Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW R1200GS 2008

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BMW R1200GS 2008

    Понеже никой не казва нищо за най-добрите мотори , реших да напиша малко информация.

    И така пълното наименование на този модел е
    BMW K25 R1200GS/MU, модел 2008г.

    Двигател тип: четиритактов, двуцилиндров тип Боксер, 4 клапана на цилиндър с работен обем 1170см3
    Диаметър/ход на буталото: 101/73мм;
    Мощност: 77 kW при 7500 об./мин
    Въртящ момент: 115 Nm при 5750 об./мин.
    Степен на сгъстяване: 12.0:1;

    Запалване/стартер/: BMS-K/Ел. Стартер
    Трансмисия: 6 скорости, кардан
    Горивна система: Електронно впръскване на гориво във всмукателен колектор, електронно управление на двигателя BMS-K, две свещи на цилиндър
    Охлаждане: въздушно маслено охлаждане
    Моторно масло: 20W-50
    Съединител: сух, 180мм диаметър, хидравлично функциониращ;
    Гориво – безоловен бензин с октаново число мин.95, като мотора е оборудван с автоматична система за предотвратяване на детонации и така може да се ползва бензин с октаново число 91


    ШАСИ:
    Рама: двусекционна търбна рамка /предна и задна секции/, прахово боядисана;
    Предно окачване: BMW Motorrad Telelever с диаметър на кола 41мм, централен амортисьор с 5 степени на регулиране
    Задно окачване: BMW Motorrad Paralever моно окачване от алуминиева сплав. Заден амортисьор с хидравлично променяне
    Ход на окачването предно/задно: 190 мм/200 мм;
    Междуосие: 1507мм
    Ъгъл на наклона на вилката: 64,3°




    Джанти предна/задна: алуминиеви 2.50 х 19"/4.00 х 17"
    Гуми: предна 110/80R19 и задна 150/70R17
    Предни спирачки: двойна, плаващи дискове с Ø 350 мм, четири бутална помпа
    Задни спирачки: единична, плаващ диск с Ø 265 мм, двубутална помпа
    ABS :BMW Motorrad Integral ABS, който може да се изключва
    Разстояние от земята до най-ниската точка; 316 мм;
    Разстояние от земята до седалката: 870 мм;
    Резервоар,приблизително: 20 л./4 л.-резерва;
    Тегло 203 кг. (без гориво)
    Максимално допустима маса: 440кг.
    Полезен товар със стандартно оборудване: 211кг.

    Като допълнително има следните неща:
    Електро - хидравлично регулиране нивото на амортисьорите в зависимост от типа каране /Enduro ESA/ – лек офроуд, тежък офроуд, спортно каране, нормално, с двама души и багаж или сам.
    Датчици за мерене ниво на налягане в гумите.Подгряване на ръкохватките. Интегрирана система ASC против приплъзване на гумите /тракшън контрол/ с възможност за изключване. Бордови компютър.
    Разликата с останалите модели R1200GS е още и в по-мощен двигател от 105к.с., намалена височина на седалката, задни LED светлини.

    Сервизно обслужване

    1. след 1000км - Смяна на масло и маслени филтри. Смяна маслото на диференциала, Задължително натягане на клапаните. Диагностика за изчистване на грешки в компютъра.
    Добре е на 5000км отново да се смени маслото на диференциала.
    2. на 10000км - Смяна на масло и маслени филтри, Проверка на спирачната течност и дебелината на дисковете. Диагностика за грешки.
    3. След това след всеки 10000км се сменя масло и е добре да се прави компютърна диагностика.


    Ето го и в цялата му прелест


    Аз лично съм много доволен от мотора. Стабилен на пътя и много леко се кара. В градски условия не мога да кажа, че е тежък за каране, но аз и избягвам да карам из София.

    Ами това беше. Не съм технически грамотен и сигурно съм допуснал някои грешки, но пък приемам критики.
    Последно редактирано от giorgio; 09-07-09, 12:19.

  • #2
    До: BMW R1200GS 2008

    Бойко,

    Врътна му вече няколко хиляди,дай визия как се държи,на мокро,сухо....ясно е,че за пустинята по-късно ще коментираш?....Не се стеснявай,вярно е,че има и по-добри мотори,но все пак....
    търся си подписа....

