Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Oт какво стават ресьори на FEROZA?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

    Аз бих свалил третия от горе на долу, но така е трудно да се прецени.
    Във всеки случай, Фероза с приятна возия е оксиморон. Ферозата си е скоклива коза.
    За мека и приятна возия, Кия. Щото е с двойни носачи отпред, не като Витарата макферсон
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      За мека и приятна возия, Кия. Щото е с двойни носачи отпред, не като Витарата макферсон
      Нещо не схванАх кво общо имат носачите с возията. И ферозата е с двойни носачи отпред.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

        Дали ще има голяма разлика във височината, след махането на 1 лист ?

        Коментар


        • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Нещо не схванАх кво общо имат носачите с возията. И ферозата е с двойни носачи отпред.
          Просто динамика на типа окачване. Сравнявах с Витара. Няма макферсън, който да вози като дабъл уишбоун съспеншън. По друг начин се предават ударите, на различни рамена и т.н. Не директно на купето, както при макферсън
          Торсионът на Ферозата е благина. Дори по-добре от пружина. Но е много чувствителен откъм натягане. Два оборота в повече и втвърдява до неузнаваемост.
          А как се компенсира вирната задница?
          Иначе, да. Драмата при Ферозата е по-скоро задното окачване. Знаеш как са милнъровите хеви дюти. Аз им се радвам на товароносимостта, ама по някоя попържня им мятам от време на време, когато я карам ненатоварена по черно.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

            Първоначално публикуван от offroad-daihatsu Преглед на мнение
            Дали ще има голяма разлика във височината, след махането на 1 лист ?
            Едва ли повече от сантиметър доколкото те грее
            Всъщност едва ли ще е фрапантна разликата и във возията
            Трябват ти по-меки амортисьори отзад
            Маслени а не газови
            Помисли върху това преди да махаш лист
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

              Сегашните и те са маслени Сашо, но са
              старички. Някаква хубава марка можели да ми предлагате
              знам,че има доста теми, но никъде няма точно уточнено кои са най-добри,
              а и с времето мненията се променят.

              Коментар


              • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                Сменял съм ги преди много години и не помня вече каква марка бяха, но не бяха някаква знаменита. Предните са ми Монро газови и са доста твърди.
                За хубава марка от човешките се сещам за Каяба, но има и много други. Ако си ти работят и си доволен, си ги остави. Ако не я товариш много, свали лист. Нашата се товари с до половин тон отзад, та пооочти опира в тампоните.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Иначе, да. Драмата при Ферозата е по-скоро задното окачване. Знаеш как са милнъровите хеви дюти. Аз им се радвам на товароносимостта, ама по някоя попържня им мятам от време на време, когато я карам ненатоварена по черно.
                  Ми не я карай ненатоварена по черно. Метни едни константни 100-ина кила отзад.

                  На баща ми е и с газови амове отзад, смятай. Единия оригинален го бях огънал като навих едно време ауспуха около моста. Видях го години след това при смяната. И още държеше някак, както си е огънат. Още ме е яд! Не беше изтекло и капка масло.

                  ПП: От Каяба на терано хич не съм очарован (средния клас, ни газовим ни маслени). Типичния магазински "heavy-duty-уж" амортисьор, малко по-мек от Monroe adventure. Друса при малки неравности, но за сметка на това като спра рязко или слизам от бордюр се клати по 2-3 пъти докато се укроти. Като пътно поведение е прилично, но мноооого далече от всякаква оптималност.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                    Помня кога омота ауспуха в локвата на Люлин.
                    Колкото до Каяба, аз казах народни. Има вероятно много по-добри , ама на едни други раВтове.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • Здравейте , аз успешно сложих на моята Фероза ресьори от старата Фронтера къса база. Предният край е еднакъв задният е по-дълъг с 3 см. мисля. Сложих по-дълги обеци.. И стана по-висока отзад. Возията си е същата - не друса повече. Сега трябва да намеря един торсион отпред че моят е доста усукан явно...седи наклонена на ляво! Натягах го и се поизправи но ... По добре друг. Ще пусна снимки !

                      Коментар


                      • Коментар


                        • Понапърчила се е. Честито!
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар




                          • Като сменях джантите, видях че ресорите са много зле, ама много. Дадоха ми някъкви, не се знае точно от какво. На око ги прецених че може и да станат. После ролетката каза от центъра на болта до края е някъде към 61см и са шивоки 5,5см.Мисля да ги слагам като 2 и 3 лист. Да си ползвам първия колкото и зле да е. Това за само мисли, щото до сега не съм сглобявал ресори и плюс това са по тесни с 5мм. Хубаво е някое и друго мнение и при събирането на пакета какво да се следи. Че това проба грешка нещо ми се не прави.

                            Коментар


                            • Здравей , сккоро сменях ресьори и останаха старите , единия е 3+1 другия е 4+1Така я зех некогаНа единия има счупен долен лист.Виж темата ми," смяна на ресьори" там има снимка .Само се спъвам в тях.Подарявам ги .Ако те интересува твои са .Спорен ден
                              ps : от Карлово съм.

                              Коментар


                              • danaec
                                danaec коментира
                                Редактиране на коментар
                                Ми мога да кажа мерси, ще ги взема и ще пробвам от наличното какво ще събера. Ферозката ще стане половин карловчанка как вървът нещата, джантите ги взех от Карлово. Ще пиша на лични.


                            • На itana ресорите са вече при мен. Сега почвам да мисля как да ги комбинирам. Дали да са 4 листа или 3. Да махна счупения и на негово място да сложа другите 2 и така да направя и другия ресьор. Като втория лист след основния да стига от ухо до ухо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X