Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

    Много водопроводно изглежда вариантът, но внушава доверие. Ще мина тези дни да го обсъдим и да погледнеш красавеца, дали се е разработил правилно. Успех с другия, Batboby!
    Венцислав Лаков

    Коментар


    • #32
      До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

      Здравейте!Значи ще започна така: Мерак ми е да си направя старото колело с двигателче, но искам сам да го направя, тоест да си събирам сам чаркаляците,а не с готов КИТ(макар че и КИТ-а не е 100% изключен).Та мисълта ми е(понеже не съм много навътре в нещата) ако може guncho55 или някой друг разбиращ и запознат с тази материя да сподели скайп за да мога да питам ако нещо не ми е ясно! Ще съм благодарен за всякаква помощ
      ПП guncho55 извинявай че използвам твоята тема, но предполагам се следи и има интерес, та тук мисля че бих получил някаква помощ (:

      Коментар


      • #33
        До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

        Кефи ме идеята и ентусиазма ти, IceFury, скайпът ми е като ника тук. Преди да се захванеш обаче, ще трябва да пресметнеш какво да е предавателното число от двигателя към задния венец, както и как да се захване самият венец за задното колело. При мен е закрепен с болтове и гумени уплътнения за спиците и изглежда доста афифно. Останалото не е толкова сложно. Успех!
        Венцислав Лаков

        Коментар


        • #34
          До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

          Дали няма да стане с главина за дискова спирачка ? Ако си намериш цяла капла с такава главина ще е добре, само незнам тези тънки болченца дали ще издържат и дали ще си намериш венец с такова разтояние между болтовете.

          Коментар


          • #35
            До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

            Първоначално публикуван от IceFury Преглед на мнение
            Здравейте!Значи ще започна така: Мерак ми е да си направя старото колело с двигателче, но искам сам да го направя, тоест да си събирам сам чаркаляците,а не с готов КИТ(макар че и КИТ-а не е 100% изключен).Та мисълта ми е(понеже не съм много навътре в нещата) ако може guncho55 или някой друг разбиращ и запознат с тази материя да сподели скайп за да мога да питам ако нещо не ми е ясно! Ще съм благодарен за всякаква помощ
            ПП guncho55 извинявай че използвам твоята тема, но предполагам се следи и има интерес, та тук мисля че бих получил някаква помощ (:
            Аз имам същата идея от известно време насам- да си сглобя саморъчно превозно средство за града, още се колебая дали да не се захвана с електро-пед (да изнамеря от някоя морга електромотопед и да го приспособя за колело).

            Та, за колело с двутактов двигател от каква машинария може да стане двигателя, в една друга тема видях тротинетка с двигател от моторна резачка Скил
            Друг вариант е двигател D -6 (7;8..) който нз как се изнамери.
            Тези за които споменавате че монтират такива китове - с какви работят, явно китайски?
            Затова ли става дума? http://www.kingsmotorbikes.com/grube...engine_kit.htm

            Притесняваме и шумния двигател,ала с това http://sickbikeparts.com/catalog/pro...products_id=76
            - ще се заглуши ли шумът, харесва ми че може да се вдигнат конете с него, само цената ме притеснява, но предполагам може да се изработи и тук?!

            Във в-к Направи Сам или моделист-конструктор дали има материали, схеми за такива машинарии

            IceFury , докъде стигна с прототипа?

            ПП: Чудя се дали да не се отвори нова тема по този въпрос : Направа на мото-велосипед

            Коментар


            • #36
              До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

              Здрасти, аз пък си сглобих електровелосипед с подръчни материали миналата есен
              Устройството е супер елементарно - старото ми колело, руско електродвигателче с гумена ролка върти задното колело (чрез триене), два китайски акумулатора за UPS 12V, и ключе с което превключвам на 12V и 24V (имам само две скорости).
              Системета работи добре (на баир триабва да се въртят и педалите), обаче се оказа че го покарах малко за кеф и оттогава събира прах.
              За по-дълги разстояния (в София) си е по-удобно с мотора, а за по-кратки с обикновено колело (по-леко е).
              Може би някаква заводска система с ръчка за "газ" (контролер) и моторче в главината на колелото ще е по комфортно за всекидневна употреба, но за съжаление в България май не се продават такива "китове"
              Opel Frontera 2.0i
              Honda XLR 250

              Коментар


              • #37
                До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                пусни една снимка да го видиме това чудо

                Коментар


                • #38
                  До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                  Здравейте, реших да си сглобя и аз едно такова МПС.Имам двигател за колело от тези руските, но незнам каква трябва да е веригата /стъпка и ширина/, освен верига ми липсва и задна зъбчатка.Ако някой има информация, моля да каже, или ако продава-купувам .

