Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия, размисли и сравнения между BMW R1200GS и КТМ 990 Adventure

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: BMW R1200GS 2008

    Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
    От информацията, която намерих в интернет: За момента от Хонда нито са потвърдили, нито отхвърлили информацията ще има или не нова Африка. Като цяло осъзнават, че са напуснали сегмент на пазара с все по-голям пазарен дял...дрън...дрън...осъзнават колко е важно пускането на такъв модел, но засега нищо конкретно.
    Благодаря!!!

    Остава да чакаме ,за мен лично ще е много интересно развитието на сегмента.

    Поздрави
    търся си подписа....

    Коментар


    • #17
      До: BMW R1200GS 2008

      Първоначално публикуван от Мони Преглед на мнение
      Ти ме разби направо!!!!!Якоооо...дай малко повече инфо техническо имам предвид.Благодаря!

      Поздрави
      За съжаление не намерих друга информация.Да се надяваме,че в бъдеще наистина ще се появи такъв мотор.

      Коментар


      • #18
        До: Дискусия, размисли и сравнения между BMW R1200GS и КТМ 990 Adventure

        За феновете на XTZ
        http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...z1200%2009.htm

        Коментар


        • #19
          До: Дискусия, размисли и сравнения между BMW R1200GS и КТМ 990 Adventure

          Вчера гледах това видео, в което хората от MCNtv-Biking, sport & reviews правят нагледен опит за сравнение на BMW R1200GS Adventure и KTM 990 Adventure. Любопитно е и е съвсем по нашата тема. Коментарите отдолу на видеото повече приличат на "Левски-ЦСКА"
          Ето тук
          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • #20
            До: KTM 990 Adventure 2006-2009

            Интересен тест на BMW R1200GS Adventure и КTM 990 Adventure


            Последно редактирано от Тануцо; 09-09-09, 03:53.
            Per aspera ad astra.

            Коментар


            • #21
              До: KTM 990 Adventure 2006-2009

              Това, според мен е най-важната характеристика за един мотор:



              Имам предид долната диаграма - въртящият момент, като функция на оборотите.
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #22
                До: KTM 990 Adventure 2006-2009

                Джорджо, тези 1000сс мотори, независимо от марката, имат достатъчна тяга. Ако не е боксер ще е V образ. Всички са добри от към сила на мотора.
                Има много други по-важни неща - поведение на геометрията и окачването на един мотор на черно и на асвалт.
                Освен това всички ние сме с различен тип настройки и възможности за управлението на мотоциклета. Личните изисквания към един мотор са ни с доста различни критерии.
                Първо човек трябва да намери точния мотоциклет като поведение, а след това да се вглежда в двигателя.
                Така мисля аз.

                Коментар


                • #23
                  До: KTM 990 Adventure 2006-2009

                  Като се каже мотор, аз разбирам двигател... другото си е мотоциклет.
                  По един начин се държат мотоциклетите с плавно-изкачваща се характеристика, по друг, тези с висок въртящ момент, още в ниските обороти.

                  Пример: Караш на 5-та скорост с 70-80 км/час, в колона и тръгваш да изпреварваш. При мотори с голям въртящ момент в ниските обороти, не се налага превключване на 4-та, за по-добро ускорение.

                  П.П. В посочения от мен пример, при около 3500 об/мин., БМВ има въртящ момент около 105 Nm, срещу 70 на КТМ, или Момента на КТМ, е едва 2/3 от този при БМВ.
                  Последно редактирано от giorgio; 09-09-09, 11:08.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #24
                    До: KTM 990 Adventure 2006-2009

                    Всичко това за което говориш гъмжи от условности. С две думи не става да се обясни.
                    Нещата зависят и от ситуацията на пътя и от това какво се случва между двете ти уши.

                    И знайте едно...
                    Мотор на хартия не се купува!
                    Мотор се купува на пътя!

                    Айде стига, че оспамихме една хубава тема за една хубава машина, лидер в класа си

                    Коментар


                    • #25
                      До: KTM 990 Adventure 2006-2009

                      Днес разгледах едно БМВ и останах потресен от окачването.Тия немци сигурно си правят майтап.Просто нищо общо с fully adjustable окачването на портокала.
                      Макгрегър и Бурман най-вероятно са сменили по 5-6 рамки по време на небеизвестния си трип.
                      offroad фен
                      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                      Коментар


                      • #26
                        До: KTM 990 Adventure 2006-2009

                        Хайде-хайде... чак пък да са сменили пет-шест рамки...
                        Света ще запомни небезизвестния им трип с това, че на порокалите не им стискало да им осигурят машини за такава обиколка!

                        Иначе Адам Чайлд от клипчето по-горе го каза много хубаво: Ако ти трябва много добър мотор за пътуване - вземи БМВто, ако искаш по-лек, по-пъргав и "по-офроуд" мотор - КТМ е по-добре.
                        (... а като знам БМВто как приятно се кара... м-м-м-м )

                        Разни хора - разни идеали...
                        Последно редактирано от Shider; 15-09-09, 22:24. Причина: допълване
                        SUZUKI V-STROM 1000
                        Jeep Cherokee 2.5CRD
                        TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                        о889 525 о74 - Владо

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дискусия, размисли и сравнения между BMW R1200GS и КТМ 990 Adventure

                          Тая тема сме я зарязали от 2009-та година?!?! Все едно тези мотори не съществуват... Да взема да кача едно руско мнение на собственик, който е карал и двата мотора и разсъждава и пише откровено за всеки от тях. Не хвали и не плюва по никой, а просто описва, какви са впечатленията и усещанията му при карането, притежаването, и поддръжката на двата мотоциклета. На руски е всичко, но дано не ви затрудни. https://bikepost.ru/blog/70888/KTM-9...arketinga.html
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дискусия, размисли и сравнения между BMW R1200GS и КТМ 990 Adventure

                            хм, интересно четиво си изровил....ами сега? вече съвсем се обърках. наистина не мога да преценя какво харесвам повече. казвам харесвам, защото и двата са ми малко тежички на килца. едното явно е кораб "туристически", а другото кораб "катер" с който може спокойно да си шпориш вълна/и/те и ако трябва смело да го сръгаш през по-плиткото....а? явно ще чакам новите около 800цц кубика модели...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дискусия, размисли и сравнения между BMW R1200GS и КТМ 990 Adventure

                              Колеги извинявам се че се намесвам в темата, ама искам да питам R1200 ako е с АБС има ли сервно, щото бях чел з амоделите 1150 след 2002 година че са с серво и създавало проблеми, ама не знам сега лъже ли ме паметта но маи прочетох и че след това БМВ се отказват от сервото, ама не помним, та 1200GS с АБС има ли серво
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дискусия, размисли и сравнения между BMW R1200GS и КТМ 990 Adventure

                                Има , даже две поколения, второто го водят читаво.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X