Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

    Колеги, забелязах, че задната капла се цапа от ауспуха и се чудя, дали ако съединя гъвкава тръба от ауспуха назад към края на колелото, дали ще е вредно за моторчето и как ще му се отрази?
    Ако някой има мнение по въпроса ще се радвам да ми отговори. Благодаря предварително!!!

    Коментар


    • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

      Колеги, вчера разбазиках карбураторчето. Нали има 2 винтчета за въздуха и за горивото и сега незнам кое колко трябва да е завито и отвито. Ако някой може да ми помогне моля да пише.

      Коментар


      • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

        Дай някоя снимка поне.
        Трагичното не е смъртта, а животът, който
        хората живеят или не изживяват до смъртта си.
        Чарлз Буковски

        Коментар


        • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:482637783_o[1].jpg
Прегледи:1
Размер:28.2 КБ
ID:5460532Това е снимка на карбуратора от интернет, защото сега нямам възможност да снимам моя(еднакви са). Поне аз до колкото знам на върха на карбуратора е ''винтчето'' за гориво, а в средата на карбуратора(вижда се точно на снимката) e ''винтчето'' за въздух. От тук нататък не знам кое колко завито и отвито трябва да е, за да се нормализират оборотите.

          Коментар


          • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

            Винт 1,ако говориш за този-през него преминава жилото на газта и служи зарегулиране на хлабината на жилото(газта).
            Винт 2 е за регулиране на оборотите на двигателя на празен ход.
            Първо се увери че жилото за газта има луфт 1-2 мм,в смисъл не е прекалено опънато и по този начин държи високи обороти на двигателя.Второ винт 2 завършва с конус в края ,при завиването на винта конусът му повдига шибъра и по този начин покачва оборотите,при развиването му респективно оборотите падат и трето и двата винта нямат отношение към регулирането качеството на горивната смес.Поне от това което виждам карборатора няма възможност за регулиране на гориво и въздух.Дано да съм бил полезен.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:482637783_o[1].jpg
Прегледи:1
Размер:20.7 КБ
ID:5460611
            Трагичното не е смъртта, а животът, който
            хората живеят или не изживяват до смъртта си.
            Чарлз Буковски

            Коментар


            • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

              Много благодаря.Ако има още нещо ще питам.

              Коментар


              • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                Здравейте на всички, това ми е първия пост тук.
                Днес си харесах едно руско двигателче на Вторични и реших да похарча крупната сума 11,52лв (6,4кг х 1,80лв) и да го взема. Още там забелязах, че свещта и кабела ги няма, но ми се стори малък проблем. Вече в къщи го огледах по обстойно, няма ги и двата капака отстрани, на зъбния редуктор и на елгенератора. Не открих и къде трябва да се върже свещта. На една от предишните страници видях снимка на такова двигателче и беше с отделна бобина.
                Може ли да се направи с бобина от кола? Ако не може къде да му търся бобина за да го пробвам?
                Още не съм го отварял, но през дупката се вижда буталото и няма и следа от нагар. Зъбчатките също почти не са работили и вероятно е съвсем ново.
                Как да го пробвам, с каква свещ и с каква бобина?

                Коментар


                • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                  Аз имам такова колело с двигател ,но аз си купих целия кит от мото магазин и си го сглобих на колелото и незнам дали ще стане с бубина от кола , но свеща е като на балкачетата незнам каква точно ама като отидеш в магазина хората ще те разберат ! И да оточня свеща е с къса резба !

                  Коментар


                  • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                    Първоначално публикуван от ktamen Преглед на мнение
                    Здравейте на всички, това ми е първия пост тук.
                    Днес си харесах едно руско двигателче на Вторични и реших да похарча крупната сума 11,52лв (6,4кг х 1,80лв) и да го взема. Още там забелязах, че свещта и кабела ги няма, но ми се стори малък проблем. Вече в къщи го огледах по обстойно, няма ги и двата капака отстрани, на зъбния редуктор и на елгенератора. Не открих и къде трябва да се върже свещта. На една от предишните страници видях снимка на такова двигателче и беше с отделна бобина.
                    Може ли да се направи с бобина от кола? Ако не може къде да му търся бобина за да го пробвам?
                    Още не съм го отварял, но през дупката се вижда буталото и няма и следа от нагар. Зъбчатките също почти не са работили и вероятно е съвсем ново.
                    Как да го пробвам, с каква свещ и с каква бобина?
                    По принцип бобината е вътрешна, но може да се изведе външна от мотоциклет 6 волтова.
                    Ето от тук можеш да си изтеглиш пълното ръководство за експлоатация и ремонт, на този тип двигатели.
                    http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3474230

                    Направи няколко снимки на запалителната част, под различни ъгли за да не говорим наизуст.