                  Коментар


                  • #39
                    До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                    Колега T-1000 как си решил проблема със задната главина?Или твоя проект е без задвижване от педалите?

                    Из Варна се продават такива велосипеди с двигателчета, но за жалост не продават задните главини отделно.Комплект с двигателя били ала бала.Как да стане така че когато въртя педалите веригата към двигателя да не се върти и когато запаля двигателя, педалите да не се въртят?Като вариант се сещам за курбели със свободно движение.Други предложения?Може би да срежа две главини и да обърна едната "на обратно" някак си или нещо такова.В смисъл часта на едната която седи от дясно за венците, да се обърне да стане лява.
                    Иван Маринов
                    Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                    ЕНДУРО ВАРНА

                    Коментар


                    • #40
                      До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                      Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                      Колега T-1000 как си решил проблема със задната главина?Или твоя проект е без задвижване от педалите?

                      Из Варна се продават такива велосипеди с двигателчета, но за жалост не продават задните главини отделно.Комплект с двигателя били ала бала.Как да стане така че когато въртя педалите веригата към двигателя да не се върти и когато запаля двигателя, педалите да не се въртят?Като вариант се сещам за курбели със свободно движение.Други предложения?Може би да срежа две главини и да обърна едната "на обратно" някак си или нещо такова.В смисъл часта на едната която седи от дясно за венците, да се обърне да стане лява.
                      Директно ще я хвана към спиците.
                      Принципно тези возила се карат само с помоща на двигателя.Ако искаш да въртиш педалите, трябва да стискаш съединителя.Ако имаха неутрална скорост, щеше да възможно да се кара и с педали.

                      Иначе моето ще си има и педали, но те са колкото да го запали човек /двигателчето няма манивела или въженце с което да се пали/.Пък и за спирачка де, с контра ще е.

                      Иначе смятам, че това са доста удобни возила-леки, не се регистрират, може да си ги гледа човек на терасата, а не в гараж.

                      Поздрави .

                      Коментар


                      • #41
                        До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                        http://www.youtube.com/watch?v=AHIqG...rec-rn-4r-3-HM
                        луд умора няма!!!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                          Никога не съм харесвал колелета с големи колела . Балканчетата се карат много приятно, но пък на рамката им не бих посмял да сложа двигател /пък и няма да стане де/, затова изрових тоя БМХ, дето даже взе да ръждясва от седене. Мисля да му сложа и колела от балкан, но тези по-малките /16 или 18 бяха, не съм сигурен/. Ще му затворя рамката отгоре, няма да остане така разбира се.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #43
                            До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                            Т-1000, идеята е готина, ама ще трябва да преместиш и резервоара под седалката или зад нея, за да има пад на горивото към карбуратора. Трябва да преизчисли и задният венец заради по-малкото 24-цолово задно колело. Виждал съм подобен проект веднъж на "Цариградско шосе" и много ме впечатли. Успех!
                            Венцислав Лаков

                            Коментар


                            • #44
                              До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                              Първоначално публикуван от guncho55 Преглед на мнение
                              Т-1000, идеята е готина, ама ще трябва да преместиш и резервоара под седалката или зад нея, за да има пад на горивото към карбуратора. Трябва да преизчисли и задният венец заради по-малкото 24-цолово задно колело. Виждал съм подобен проект веднъж на "Цариградско шосе" и много ме впечатли. Успех!
                              Мда, мисля точно под седалката да го монтирам, даже се чудя какво да използвам за резервоар - мисля си за такъв от бензинов трион или друга подобна машинка.

                              При мотопедите рига 13 колелата са 16 цолови, така че предполагам една зъбчатка от такава машинка ще подхожда добре. Ще се постарая да подържа 30-тина километра за час при нормални работни обороти.

                              Венеца който е при педалите е прекалено голям и опира в двигателя-ще сложа по малък.

                              Поздрави.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                                А я кажете тия странни звуци дето ги има при началната разработка до кога продължават? На мен са ми доста странни.. като е натиснат съединителя ги няма..
                                Последно редактирано от kirech; 19-04-10, 13:24.
                                CITYEL

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X