    Коментар


    • #3
      До: BMW R1200GS 2008

      Мони ама кои мотори са по-добри

      Сигурно доста хора са чували за това придърпване в дясно на моторите БМВ. Вярно е има го и се получава при рязко връщане на газта или обратно при рязко подаване. Обаче това придърпване е доста незабележимо при този нов модел. Аз лично имах възможността да се пробвам в по-бързи завои как реагира и смело мога да твърдя, че няма никакъв проблем, иначе щях да съм се потрошил. Относно карането в мокро - пробвах в дъжд и в сняг. Може би заради тази система срещу приплъзване мотора се държи перфектно. Интересното е, че когато вали краката не се мокрят от предната гума и мен лично това много ме радва, защото с другите мотори имах голям проблем с това. С оригиналната слюда има много добра ветрозащита, което при високи скорости е много важно. На мен лично ми идва малко ниско кормилото когато се изправя, но сега съм си поръчал повдигачи и се надявам да се поизправя. Относно обслужването на пътя според мен се прави лесно, но трябват специални инструменти и по-точно за масления филтър, който ключ от този модел е различен. В таблото има и датчик за околната температура. Единствено не ми харесват оригиналните светлии, защото фара не свети много силно. Седалката е много удобна с тази и нова форма.

      Та след всичко казано до тук кои мотори са по-добри

      Коментар


      • #4
        До: BMW R1200GS 2008

        В подкрепа на всичко написано до тук искам да изразя част от впечатленията си и удоволствието от управлението на модела от 2006. Разликите между фейслифта от 2008, представен от колегата boiko73 и модела от 2006 на пръв поглед не са големи, но признавам не съм влизал в детайлите и доработките. Oсвен оптичния тунинг в страничните капаци на резервоара, маската под предния фар, стъклото на задните светлини, нови цветови предложения и 5 к.с. допълнителна мощност сигурно има и други, но трябва повече вглеждане и изследване.
        Моят екземпляр експлоатирам от средата на 2007 г. В момента е на 30'000 км. като единствения проблем, който ми създаде беше електрониката на горивната помпа. Поставена е безумно, в хоризонтално положение под кората на резервоара отпред в ляво. Гнездото се пълни с вода, която няма къде да оттича и естествено в един момент отказва да работи коректно. Това беше дефект, споделян в тематични сайтове от много собственици на модела, който в средата на 2008 г. беше отстранен с подмяната на детайла с принципно нова разработка на германските инженери. Не са изтегляни машини в бокса, но всеки, който е имал оплакване електрониката му е подменяна гаранционно с новата.
        Пускам картинка, за сравняване и откриване на разликите :-)



        Последно редактирано от Димо; 21-07-09, 11:46. Причина: снимки

        Коментар


        • #5
          До: BMW R1200GS 2008

          В процеса на експлоатация поръчвах голяма част от допълнителните аксесоари, които се предлагат от:
          http://www.wunderlich.de/Online-Shop/R1200GS-Adventure/

          Като най-ценни до момента от практична гледна точка са предпазителите за краката:



          Наистина работят и не позволяват мокрене при преминаване през вода, включително и при дъжд:

          Последно редактирано от Димо; 21-07-09, 11:48. Причина: снимки

          Коментар


          • #6
            До: BMW R1200GS 2008

            И втория изключително практичен аксесоар беше допълнителен пластмасов калник, които се монтира пред задното колело:



            Монтажа е нелеп - със свински опашки, но върши невероятна работа. За разлика от модела R 1150 GS при този преди да монтирам това пластмасово подкалниче петите винаги ми бяха мокри и кални, особено лявата. Страничните куфари в предната си част също винаги бяха ужасно мръсни и цапаха при всеки допир. Горещо го препоръчвам на всеки, който експлоатира мотоциклета си не само когато навън грее слънце

            Повдигането на кормилото с 2,5 см. (посредством допълнителни подвигачи) не донесе очаквания силен ефект, но все пак спомогна малко за изправяне на стойката.

