вече минах покрай полицай и единствено се пулеше

                    Коментар


                    • #11
                      До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                      може да пали трудно заради многото масло което му сипваш и така да зацапва свеща и от там да идва проблема с трудното палене,а може и проблема да е заради смукача(пробваи да го дърпаш малко а не до край). А относно бензина 95 е с по високо октаново число и така двигатела има повече сила да върви и не мисля че има проблем с какъв бензин го караш.А може да му отвиеш свеща и да сипеш сус спринцофка около 5 грама бензин и трябва да запали веднага,а щом запали само ще си подкачи бензин и ще заработи ама то секи път неможе да му цикаш бензин.
                      Пробваи така и пиши да видим какво ще стане

                      Коментар


                      • #12
                        До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                        Тротинетката е добра алтернатива, но ще се претрепя, ако се кача на нея. Разликата е в съединителите - на тротинетката е центробежен и зацепва автоматично, а при мен е с управление.
                        Ще пробвам и с по-малко масло, а също и с "галенето" на смукача и ще "докладвам" за експериментите. И все пак - има ли връзка между октановото число на бензина и количеството масло в него?
                        Венцислав Лаков

                        Коментар


                        • #13
                          До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                          незнам, баща ми се качи и я кара, оправя се, а все пак е 105кг
                          единствено когато тръгваш е желателно да помогнеш леко с крак и двигатела те поема след това сравнително плавно

                          октановото число има значение но не особенно
                          маслото ако двигателя е от по новите китайски трябва да е 30-40 на 1л.
                          сега видях че си взел маслото от шел.Аз с такова масло изхвърлих 4 свещи на двигателя от дружбата и най-важното сега колкото и да ги чиста винаги си правят искра някъде в основата и само се вижда как нещо свети вътре...
                          сега карам с маслото на омв и пуши значително по-малко

                          Коментар


                          • #14
                            До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                            Значи може да е малък проблем повечкото масло което му сипваш,но октановото число на бензина според мен няма проблем

                            Коментар


                            • #15
                              До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                              Колелото с моторче върви успешно и все повече ме кефи. Монтирах му мигащи фар и стоп за пасивна безопасност, километраж и бензинов филтър за респект и амортисьор на седалката, за да не ми се натъртва задникът. Изделието постига удивителната скорост от 30 км/ч. на равно, на „малък газ”, защото още се разработва. За 50 км пресечен терен предимно в... Борисовата градина изгори 1.1 литра. Хванах му цаката на паленето – трябва да се помпи бензин в карбуратора, докато прокапе.
                              Китайското чудо предизвиква всеобща шофьорска завист в задръстването, което се образува на Симеоновско шосе към Семинарията. За съжаление в парка още няма млади майки с бебешки колички, които да бягат ужасени сред облаци двутактов пушек.
                              Моля моторджиите за съвети за тунинговане – резонаторен ауспух или Акрапович да търся, добре ли ще е да има карбонови дискови спирачки, демпфер и разни други екстри.
                              Прикачени файлове
                              Венцислав Лаков

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X