Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

    Успях да запаля, даже вече му навъртях към 200км. Уникална машинка, перфектна за задръстената София. Сега съм намислил няколко подобрения за увеличаване на мощността и скоростта, че на правите си трябва още малко скорост. Мисля да си взема едно от тези http://www.ebay.com/itm/High-Perform...1a8509&vxp=mtr уж по-добри карбуратори. Ако някои има такъв ще се радвам да сподели мнение от него? Мисля и да правя по-малък заден пиньон с 36 зъба, което по сметки трябва да ми даде ~20% повече скорост. Ако някой иска да се включи в изработката на пиньон да ми пише. скайп : vesko__

    Вие с какъв бензин го карате, някои да е пробвал с по-скъп бензин как е?

    Коментар


    • От: До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

      Здравейте искам да попитам как да си направя бензинова тротинетка ако някой знае или има схема нека сподели благодаря ви много

      Коментар


      • От: До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

        Здравейте .
        Имам следния проблем . Имам Китайско двигателче за велосипед 80 сс , с навъртени 420 км .Вчера след бясно въртене на педалите не пожела да запали чу се звук като от истрел . Помислих че бобината е дала на късо и не дава искра .След бърз преглед установих че греша (много ме е яд когато ме удари ток че немога да му го върна).Оказа се че главатта е пукната .
        Та въпосът ми е , каква е причината да се пукне , възможно ли е да стане това от форсиране на студен двигател?

        Коментар


        • От: До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

          Колега,докъде стигна?Направи ли нещо?Това беше моето и вървеше яко.
          https://www.youtube.com/watch?v=T_NuZ9M1U_o

          Коментар


          • От: До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

            Най-често гърми при лоша центровка.А главата може да се е пукнала от слаб материал.

            Коментар


            • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

              нов съм в форума вече 3-ти ден имам монтиран кит на колелото 60 кубика сам си го монтирах въпросът ми е следния моторчето е на има няма 40 км. сипах 60милилитра масло в 1 литър бензин както си пише в книжката обаче и на мен ми се струва много пуши като кумин направо ми цапа убувките та колко да му сипвам по време на разработване и колко след това.маслото е 2Т микс на ИНСА . другият проблем е свеща значи оригиналната ( китайската нали ) искара някаде към 10км. и край моторчето угасна и няма палене един комшия ми даде някакви 2 руски оказа се че и те не работат сега намерих някаква като е студено пали и си върви но като загрее и гасне това след 10тина минути след като сам го запалил студено ще бъда благодарен ако някой ме посъветва какво да правя

              Коментар


              • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                По 30 грама на литър
                Отиваш в магазина и казваш номера на свещта или носиш оригиналната и те ти дават нова НГК

                Коментар


                • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                  Първоначално публикуван от todorsan Преглед на мнение
                  нов съм в форума вече 3-ти ден имам монтиран кит на колелото 60 кубика сам си го монтирах въпросът ми е следния моторчето е на има няма 40 км. сипах 60милилитра масло в 1 литър бензин както си пише в книжката обаче и на мен ми се струва много пуши като кумин направо ми цапа убувките та колко да му сипвам по време на разработване и колко след това.маслото е 2Т микс на ИНСА . другият проблем е свеща значи оригиналната ( китайската нали ) искара някаде към 10км. и край моторчето угасна и няма палене един комшия ми даде някакви 2 руски оказа се че и те не работат сега намерих някаква като е студено пали и си върви но като загрее и гасне това след 10тина минути след като сам го запалил студено ще бъда благодарен ако някой ме посъветва какво да правя
                  Смени и маслото,това за 3,58лв не ми е арно нещо!Аз карам мотопеда също с толкова милилитри масло и няма никакъв пушек!
                  HONDA DOMINATOR 650
                  ОРЕЛ ASTRA
                  РСПБЗН-Приморско

                  Коментар


                  • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                    С 60ml на литър ще цапа всякаква свещ.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                      Определено масълцето е много и цапа свеща.

                      Коментар


                      • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                        Здравейте, интересно Някой има ли впечатления за четиритактовите двигатели за велосипед...

                        Изпратено от моят K6000 Pro с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                          Здравей първо искам да ти кажа че и аз имам колело с двигател сипва се 25 грама на литър максимум 30 И също така искам да попитам колелото ми не стой на обороти като е студено по стой но като заграе не знам че може да се бутат оборотите от карбуратора обаче ги бутам до край да са най силни и пак изгасва

                          Коментар


                          • Да не вдигам нова тема. За двутактов двигател проблем ли е работата като моторна спирачка? В смисъл, че влиза малко бензин, съотв. масло, а скоростта е голяма.

                            Коментар


                            • KingofROAD
                              KingofROAD коментира
                              Редактиране на коментар
                              По принцип да, Навремето Ватрбурзите и Трабантите имаха т.нар. файлауф. Свободен ход, и не можеха да спират с мотора. Как точно е реализиран не знам.

                            • ikirov
                              ikirov коментира
                              Редактиране на коментар
                              Е да де ама и съединителят е проблемен, т.е. направен е калпаво и гледам да не го износвам по нанадолнище. И сега кво?

                            • motor_men
                              motor_men коментира
                              Редактиране на коментар
                              Висока предавка , използване на спирачките , и през 5-10 секунди рязко подаваш газ и рязко я връщаш.

                          • То няма предавки. Ако имаше изключване предавки нямаше да питам тия неща. Възможно най-примитивното МПС. Ще действам по ъпгрейдване на съединител.

                            Коментар


                            • motor_men
                              motor_men коментира
                              Редактиране на коментар
                              Значи докато натискаш леко спирачка , подаваш рязко газ и рязко я връщаш , така ще вкараш горивна смес без да се форсира.

                          • Айде и аз малко да се включа са скоро завърших и моето колело с двигател и може да се използват скоростите на двигатела.

                            Коментар


                            • yuriy ivanov
                              yuriy ivanov коментира
                              Редактиране на коментар
                              Ще щракна една близка снимка а иначе голеия съм го копувал оп Ебай от САЩ има много различни части за велодвигатели да малко сложно става но двигателя става по динамичен с скоростите държи се като скутер!

                            • ikirov
                              ikirov коментира
                              Редактиране на коментар
                              Имай едно наум, че ако ти захапе крачола може да направи огромна беля.

                            • yuriy ivanov
                              yuriy ivanov коментира
                              Редактиране на коментар
                              И аз си го помислих и сега умувам някакъв предпазител !

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X