Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия, размисли и сравнения между BMW R1200GS и КТМ 990 Adventure

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дискусия, размисли и сравнения между BMW R1200GS и КТМ 990 Adventure

    Значи да разбирам че при гс1200 ранните модели сигурно е същото като на гс1150, ама второто поколение от коя година започва?
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

    Коментар


    • #32
      От: Дискусия, размисли и сравнения между BMW R1200GS и КТМ 990 Adventure

      2008-2013 , без серво, ABS II

      https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_R1200GS

      Коментар


      • #33
        От: Дискусия, размисли и сравнения между BMW R1200GS и КТМ 990 Adventure

        Чудничко, пак попадам в категорията на проблемните Щото чак толкова нов не мога си позволя Благодаря колега Така и така сме се разприказвали, тоя тракшън контрол къв смисъл може да има на мотоциклет ?
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • #34
          От: Дискусия, размисли и сравнения между BMW R1200GS и КТМ 990 Adventure

          Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
          Чудничко, пак попадам в категорията на проблемните .....
          Не се тревожи напразно. Много хора са вземали "превантивни" мерки с "проблемите" възли и по-често са се оказвали ненужни.

          Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
          тракшън контрол къв смисъл може да има на мотоциклет ?
          Примерно, ако тръгваш в дъжд на бензиностанция с шлайфан бетон и имаш 2-ри човек отзад, ще го оцениш.
          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

          Коментар


          • #35
            От: Дискусия, размисли и сравнения между BMW R1200GS и КТМ 990 Adventure

            Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
            Чудничко, пак попадам в категорията на проблемните Щото чак толкова нов не мога си позволя Благодаря колега Така и така сме се разприказвали, тоя тракшън контрол къв смисъл може да има на мотоциклет ?
            Честно казано, подобни системи влизат в действие при кофти обстоятелства, и реално си мисля, че по добре да не ни трябват=задейства ли се , нещо си сгрешил. Лично аз съм малко олд скул, и не съм фен - дето се казва и без тия неща сме карали, но това е бъдещето. От друга страна може един път да потрябва, като сработят, да ти спаси живота, и това оправдава мястото им на мотора. При смесен терен, тия неща повече пречат, и трябва да си играеш с копчетата да настройваш , спираш, редуцираш.

            Коментар


            • #36
              От: Дискусия, размисли и сравнения между BMW R1200GS и КТМ 990 Adventure

              Аз карам 1200 ГС от `05 - със серво и АБС, без тракшън - е голяма благина си е тази прецизна, мека и сигурна работа на спирачките. Правил съм опити на изключено захранване да спирам - да знам какво е, ако издумка тая прословута система и ми се наложи да се спасявам - не е никак приятно, но не е и невъзможно да се спре - просто натискаш мъжката и двете спирачки.

              АБС-а съм го усещал да сработва два или три пъти, но в нерискови ситуации - и без него нямаше да страдам, но както каза Гошо - то си е до навик и умение за работа с органите за управление на мотоциклета /брех, кво мъдро излезе това последното /

              Коментар


              • #37
                От: Дискусия, размисли и сравнения между BMW R1200GS и КТМ 990 Adventure

                Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                Не се тревожи напразно. Много хора са вземали "превантивни" мерки с "проблемите" възли и по-често са се оказвали ненужни.

                Примерно, ако тръгваш в дъжд на бензиностанция с шлайфан бетон и имаш 2-ри човек отзад, ще го оцениш.
                Както и при бавни завои по нашия мазен и мръсен асфалт , когато подадеш малко повечко газ в ниски обороти - на всеки се е случвало на му прескочи сърцето, когато задната гума тръгне да превърта и задницата да пада . Тръкшъна те пази и от непоискани вдигания на предната гума. Разбира се , той може да се изключи и да си дрифтираш и кантариш на воля. АБС според мен е изключително полезна екстра и съм сигурен , че някой ден ще е стандарт при моторите, както стана и при колите и никой няма и да се сети да кара без него. /БМВ вече го въведоха преди няколко години за всички модели/. Аз също не разчитам на тези благини и гледам да си карам, все едно че ги нямам, но те могат да ти спасят кожата веднъж, и това е достатъчно да ги има.

                Техниката върви напред и няма как да е другояче. Скоро четох ,че на К1600ГТ от тази година въвеждат нещо ново - предния фар е свързан с някаква хитра жироскопична система, така, че при завой лъчът не се накланя, а запазва хоризонталното си положение /тоест хем виждаш по-добре, хем не заслепява отсреща/. Не знам дали и не се извърта малко по посока на завоя .

                Коментар


                • #38
                  От: Дискусия, размисли и сравнения между BMW R1200GS и КТМ 990 Adventure

                  Малко е изроди темата в посока новите системи. Ясно е, това е посоката, технологиите са навсякъде, не можем да спрем времето и маркетинга. За мен като олд скул определящ се, мотора си е някъде малко след идеята, сложила двигател на колело, с това са свързани спомените ми, усещанията, навиците. Вид душевно преживяване. Факт е, че всяко нововъведение е вид подобрение, което не пречи да имаме мнение за него. Скоро моторите ще са автоматици, самобалнсиращи се , електрически или бог знае какви - все тая ми е, стига да не ме лишава от удоволстивето да се кача на него и да се почувсвтам щастлив.

                  п.п. Техническите болежки си имат лек, така че не се чуди - взимай каквото ти е на сърце и по джоба, то и на новите след време им излизат пропуските.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дискусия, размисли и сравнения между BMW R1200GS и КТМ 990 Adventure

                    На тия системи хубавото им е, че могат да се изключват /не на всички модели, но на повечето/. Всеки си преценява, дали да ги ползва или не. Но какъвто и да си майстор, едва ли има някой да не е допускал грешки или недооценка на пътната обстановка. Аз лично, след като на два пъти Господ ме спаси, реших за себе си, че повече на мотор без АБС не се качвам. Изключвам леките мотори за офф и експедиции.
                    BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                    LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                    Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дискусия, размисли и сравнения между BMW R1200GS и КТМ 990 Adventure

                      Сравнение от един руски сайт. Собственикът е е карал и поддържал и двата мотора доста време. https://bikepost.ru/blog/70888/KTM-9...comment1726173
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X