                    Коментар


                    • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                      Много ви благодаря за отговорите и особено за ръководството (в момента го свалям) За съжаление снимка скоро няма да мога да кача щото блутуута.... Преди имах моторетка Пежо и тя беше с вътрешна бобина, няма как да сбъркам за подобно нещо. Това моторче има магнит на коляновия вал, подковообразен магнитопровод около магнита, само с една бобина, от която излизат две жици (вероятно и една към маса) и двете жици са с тънка изолация, едната минава през чукчето и излиза с болт М4 навън, а другата излиза директно навън пак с такова болтче. Има и кондензатор, произведен през 1988г и затова предполагам, че и цялото моторче е оттогава. Още не съм го пробвал - нямам време напоследък. Много е вероятно при първата проба да го захраня с 12В акумулатор и да използвам само чукчето и наковалнята от оригиналната му запалителна уредба.
                      Някой знае ли каква мощност е това двигателче?

                      Коментар


                      • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                        Здравейте на всички.От скоро и аз съм собственик на едно такова китайско двигателче 70сс.Имам го от горе-долу 2 седмици.Вече съм му навъртял около 50 км,но имам следния проблем:тъй като му монтирах безжичен вело компютър ми изкочи едно проблемче.Като двигателя е в покой(незапален) километража работи без грешка,но в момента в който пусна съединителя и двигателя заработи показанието за скорост изчезва.Аз си обяснявам това,като смущения от двигателчето.Въпросът ми е как да се премахнат тези смущения,за да заработи всичко както трябва

                        Коментар


                        • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                          Първоначално публикуван от pe6o_diuzata Преглед на мнение
                          Здравейте на всички.От скоро и аз съм собственик на едно такова китайско двигателче 70сс.Имам го от горе-долу 2 седмици.Вече съм му навъртял около 50 км,но имам следния проблем:тъй като му монтирах безжичен вело компютър ми изкочи едно проблемче.Като двигателя е в покой(незапален) километража работи без грешка,но в момента в който пусна съединителя и двигателя заработи показанието за скорост изчезва.Аз си обяснявам това,като смущения от двигателчето.Въпросът ми е как да се премахнат тези смущения,за да заработи всичко както трябва

                          Колега същият проблем го имах аз със жичен велокомп. Сложих му феритна сърцевина на кабела непосредствено преди компа. Ефект незабележим. Но после смених кабела на запалителната бобина със силиконов, а същевременно отдалечих бобината по-близо до двигателя(по-далеч от компа и нещата си дойдоха на място. Велокомпа ми е някакъв китайски евтинджос.

                          Коментар


                          • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                            Здравейте колеги. Аз също имам такова моторче 60cc.Чудя се обаче какво масло да му слагам.До сега му слагах от това червеното на STIHL, но видях в техния сайт, че то е на минерална основа, а знам, че на минерална основа не са никак качествани.STIHL имат и едно зелено масло, за което пише, че е полусинтетично и сега незнам да сменям ли червеното със зеленото или да си карам с червеното?

                            Коментар


                            • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                              На майтап направих ей това.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:черно колело.jpg
Прегледи:1
Размер:83.7 КБ
ID:5506168
                              Не успях да му се порадвам и го купиха.После сътворих това
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0002A.jpg
Прегледи:1
Размер:219.8 КБ
ID:5506176
                              Спици от мотор,заварена задна зъбчатка за главината с СО.Няма баир дето да им се опре.Но....камък 9 мм.тръгна от десния бъбрек и сега проблем.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-08-03 18.05.01.jpg
Прегледи:1
Размер:144.8 КБ
ID:5515646 ето това е моето има малко подобрения,но не съм го снимал

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X