Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Oт какво стават ресьори на FEROZA?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

    и мен ме вълнува този въпрос,но ресорите от изброените по-горе марки няма ли да я направят аболютна каруцаВсе пак Ферозата е 1200кг,а УАЗ-а примерно май е към 2000!Предполагам и ресорите са проектирани според това,може и да греша!Но пък ако са напълно съвместими и разликата в цената е толкова огромна,по-твърдата возия може а се пренебрегне!

    Коментар


    • #17
      До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

      Първоначално публикуван от unaited Преглед на мнение
      и мен ме вълнува този въпрос,но ресорите от изброените по-горе марки няма ли да я направят аболютна каруцаВсе пак Ферозата е 1200кг,а УАЗ-а примерно май е към 2000!Предполагам и ресорите са проектирани според това,може и да греша!Но пък ако са напълно съвместими и разликата в цената е толкова огромна,по-твърдата возия може а се пренебрегне!
      Колегата , дето е сложил от Жук споменава , че е махнал най-долния лист. Може би поради тия причини. Нямам представа , но за последното си прав.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

        Махат се листове, според предпочитанията на собственика, и това колко натоварена ще се кара.

        Иначе, оригинално са 2 чишита - 2+1 и 4+1 листа. 2+1 обикновено са по-новите изпълнения, след 1995-1996г. Не държат много на товар - лесно клякат, но който иска возия - това са неговите.

        Аз съм с дебелите (4+1). Имам и резервни, но все не стиган да ги сменя.

        Лошото на доработките тип "сбирщайн" е че ресорите малко или много трябва да се съобразят с амортисьорите, за да работят добре. Иначе или ще е каручка, или ще се клати много. Но е бюджетен вариант, и в много случаи е приемлив.

        Ама, тя ферозата си е каручка по принцип. Това си е кола за кеф в гората, по полянки и по плажове. Асфалта не и е силната страна, нито като динамика, нито като возия. Това обаче на мен никак не ми пречи да и навъртам от време на врема по 500-600 километра из България, щоти си е фън. Ако имаше и едно климатиче, цена нямаше да има, ама нъц.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

          Спарки, това за бюджетното решение е вярно , макар и за мен да не е от толкова голямо заначение. Бих си купил и оригинални , но не намирам тук , а в БГ не ме устройват цените. Освен това съм привърженик на варианта да вляза в магазина и да си ги купя , а не да ги поръчвам от интернет и т.н.
          Това ме дразни донякъде. Тук цените са на 2/3-ти или по малко , ама с поръчки и от тоя род пак е същото. С лебедките е същата работа.
          Но да се говори за 300-400 лв за ресьор е смешно...
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #20
            До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

            "Ако имаше и едно климатиче, цена нямаше да има, ама нъц."

            В нашия град има една фероза дето я продават.89г. с климатик.Карах я за втори път щото отдавна искам да имам точно такова джипче.Включих климатика-едвам лъха студено,но ми се струва че вентилатора на парното не работи.Въобще не се чува.
            Както и да е.Исках да питам в ненатоварено положение как са ви ресорите?Защото тия са почти изправени.На мене ми се струва че са за смяна.
            И на интересно място са и сложили бутилката за газовата-точно отдолу до левия ресор.Май там е имало второ гърне-при вас колеги там ли е гърнето?
            Напреде виждам първото гърне и след него малко тръба и това е аспуха.

            Моля да ме извените че излязох от темата за ресорите,но ако я взема ще има много въпроси в отделна тема.
            Относно газ.бутилката по нея няма и драскотина,т.е. доста скрита седи там.
            Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
            ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

            Коментар


            • #21
              До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

              Има второ гърне, ама ако звучи прилично и не будиш половината квартал, какво ти пука?

              Колкото до бутилката - аз не бих я сложил там. Правилното място си и е в багажника, но пък оставаш без багажник. Другия вариант е на мястото на оригиналния резервоар, обаче с мастита защита отдолу, която пък ще тежи.

              Ресорите - мойте ги взех някъде за 450лв двата, барабар с доставката от Германия.

              ...ама не мога да кажа дали са читави, щото не съм ги сложил още. Не са оригинални - то оригинални няма. Правени са специално за фероза, обаче. Броят се и лифтови - 3-4 сантиметра.

              Ако се загледаш, ще видиш че окачването на ресора отзад седи по-високо от окачването му отпред - затова е и илюзията че са изправени (освен ако наистина не са де). На пръв поглед и мойте изглеждат изправени, но смятам че са в добро състояние - имат си дъга, дори когато е натоварена.

              Оная ако ще я купуваш, би ли щракнал компресора и радиатора на климатика отпред, да видя как е сложен? Не за друго, ами ако реша, да знам горе-долу какъв да търся. Вместо да откривам америка на картата, все пак е по-добре да видя как е фабрично (ако е фабрично де), както и горе-долу какви са му габаритите.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

                За фотото обещавам.А за купуването се колебая-няма гуми,и доста пластмаси около волана и разни жици там,и разни самоделни блокировки с жакове,и два касетофона така набити в барчето че със секач да ги вадиш,на перката отпреде няма едната лопатка,омаслена малко скоростна и т.н..А иначе върви много добре и не загрява,и скоростите добре влизат и бързи бавни доколкото аз разбирам се включват,салона е много запазен и още много други +/- има.
                Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                Коментар


                • #23
                  До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

                  Колеги ,мога да ви кажа след няколко дневно каране ,че с ресорите от Жук , Ферозата се държи перфектно както на пътя така и извън него.Най долния лист извадих точно заради опасенията че ще друса и смятам че решението ми е било правилно.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

                    колеги
                    от каде мога да купя нови ресьори за моето возило

                    Коментар


                    • #25
                      До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

                      Първоначално публикуван от Georgi Rudy Преглед на мнение
                      колеги
                      от каде мога да купя нови ресьори за моето возило
                      От тук:
                      http://cgi.ebay.com/Blattfeder-fuer-...QQcmdZViewItem
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

                        колеги
                        някой да знае тук в ГОЛЯМОТО СЕЛО фирма за шпренговане
                        и дали са качествено испълнение

                        Коментар


                        • #27
                          До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

                          за шпрегване незнам, но тука в форума , пък и аз съм ги виждал и съм говорил с тях, фирмата е пантера........ на изхода на София към Банкя-точно срещу бриколаж-Люлин правят, ремонтират, а имат и нови ресори за почти всички автомобили, и аз плача за за ресори , така, че скоро ще мина покрай тях да питам, а и сега съм по свободен , така че ще се разтърся и за жукови, ако намеря ще свиркам
                          Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                          Коментар


                          • #28
                            До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

                            мерси колега
                            ще съм ти благодарен
                            ако свиркаш като намериш

                            Коментар


                            • #29
                              До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

                              Пантера нямат на склад ресьори за любимите ни Ферози. Правят по поръчка. На развален български по телефона ме увериха, че по поръчка могат да направят 1:1 без проблем. Цената се уточнява на масто в сервиза.

                              http://www.pantera2005.com/shops.html
                              Аз не вярвам в чудеса!
                              Разчитам на тях!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

                                Пантерата са кожодери. За 2 основни листа ми поискаха 250лв. За комплект - 500. Чух, че тези дето са на уличката, където се намира бившата "Родопа" взимали доста по-ефтино.Тия дни ще проверя и ще пиша тук.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X