Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Oт какво стават ресьори на FEROZA?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

    Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
    Май тотално я объркахме днес аз пък минах през едни фторични и там имаше един бордови жук който листовете му бяха 4 на брой ширина 6 сантима и дължина около 117 сантима
    оказа се че и те са до година и те са примерно до 60та януари и след, та тия след са по дебелите, това ми го рекна един бивш-жив началник скалад за ресори на жукове
    Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

    Коментар


    • До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

      Първоначално публикуван от zmiata29 Преглед на мнение
      Оказа се че единият ми ресор си е оригинален и съвсем на скоро сменян, и доста читав според арабските стандарти, и те самите ме посъветваха да не го пипам, единственият който разбира там, е един с очила, другите са разни търгаши , но всички се правят на разбирачи.
      Обобщено казано, цените са следните:
      смяна на основен лист с техен материал 100лв
      смяна на друг лист 80лв
      скоба или U болт 10лв
      ма ако има някой време повече да се пазари и това са оспорвани цени
      Действието се развива в Пантера 2005 срешу Бриколаж-Люлин тел.9288800
      Ресорите се сменят или ремонтират в пакет. Иначе рано или късно се накланя към по-лемавия. Освен това, айде да речем можеш да я върнеш към нормален вид с торсионите, ама това означава усилието върху двете колела по диагонал да е различно от двете по другия диагонал. Това значи неестествено държане на пътя, дори на прима виста да не го усещаш. А после ще улегнат различно, и пак ще регулираш....
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Ресорите се сменят или ремонтират в пакет. Иначе рано или късно се накланя към по-лемавия. Освен това, айде да речем можеш да я върнеш към нормален вид с торсионите, ама това означава усилието върху двете колела по диагонал да е различно от двете по другия диагонал. Това значи неестествено държане на пътя, дори на прима виста да не го усещаш. А после ще улегнат различно, и пак ще регулираш....
        не съм и мислил, че това е финалната версия на моите ресори, но много време бях с счупен, и това е временно решение, докато намеря читави, но ти благодаря за съвета
        Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

        Коментар


        • До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

          Немските ресори вече са сложени. Очаквайте нова тема скоро, със снимки, и всичко, както си му е реда.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

            Пичове след подробно изчитане на темата за ресьорите останах с впечатление, че по добрият варянт е да се поръчат от Англия или Германия поне ще се знае, че са точните и са читави. Аз поне съм за това да се съберем и да направим списък и да поръчаме от чужбина. Ако и някои друг е на това мое мнение нека да се съберем и да изготвим списък. Защото според мен това са си наще джипки и ако не ги обгрижваме с нужните части те няма да ни служат толкова добре както искаме.
            Последно редактирано от sparkybg; 28-05-09, 11:31.

            Коментар


            • До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

              Темата за груповата поръчка е тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=62190
              Последно редактирано от sparkybg; 28-05-09, 11:31.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                здравеи аз на рокито ги правих комплект 2 ресьора 4 листа 4тампона 2болта 385лева.В гр.Пловдив срещу магазин мосу брикулаж и са океи.

                Коментар


                • До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                  Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                  Мерих и от УАЗ и от Волга.
                  От Уаз са по-къси. И са 55мм на ширина, а не 60. Лошото е, че са толкова по-къси, че обеците вместо да "гледат" назад към бронята в даден момент могат да се обърнат напред и да стане беля.
                  От Волга са по-дълги. И по-широки - 65мм са. Намерих само основен лист, не цял пакет.

                  Продължавам с търсенето на Жук-ови.
                  Ванка ако още търсиш от волга приготви една каса бира и си готов,кума има две разглобени волги, липсва само въздушния фитър от едната, взе го колегата gere че ще слага шнорхил на уазката.Утре ще говоря с него и ще ди дам подробности.
                  . LRE Bulgaria.
                  RRC SE V8 91г.

                  Коментар


                  • До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                    Не си давайте парите по разни магазини,световна криза е все пак,с малко повече търсене из вторични суровини или в някоя селскостопанска кооперация ще се намерят подходящи.Мойте ги еших с такива от газ 24 придобити за едно шише ракия в което унищожение участвах и аз.Въпрос към модераторите:- Кога ще мога да пращам снимки пак?

                    Коментар


                    • До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                      Като гледам след 2-3 поста ще имаш пълни права - включително и снимки.

                      Коментар


                      • До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                        колегата sapporo е пуснал снимки с новото му променено окачване!
                        много е интересно погледнете в неговата тема! http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=66799

                        Коментар


                        • От: До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                          Здравейте колеги.от известно време имам дайхатсу фероза и имам няколко въпроса,но не знам как да отворя тема предварително се извинявам за което и реших да пиша тук .реших да я вдигна.смених ресьорите с волгови и съм много доволен от ефекта.вдигна се доста но не измерих колко точно.амортисьори сложих от жук.следва да натегна торсионите тук започват и въпросите ми. колко мога да ги натегна без да създам проблем върху машината защото сега задницата ми е много по висока от предницата .след това ще измеря да видя дали трявба да правя фланци на карданите.ще трябва ли да удължавам кормилния прът и как да разбера дали трябва? другия ми въпрос е мога ли понататък да сменя двигателя с някой по мощен и от какво евентуално може да стане? благодаря предварително ще съм благодарен и ако пропускам нещо да ми кажете.

                          Коментар


                          • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                            Привет!
                            За предницата - ходът на носачите не позволява да я вдигнеш кой знае колко. Ще трябва да се махнат ограничителните тампони за да се увеличи поне с малко ходът.
                            Проблеми в предницата не мисля, че ще създадеш, по-скоро проблемите ще са за водача - започва да друса отвратително ако се натегнат много торсионите.
                            Не е нужно да се удължава нищо по предницата. кормилният прът ходи до секторната кутия, тя си остава където си е. Предният кардан ходи от раздатката до предния диференциал, той също си остава където е - здраво хванат за рамата.
                            Като проблем потенциално може предните карета да станат консуматив.
                            За по-мощен мотор - зависи за какво ще я ползваш. Не са една и две Ферозите с изгърмал преден диференциал със заводския мотор, зависи от начина на каране.
                            Аз не вярвам в чудеса!
                            Разчитам на тях!

                            Коментар


                            • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                              благодаря за информацията.за сега я карам по асфалт и си правя леки разходки из горите.а предния мост го пазя включвам го при нужда и после пак на задно ...

                              Коментар


                              • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                                Ами при това каране ако се натегнат торсионите ще стане с возия на табуретка.
                                Може да пробваш, там поне е лесно. Две гайки са.
                                Аз не вярвам в чудеса!
                                Разчитам на тях!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X