            В процеса на писане се сещам, че всъщност първия аксесоар, който си поръчах беше една шпилка с нарязана резба от край до край, която монтирах на мястото двете на "Г" образни петички, които държат предната слюда. Поради факта че бяха 2 елемента, които вибрираха свободно при определени условия изпадаха в резонанс и звукът от тресящата се пластмаса беше достаъчно неприятен и ми разваляше удоволствието от карането.
            Последно редактирано от Димо; 21-07-09, 11:49. Причина: снимки

            Коментар


            • #7
              До: BMW R1200GS 2008

              По принцип няма значение и всички консумативи мога сам да ги сменя, обаче пустата гаранция не позволява инициатива "направи си сам". От тук идва претенцията, че щом ме заължават да ползвам определен сервиз, то той трябва да отговаря на някакви елементарни условия. Нямам против Люси, но не може с преправен софтуер за автомобили да работиш по мотор.

              Коментар


              • #8
                Доколкото знам, БМВ дават мощността на задното колело, т.е. с отчитане на загубите по трансмисията. Въртящият момент обаче, би трябвало да е на коляновия вал.
                Това което отличава двигателя на 1200, от предшестващите го - 1100 и 1150, е повишенатаа мощност, за сметка само и единствено, на повишения, максимален въртящ момент. По-важен е обаче, момента в зоната на 3500 - 5000 оборота, което липсва при предходните модели. Подобна характеристика имат всички двигатели на Трансалп, Африка Туин и Варадеро, на Хонда.

                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ
                Не можах да намеря сравнение между БМВ 1200гс и новото голямо ендуро на КТМ.
                Пламене, понеже до преди 3-4 дни се колебаех между двете машини, тези дни ще намеря време да направя сравнение. За съжаление ще направя само сравнение на ТТ-данните, защото на Събора ми отказаха тест-драйв на КТМ990 Адвенчър...
                Като анонс, характеристиката въртящ момент/ обороти, при КТМ е подобна на предните модели на БМВ. Представлява почти права, изкачваща се линия, започваща при около 3000 и достигаща до почти 7000 оборота, където е и максималния въртящ момент.
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #9
                  До: BMW R1200GS 2008

                  Един въпрос към каращите GS. Каква точно е разликата между GS и GS Adventure, интересно ми е да разбера понеже се оглеждам във мото борсите и там двата модела имат фрапираща разлика в цените. Това, което успях да науча в сайта на БМВ е че единия е с по-голям резервоар и малко по-удължено окачване, не ми се вярва това да е всичко!

                  Коментар


                  • #10
                    До: BMW R1200GS 2008

                    За разликите между GS и GSA е писано в много теми, но най-подробно ги е разгледал Ili4 в тази и тази
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: BMW R1200GS 2008

                      Един клип,който може да бъде полезен -байпас на бензиновата помпа.
                      http://vimeo.com/3479712

                      Коментар


                      • #12
                        От: BMW R1200GS 2008

                        Tъй като стана лаф за ауспухи на R-a, ето една сравнителна таблица.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:425055217_o23gG-O.jpg
Прегледи:1
Размер:84.6 КБ
ID:5234622
                        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                        Коментар


                        • #13
                          От: BMW R1200GS 2008

                          Ето и клип с трансформирания в снегомотор GS:

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: BMW R1200GS 2008

                            Първоначално публикуван от dsredkov Преглед на мнение
                            И втория изключително практичен аксесоар беше допълнителен пластмасов калник, които се монтира пред задното колело:
                            Монтажа е нелеп - със свински опашки, но върши невероятна работа..... Горещо го препоръчвам на всеки....
                            Достатъчно нелепо е ,че трябва да си тунинговаш мотора ,за да не хвърля всичката вода ,която успее да вдигне ,отгоре ти !!!! Колега този заден калник успява ли да спре водата ,която пръска между рамата и ауспуха? Карайки го на мокро ,след дъжд ,краката ми бяха омазани отзад от задника до петите.ВОдата ,която се стича по цилиндрите омаза колената ми.Наистина не знам ,на какви тунинг продукти да се доверя. Гледам ,че има и цели задни калници....
                            С всяко каране се шокирам все повече.Този захват на предната слюда също е ,,гениален'' и утре пристъпвам към отстраняването му.
                            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                            0899187766

                            Коментар


                            • #15
                              От: До: BMW R1200GS 2008

                              Да, и двата екстеншъна на калниците вършат работа. Но не очаквай след 200км в дъжд няма да няма мизерия по краката.

                              Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                              ......Този захват на предната слюда също е ,,гениален'' и утре пристъпвам към отстраняването му.
                              Какво те притеснява в слюдата?
                              още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X