Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размисли върху отвори и размери на джантите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    114,3мм
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #32
      Малиййй, гърч! "Размисли върху ...". Сякаш някой изцъклен вече от пиене гледа Луната. И размишлява ръзиъш ли върху изгрева и.
      Видях обаче откъде е тръгнала грешката. Не Йори, 5,5 не е диаметърът а значително по-къса хорда в същата тая окръжност. Използва се именно тя, защото е достатъчно лесно и точно измерима, нищо повече. Но и нищо по-малко.

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от ninja_1
        114,3мм
        Току що ми пропадна теорията за европейски и японски стандарт.Ами сега?
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от Асен Василев
          Луд уморе нема, само се поти . Тъй като на джипа, има капачки, пък са и некви шантави разстоянията, премерих на БМВ-то! То е с 5 болта и измерванията показаха - 114 на несъседните две и 120 по диагонал ( не са съвсем точни, тъй като е тъмно и съм мерил с ролетка)! Сега остава само, някой да каже какво е разстоянието на джантите на БМВ и да видим кой крив, кой прав
          BMW-то е на 120мм заедно с понтяка.
          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

          Коментар


          • #35
            Първоначално публикуван от ninja_1
            114,3мм
            Откъдето следва, че се мери не диаметъра, а хордата межу двете несъседни дупки ( на джантите с 5 дупки)! Еййй, много умуване, върху таз сложна тема! Според мен, тази тема ще стане пародия, и ще се споменава от другите форуми
            RB Patrol Team

            Коментар


            • #36
              Първоначално публикуван от Yordan Kolev
              BMW-то е на 120мм заедно с понтяка.

              Ей вече са шашнах на мах. На джантите на БМВ, 120 ли пише, или 114,3
              RB Patrol Team

              Коментар


              • #37
                Първоначално публикуван от Стефан
                Малиййй, гърч! "Размисли върху ...". Сякаш някой изцъклен вече от пиене гледа Луната. И размишлява ръзиъш ли върху изгрева и...
                Ами тъй като дискутирате размерите по "ракиено" време както казва Йори (въпреки, че за мен ракиеното време винаги е било в неделя в 14.30ч. с "Хора, пътища, автомобили" по Хоризонт ) затова "размисли"...

                Коментар


                • #38
                  Соти как го придоби това впечетление че аз и Йори "сяде нещо май...Имам чувството че си говорим на различни езици ли,що ли...?" като винаги сме на едно мнение. Нещо не си разбрал. Както казва Йори майтап бе не се вързваи.

                  Коментар


                  • #39
                    Първоначално публикуван от Yaro
                    Първоначално публикуван от Стефан
                    Малиййй, гърч! "Размисли върху ...". Сякаш някой изцъклен вече от пиене гледа Луната. И размишлява ръзиъш ли върху изгрева и...
                    Ами тъй като дискутирате размерите по "ракиено" време както казва Йори (въпреки, че за мен ракиеното време винаги е било в неделя в 14.30ч. с "Хора, пътища, автомобили" по Хоризонт ) затова "размисли"...
                    Yaro,колко е размера на Жантите на Диско или Дифендър(щото на Фрийленъра са сандартни)?
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #40
                      Първоначално публикуван от Асен Василев
                      Първоначално публикуван от Yordan Kolev
                      BMW-то е на 120мм заедно с понтяка.

                      Ей вече са шашнах на мах. На джантите на БМВ, 120 ли пише, или 114,3
                      Ти как мислиш кой е прав, аз който съм имал наколко БМВ-та с изследователска цел или тези които утре ще обеся на въжето на лебедката. Ти на чия страна си?
                      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                      Коментар


                      • #41
                        Бе, що се връзвате на глупости?! Стефан е абсолютно прав - хордата еднозначно дефинира окръжността, когато е известен ъгълът между двете точки. При джантите се измерва така, защото не винаги броят на шпилките/гайките е четен. Я да видя как с общодостъпни средства ще измерите диаметъра на окръжност с пет отвора.

                        Коментар


                        • #42
                          Първоначално публикуван от kinex
                          Соти как го придоби това впечетление че аз и Йори "сяде нещо май...Имам чувството че си говорим на различни езици ли,що ли...?" като винаги сме на едно мнение. Нещо не си разбрал. Както казва Йори майтап бе не се вързваи.
                          Аааа,ти и Йори не знам,ама той нещо на мен ми се връзва
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #43
                            Понеже се заформи спор, в който и двете страни са убедени до голяма степен в твърдението си, единственият нормален изход за тази вечер е бас на по каса бира. Утре да се представят доказателства от достатъчно авторитетен и реномиран източник.

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от Yordan Kolev
                              Първоначално публикуван от Асен Василев
                              Първоначално публикуван от Yordan Kolev
                              BMW-то е на 120мм заедно с понтяка.

                              Ей вече са шашнах на мах. На джантите на БМВ, 120 ли пише, или 114,3
                              Ти как мислиш кой е прав, аз който съм имал наколко БМВ-та с изследователска цел или тези които утре ще обеся на въжето на лебедката. Ти на чия страна си?
                              ЙОРИ И АЗ СЪМ НА ТВОЯ СТРАНА...
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар


                              • #45
                                Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer
                                Бе, що се връзвате на глупости?! Стефан е абсолютно прав - хордата еднозначно дефинира окръжността, когато е известен ъгълът между двете точки. При джантите се измерва така, защото не винаги броят на шпилките/гайките е четен. Я да видя как с общодостъпни средства ще измерите диаметъра на окръжност с пет отвора.
                                Ми няма да ги мерим. Те хората дето ги произвеждат са ги премерили и са ги написали.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X