Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Oт какво стават ресьори на FEROZA?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

    Интересен материал за ползване на ресьори от Волга

    http://artefact69.narod.ru/photoalbum1.html

    Коментар


    • #32
      До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

      Ако разбирам правилно:
      - основният лист на Ферозата се запазва заради дължината;
      - под него се насажда основният лист от Волговия пакет скъсен колкото трябва;
      - нареждат се останалите листа от Волговия пакет, като част от тях се подкъсяват;
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #33
        До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

        Ами, и аз така го разбрах. Ама резултата е ..... Е точно така искам да ми изглежда джипката!
        Само че , ми се струва , че са и много тия листове и ще вози много дървено отзад... (не че не друса и поначало , де )
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #34
          До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

          нещо подобно и аз разбрах от текста пода снимките
          остават най дългия на Ферозата а останалите ги взимат от Волга като го скъсяват единият,а останалите не ги пипат. въпроса е дали ще е същият резултат и след седмица или ще се смъкне до предишното си състояние

          Коментар


          • #35
            До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

            До колкото се вижда на снимките, пакетът на Волгата е с 5 листа. В пакетът, който се получава финално са 6 листа - основният на Ферозата + 5-те Волгови. Според мен няма да провисне пак.

            Притеснява ме обаче друго. На снимката в червено съм оградил къде подпира основният лист от Ферозата и първият Волгов. Тъй като все пак основният е стар, с другите нови няма ли да се счупи там?

            И другото е - помощните държачи как се правят и слагат - в жълто?
            Прикачени файлове
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #36
              До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

              Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
              Пантерата са кожодери. За 2 основни листа ми поискаха 250лв. За комплект - 500. Чух, че тези дето са на уличката, където се намира бившата "Родопа" взимали доста по-ефтино.Тия дни ще проверя и ще пиша тук.
              Здрасти,
              Улицата се казва ,,Малашевска и действително са с по ниски цени. За два нови листа добавени в пакетите /като я купих липсваха двата гопеми под основните листа/+шпренгване+монтаж,демонтаж+нови болтове+гумени втулки=280лв.и цялата дандания за един ден .

              Коментар


              • #37
                До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

                Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                До колкото се вижда на снимките, пакетът на Волгата е с 5 листа. В пакетът, който се получава финално са 6 листа - основният на Ферозата + 5-те Волгови. Според мен няма да провисне пак.

                Притеснява ме обаче друго. На снимката в червено съм оградил къде подпира основният лист от Ферозата и първият Волгов. Тъй като все пак основният е стар, с другите нови няма ли да се счупи там?

                И другото е - помощните държачи как се правят и слагат - в жълто?
                А 6 листа ще вози като каручка си мисля. Оригинално най-твърдите ферозови са 4+1, при това "+1"-то е прав дебел лист най-отдолу, демек действа в краен случай, при претоварване на другите. По-новите ферози дори са с 2+1. Има и междинен 3+1, но е рядко. Това по спомен.

                Не3 знам какво е теглото на волга, но си мисля че със сигурност е доста повече от това на фероза - ферозата е 1200-1300 кила, а волгата сигурно към 2 тона, при това багажника и стърчи доста зад задния мост.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

                  Първоначално публикуван от dreik_1 Преглед на мнение
                  Здрасти,
                  Улицата се казва ,,Малашевска и действително са с по ниски цени. За два нови листа добавени в пакетите /като я купих липсваха двата гопеми под основните листа/+шпренгване+монтаж,демонтаж+нови болтове+гумени втулки=280лв.и цялата дандания за един ден .
                  Това наистина е добра цена. Интерсно колко ли ще искат за цялостно сменяне, с изработване на осносвен лист. Ако е 350-400, си е направо далавера.

                  Като си я купил нищо не е липсвало. Има такъв вариант на фероза - 2+1 листа, демек основния, един под него, и един прав отдолу, дето стърчи.

                  На други возила дори съм виждал ресори с един-единствен лист, и нищо повече. По спомен старите Transit-и бяха отпред така.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

                    На джип не ти трябва ресор с чакащ лист. Там влизат кал и камъни, и го чупят.
                    Малолистовите ресори обикновено са профилни. Листовете им не са еднакво дебели по цялата си дължина. Така че броят на листовете и твърдостта не винаги са едно и също.
                    Снаряжения УАЗ, без товар, е тон и половина.
                    Шпренговането на ресори от вторични суровини е време и пари на вятъра.
                    Друга фирма за ресори има в Горубляне, веднага след кашата с автобитаците и бензиностанцията. Между тая улица и магистралата.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      На джип не ти трябва ресор с чакащ лист. Там влизат кал и камъни, и го чупят.
                      Съгласен. Ама такива са сложили оригинално гадовете. И аз съм се чудил защо, ама нейсе.

                      Проблеми до сега не съм имал, ама пък и не съм ултра хардаджия де.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Друга фирма за ресори има в Горубляне, веднага след кашата с автобитаците и бензиностанцията. Между тая улица и магистралата.
                        дай колега някаква улеца и фирма
                        че така има да се лутаме

                        Коментар


                        • #42
                          До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

                          Така, първо здравейте, след кратко и мъчително търсене намерих един човечец , който е от Петърч-софииско, та той ще ме води, след празниците, в един друг , който имал-събирал ресори защото ги правел едно време, та тоя другия имал бая и предимно жукови, само, че починал и сега жена му ги продавала, та да ходя да си избера. То стана малко като бразилска сапунка , ма ако се закваси работата , може и да се уредиме поне двама, а някакви размери и параметри някой знае ли? Та да знам какво да намеря! намерих нещо
                          1170х60х6
                          1125х60х6
                          870х60х6
                          965х60х6
                          и най отдолу
                          610х60х14
                          това ли са размерите?
                          Последно редактирано от zmiata29; 30-04-09, 07:24.
                          Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                          Коментар


                          • #43
                            До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

                            Е сега направихме бизнеса!

                            Ето какво успях да натрупам като данни аз благодарение на iiiopo!

                            Размери на основният лист ():
                            дължина 1110мм, център до център на втулките за монтаж без натоварване;
                            дължина 1170мм, център до център на втулките за монтаж настъпен с крак ;
                            дължина по външната дъга - 1200мм
                            ширина - 60мм
                            дебелина - 6мм

                            В двата края тамоните и втуклите са различни - малка и голяма:
                            малка - вътрешен диаметър 12.5мм, май тя е предна;
                            голяма - вътрешен диаметър 16мм, май е задна;

                            Положение на централният отвор спрямо втулките:
                            спрямо малката - 515мм

                            Височина на дъгата:
                            в ненатоварено състояние - 187мм
                            Натоварен се изправя като струна.

                            Всички размери са сваляни с ролетка, не претендирам за точност, но ориентировъчно става.
                            Докопах само централен лист за момента. Ще меря и малките, но през почивните дни.

                            zmiata29, моля те ако има Жуков и стават да ми запазиш едни.

                            Малко снимки:
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от Иван Горчев; 30-04-09, 08:14.
                            Аз не вярвам в чудеса!
                            Разчитам на тях!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

                              добре де, аз до колкото разбрах от руснаците, втулките стават от волга нали, а тях поне има ли ги и ако някой знае каде да казва
                              Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                              Коментар


                              • #45
                                До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

                                Втулки има тук:
                                http://www.heed-auto.com/index.php?p...hk=1&Itemid=60

                                При това полиуретанови. Обикновени на сносна цена досега не съм намерил, ама не съм и търсил прекалено.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X